• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lokalna baza danych C++ [Borland C++ Builder]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
693 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2016 w C i C++ przez Raffallo Początkujący (290 p.)
Witam,

na starcie napiszę, iż nie jestem za dobrze obeznany w programowaniu w C++, uczę się sam i to raczej tego co w danej chwili potrzebuję, więc moje wypowiedzi mogą nie być do końca zrozumiałe oraz proszę o prostsze wytłumaczenia :)

Chciałbym poprosić Was o poradę oraz wskazówki. Chciałbym stworzyć pogram, w którym będziemy mogli sobie rysować mapki, a do tego jak wiadomo potrzebne są współrzędne, które należy gdzieś przechowywać. W związku z tym, wydaje mi się, że potrzebna jest jakaś lokalna baza danych, aby przy pomocy SQL móc zarządzać tymi danymi oraz ułatwi to "zapamiętywanie" tego, które pkt są ze sobą połączone, jakie mają symbole itp.

Z czego powinienem skorzystać aby taką bazę móc tworzyć, zapisywać, wczytywać i kopiować na inne komputery oraz żeby współgrała z Borland C++ Builder, ponieważ aktualnie tutaj wykonuję swoje projekty (wcześniej C::B).

Z góry dziękuję za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
Jeśli chodzi o "przenośną" bazę danych to SQLite, ale w Twoim przypadku pewnie wystarczyłyby zwykłe pliki tekstowe.
komentarz 4 lipca 2016 przez Raffallo Początkujący (290 p.)
Jest gdzieś dobry kurs tego SQLite, najlepiej po polsku ?
komentarz 4 lipca 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)

Po polsku? Nie mam pojęcia gdzie mogą być a tym bardziej dobre.
Podstawy po angielsku znajdziesz http://zetcode.com/db/sqlitec/http://zetcode.com/db/sqlite/

komentarz 4 lipca 2016 przez Raffallo Początkujący (290 p.)
skąd wezmę plik "sqlite3.h" ?

W pobranej paczce mam tylko dll, a jak pobieram inne, to jest .exe

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 814 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2015 w C i C++ przez Kapersky Obywatel (1,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 683 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,147 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w C i C++ przez FurryWindly Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...