• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
345 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez michal Mądrala (5,560 p.)
Witam mam problem z zainstalowanie ubuntu. Gdy wszystko się zainstaluje to przy ponownym uruchamianiu systemu w konsoli wyskakuje mi błąd - smbus base address uninitialized - upgrade bios or use force_addr=0xaddr.

Czy ktoś może coś doradzić jak to uruchomić?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Instalowałeś na Virtualbox?
komentarz 2 lipca 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Raczej bym się skupił czy to maszyna wirtualna, czy fizyczna, a nie konkretnie VirtualBox (są inne programy wirtualizujące np. VMWare Workstation i Fusion, Parallels Desktop...).
komentarz 2 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Ty tak serio czy...? Jest pewne rozwiązanie do problemu który występuje na virtualbox i jest identyczny do twojego, dlatego pytam czy instalowałeś na virtualbox? LOL
komentarz 2 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Tak virtualbox, ale zostawiłem to tak na jakiś czas i wszystko samo się odpaliło. Nie wiem czy to tak miało długo trwać, ale na razie działa.

Turn off the option "Enable Nested Paging" in the VirtualBox configuration under Settings->System->Acceleration.  "W razie gdyby znów nie działało"

komentarz 2 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Dzięki. Teram mam kolejny problem. Gdy w zakładce network w virtualbox wybieram mostkowanie bridged adapter i ustawiam swoją kartę sieciową to nie mogę uruchomić systemu o wyskakuje błąd

failed to open a session for the virtual machine

Dzięki za cierpliwość :)
failed to open a session for the virtual machine - wklej to w google i rozejrzyj się, jest dużo na ten temat. Nie muszę dokładniej tego opisywać.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)

Czy może ktoś jeszcze coś podpowiedzieć? Próbowałem kilka trików które podpowiada google, ale dalej nie mogę tego uruchomić. 

Gdy w zakładce network w virtualbox wybieram mostkowanie bridged adapter i ustawiam swoją kartę sieciową to nie mogę uruchomić systemu o wyskakuje błąd 

failed to open a session for the virtual machine

komentarz 3 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
http://superuser.com/questions/1002160/failed-to-start-virtual-device-in-oracle-virtual-box/1002243#1002243 tu masz rozwiązanie, ktoś miał taki problem i pomogło kilku osobom.
komentarz 3 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)

Qrde nie wiem czy ze mną coś nie tak, czy o co tu chodzi. Nie mogę znaleźć tych ustawień.

U mnie to tak wygląda:

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Czy ktoś może coś  jeszcze tutaj doradzić?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 454 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 639 wizyt

92,690 zapytań

141,603 odpowiedzi

320,102 komentarzy

62,051 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...