• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP funkcja mail() i wysyłanie maili przez XAMPP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,584 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2016 w PHP przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Witajcie!

Otóż mam pewien problem. Chodzi o ten kod : 

<?php 
    $temat=$_POST['temat'];
    $message=$_POST['tresc'];
    $email=$_POST['email'];
    
    $headers = "From: ".$email;
    
    if (mail("probnymail.com", $temat, $message, $headers)) {
        echo "mail zostal wyslany";
    }
    else{
        echo "mail  NIE zostal wyslany";
    }
?> 

Jest to kod osobnego pliku mail.php. Mam formularz do wysyłania maili na podstronie .html, która po wypełnieniu formularza wysyłania maila wysyła zmienne do mail.php. Wszystko jest próbne, więc ustawione na XAMPP'ie. Ale problem polega na tym, iż kiedy wypełnię formularz i próbuję go wysłać zawsze spełnia się else instrukcji. Wiem, że muszę skonfigurować php.ini, zrobiłem to, ale nie wiem dlaczego zawsze spełnia się else. 

Bardzo proszę o pomoc. 

komentarz 1 lipca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Takich pytań na tym forum było PEŁNO wystarczy użyć wyszukiwarki...

komentarz 1 lipca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Przykro mi, ale nie znalazłem pytania, w którym kod byłby choć w połowie podobny do mojego. Sprawdzałem pytania przed napisaniem swojego i m.in stąd wiem, że trzeba skonfigurować php.ini....
komentarz 1 lipca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

No to w takim razie proszę LINK

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 1 lipca 2016 przez Barus
 
Najlepsza
Musisz mieć serwer SMTP aby móc wysyłać maile z localhosta

https://pl.wikipedia.org/wiki/Simple_Mail_Transfer_Protocol
komentarz 1 lipca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Dziękuję :)

Czyli mam rozumieć, że kod jest w porządku tylko XAMPP nie obsługuje SMTP, albo mam go nieskonfigurowanego ? Czy na serwerze, na którym wykupiłbym hosting kod i wysyłanie maili zadziała ?
komentarz 1 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Tak, kod jest w porządku. Jeśli chcesz se na komputerze potestować maile to musisz zainstalować jakiś serwer SMTP. A co do hostingu, to w ofercie na pewno będzie napisane czy jest tam serwer SMTP, chociaż i tak w zdecydowanej większości ofert są serwery SMTP.
komentarz 1 lipca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Dziękuję uprzejmie za odpowiedź i poświęcony czas :)

Pozdrawiam!
komentarz 1 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Proszę :D
komentarz 1 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Aaa zapomniałem. Lepiej nie używaj funkcji mail() bo lubi dawać d*py. Zainteresuj się PHPmailerem albo swiftmailem, broń boże nie mail() :D
komentarz 1 lipca 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
BTW. Stawianie serwera SMTP za NATem jest trochę bez sensu IMO jeśli masz wycięty 25 port. Raczej wszystkie firmy hostingowe oferują serwer SMTP razem z hostingiem www (z poprawnością konfiguracji tych serwerów bywa już różnie), a jeśli potrzebujesz czego bardziej profesjonalnego to są specjalistyczne firmy:

https://www.mailgun.com/
http://emaillabs.pl/

I od cholery innych.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt
pytanie zadane 9 października 2023 w PHP przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 894 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w PHP przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...