• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia magisterskie.

0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez keyram Obywatel (1,540 p.)
Hej!

Obecnie jestem na drugim roku Geoinformacji i zastanawiam się nad studiami magisterskimi związanymi z Informatyką (zaocznymi). Czy mam szanse dostać się na nie po obecnych studiach licencjackich ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,620 p.)
Z tego co wiem, to wszystko zależy od punktów rekrutacyjnych.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (24,020 p.)
Hej, twoje pytanie jest zbyt ogólne i przede wszystkim nie napisałeś nic więcej o sobie, jak sobie radzisz, czy coś już robiłeś w tym kierunku itd. Sprecyzuj zapytanie i podaj więcej informacji, ponieważ nikt tutaj z obecnych nie posiada szklanej kuli aby wywróżyć ci: tak/nie. Możemy ci doradzić, przeanalizować razem z tobą jakie są twoje szanse, ale do tego wypadałoby dowiedzieć się nieco więcej o twojej sytuacji.

Z tego co wiem to szanse zawsze są tylko nam ludziom czasami wydaje się, że czegoś nie możemy zrobić, bo... no właśnie tutaj wstaw cokolwiek.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez keyram Obywatel (1,540 p.)
Ok. Już wyjaśniam. Jak byłem dzieckiem nie interesowałem się informatyką (co nie oznacza że w ogóle). Od jakiegoś czasu wciągnąłem się w to mocniej i czuję, że to jest to. Projektuję swoje stronki dla siebie, trochę programuję w Javie oraz bardzo ciekawią mnie bazy danych (planuję o nich napisać pracę licencjacką). Jeżeli chodzi o studia to są one z pogranicza nauk przyrodniczych i technicznych. Ogólnie kręci się wszystko w okół GIS, ale mam takie przedmioty jak Systemy baz danych, podstawy programowania (będą na 3 roku), architektura systemów informatycznych, zarządzanie systemami informatycznym no i może jeszcze zaliczę do tego statystykę, w której programujemy w języku R. Wiadomo, że lepiej wyglądałbym dla pracodawcy jeżeli miałbym wykształcenie informatyczne, ale czy wgl warto tracić czas na magisterkę ? Czy moje studia wystarczą do pracy jako szeroko rozumiany informatyk (programista, administrator itp.) i na ew. rozmowie kwalifikacyjnej zasłaniać się tym, że moje studia po części były związanie z informatyką.

Podobne pytania

+5 głosów
9 odpowiedzi 16,620 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

64,791 zapytań

111,250 odpowiedzi

233,951 komentarzy

46,683 pasjonatów

Przeglądających: 115
Pasjonatów: 0 Gości: 115

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...