• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez michal Mądrala (5,560 p.)
Witam mam problem z zainstalowanie ubuntu. Gdy wszystko się zainstaluje to przy ponownym uruchamianiu systemu w konsoli wyskakuje mi błąd - smbus base address uninitialized - upgrade bios or use force_addr=0xaddr.

Czy ktoś może coś doradzić jak to uruchomić?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Instalowałeś na Virtualbox?
komentarz 2 lipca 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Raczej bym się skupił czy to maszyna wirtualna, czy fizyczna, a nie konkretnie VirtualBox (są inne programy wirtualizujące np. VMWare Workstation i Fusion, Parallels Desktop...).
komentarz 2 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Ty tak serio czy...? Jest pewne rozwiązanie do problemu który występuje na virtualbox i jest identyczny do twojego, dlatego pytam czy instalowałeś na virtualbox? LOL
komentarz 2 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Tak virtualbox, ale zostawiłem to tak na jakiś czas i wszystko samo się odpaliło. Nie wiem czy to tak miało długo trwać, ale na razie działa.
komentarz 2 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)

 

 

Turn off the option "Enable Nested Paging" in the VirtualBox configuration under Settings->System->Acceleration.  "W razie gdyby znów nie działało"

komentarz 2 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Dzięki. Teram mam kolejny problem. Gdy w zakładce network w virtualbox wybieram mostkowanie bridged adapter i ustawiam swoją kartę sieciową to nie mogę uruchomić systemu o wyskakuje błąd

failed to open a session for the virtual machine

Dzięki za cierpliwość :)
komentarz 2 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
failed to open a session for the virtual machine - wklej to w google i rozejrzyj się, jest dużo na ten temat. Nie muszę dokładniej tego opisywać.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)

Czy może ktoś jeszcze coś podpowiedzieć? Próbowałem kilka trików które podpowiada google, ale dalej nie mogę tego uruchomić. 

Gdy w zakładce network w virtualbox wybieram mostkowanie bridged adapter i ustawiam swoją kartę sieciową to nie mogę uruchomić systemu o wyskakuje błąd 

failed to open a session for the virtual machine

komentarz 3 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
http://superuser.com/questions/1002160/failed-to-start-virtual-device-in-oracle-virtual-box/1002243#1002243 tu masz rozwiązanie, ktoś miał taki problem i pomogło kilku osobom.
komentarz 3 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)

Qrde nie wiem czy ze mną coś nie tak, czy o co tu chodzi. Nie mogę znaleźć tych ustawień.

U mnie to tak wygląda:

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Czy ktoś może coś  jeszcze tutaj doradzić?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 121 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 364 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 540 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...