• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o grywalizacji w Internecie?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
454 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2016 w Offtop przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Chciałbym się dowiedzieć jaki sposób wprowadzenia grywalizacji preferowalibyście w takim miejscu jak forum internetowe.

W starych forach, typu phpBB, stosowało się punkty pomógł, rangi i różnego rodzaju kolorowanie grup.

Tu jest stosowany system punktów, rang, odznak.

Czy takie coś rzeczywiście was zachęca do POZYTYWNEJ rywalizacji między uczestnikami? Wolicie indywidualne realizowanie własnych celów, czy wolicie rywalizację między wieloma użytkownikami?

Szukam kreatywnych sposobów na wprowadzenie grywalizacji w projekt, tak aby nie był to nudny, usilnie wprowadzony feature.

Bądzcie kreatywni ;)
komentarz 3 lipca 2016 przez niezalogowany
A jestem ciekawe co by było, gdyby usunięto wszelkie rodzaje punktacji i odznaczeń...
1
komentarz 4 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
edycja 4 lipca 2016 przez iWantCode
if(filipekczek7.pomysl == true)

{

forum.aktywnosc_uzytkownikow = -1;

}

komentarz 4 lipca 2016 przez niezalogowany
Źle napisałeś warunek, powinno być porównanie, a nie przypisanie ;) Dwa znaki równa się, a nie jeden. No sorka, ale ci się nie udało ;) A aktywność użytkowników nie może się równać -1. Albo jest, albo jej nie ma, czyli albo 0, albo 1. Druga pomyłka ;) A w warunku nie trzeba było dawać porównania, można by było po prostu filipekczek7.pomysl. A jeśli jest równy false, to !filipekczek7.pomysl.

Mam nadzieję, że się czegoś nauczyłeś ;)
komentarz 4 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
On przypisuje od razu Ci pomysł zakładając, ze go masz :P
komentarz 4 lipca 2016 przez niezalogowany
A, no chyba że tak ;)
...

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 lipca 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Totalny bezsens, ot co.

Punktowanie odpowiedzi ma sens (patrz SO), ale nie punktowanie tematów albo użytkowników.
komentarz 4 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Tylko nie patrz na to przez pryzmat naszego forum. Tutaj jest to kiepsko rozwiązane, a ja nie chcę kiepskich rozwiązań :)
+2 głosów
odpowiedź 3 lipca 2016 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Użytkownicy lubią się wyróżniać - to wiadomo. Po to mamy systemy rang, punktów i tym podobne. Natomiast według mnie, można by było zapewnić możliwość wyróżnienia się w dosyć nietypowy sposób. Mianowicie użytkownicy forum mogliby za zdobyte plusy, napisane komentarze czy za inne akcje  dostępne na stronie, zdobywać punkty które mogliby wymienić na nagrodę w mini sklepie. Dany użytkownik miałby możliwość zmiany koloru swojego nicku, czcionki, dodania konkretnego (ustalonego przez Ciebie) emblematu w nicku. To wszystko przykłady a możliwości mogłoby być nieco więcej, każdy na swój sposób mógłby spersonalizować własny profil, konto na forum. Niczym na Steamie. Uważam, że na przykład tam sprawdza się to idealnie. Każdy profil jest unikalny i jest sporo kreatywnych pomysłów na wyróżnianie się.
Albo mini ściana w której można napisać profil w js, w sensie jakieś  -> pierdółki: http://profilki.blogspot.com/, takie kiedyś działały na zapytaju xD.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2016 przez krunner Bywalec (2,180 p.)
Zgadzam się z @Schizohatter. Nie wymyślajmy koła na nowo - niedoścignionym wzorem jest dla mnie stackoverflow. Ale oczywiście bardzo uważnie przeczytam propozycje użytkowników w tym temacie.

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 248 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2017 w PHP przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w PHP przez Hasira Bywalec (2,100 p.)

92,839 zapytań

141,780 odpowiedzi

320,855 komentarzy

62,171 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...