• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk SSD do ~300 zł

+1 głos
393 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Horace17 Obywatel (1,090 p.)
otwarte ponownie 5 lipca 2016 przez Horace17

Witam wszystkich. Ostatnio udało mi się dorobić trochę pieniędzy i pomyślałem sobie, że jest to dobra okazja, aby w końcu zainwestować w dysk SSD.

Chciałbym się zmieścić w kwocie 300 zł. Niestety kwota ta nie jest wysoka, a musi się jeszcze w nią wliczać transport + kabel. Sam nigdy nie miałem do czynienia z dyskami SSD, dlatego liczę na waszą pomoc.

Czytałem kilka rankingów, m.in. ten na stronie morele.net, ale ranking rankingiem, parametry parametrami, a jak sprawuje się dysk naprawdę, to nie wiadomo. Nie posiadam jakiś wielkich wymagać co do dysku, ale zależałoby mi na małej awaryjności, no i pojemności z 240GB.

Czy ktoś z was ma sprawdzony dysk i może jakiś polecić ? Myślałem nad tym dyskiem, jest tani i ma odpowiednią pojemność, jednak gdzie indziej czytałem negatywne oceny na jego temat.

Jeśli trzeba będzie, to mogę dopłacić do 350 zł, ale wolałbym jednak zmieścić się w ~300 zł. Z góry dziękuję i pozdrawiam ! :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,110 p.)
komentarz 5 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,110 p.)
A na jakich plikach sprawdzasz szybkosć kopiowania plików? Patrzyłeś przykłądowo z jaką prędkością kopiuje pojedyncze pliki? np film?
komentarz 5 lipca 2016 przez Horace17 Obywatel (1,090 p.)
Więc z HDD do SSD grupa małych plików leci bardzo wolno, plik 1GB w sekundę, a 5GB z prędkością ~150MB/s, chwilowo było 300MB/s. Kopiowanie podobnie.
komentarz 5 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,110 p.)
Ale między SSD-HDD będziesz osiągał prędkości HDD nie dysku szybszego. A to i tak dobre prędkości i są zależny od plików.
komentarz 6 lipca 2016 przez Horace17 Obywatel (1,090 p.)
Tak, tak, jestem zadowolony z tego :)
komentarz 25 stycznia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,420 p.)

HyperX FURY są gorsze od HyperX SAVAGE a Iridium Pro to właśnie SAVAGE z inną nalepką !

Plextor M8Pe (NVMe) ale jeśli masz slot M.2 PCIe NVMe to bierz tego Plextora.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 364 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez PederX Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 555 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
+1 głos
4 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Thisisnotarobot Początkujący (340 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

63,166 zapytań

109,403 odpowiedzi

228,554 komentarzy

42,679 pasjonatów

Przeglądających: 88
Pasjonatów: 5 Gości: 83

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...