• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia magisterskie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
346 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez keyram Obywatel (1,520 p.)
Hej!

Obecnie jestem na drugim roku Geoinformacji i zastanawiam się nad studiami magisterskimi związanymi z Informatyką (zaocznymi). Czy mam szanse dostać się na nie po obecnych studiach licencjackich ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Z tego co wiem, to wszystko zależy od punktów rekrutacyjnych.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Hej, twoje pytanie jest zbyt ogólne i przede wszystkim nie napisałeś nic więcej o sobie, jak sobie radzisz, czy coś już robiłeś w tym kierunku itd. Sprecyzuj zapytanie i podaj więcej informacji, ponieważ nikt tutaj z obecnych nie posiada szklanej kuli aby wywróżyć ci: tak/nie. Możemy ci doradzić, przeanalizować razem z tobą jakie są twoje szanse, ale do tego wypadałoby dowiedzieć się nieco więcej o twojej sytuacji.

Z tego co wiem to szanse zawsze są tylko nam ludziom czasami wydaje się, że czegoś nie możemy zrobić, bo... no właśnie tutaj wstaw cokolwiek.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez keyram Obywatel (1,520 p.)
Ok. Już wyjaśniam. Jak byłem dzieckiem nie interesowałem się informatyką (co nie oznacza że w ogóle). Od jakiegoś czasu wciągnąłem się w to mocniej i czuję, że to jest to. Projektuję swoje stronki dla siebie, trochę programuję w Javie oraz bardzo ciekawią mnie bazy danych (planuję o nich napisać pracę licencjacką). Jeżeli chodzi o studia to są one z pogranicza nauk przyrodniczych i technicznych. Ogólnie kręci się wszystko w okół GIS, ale mam takie przedmioty jak Systemy baz danych, podstawy programowania (będą na 3 roku), architektura systemów informatycznych, zarządzanie systemami informatycznym no i może jeszcze zaliczę do tego statystykę, w której programujemy w języku R. Wiadomo, że lepiej wyglądałbym dla pracodawcy jeżeli miałbym wykształcenie informatyczne, ale czy wgl warto tracić czas na magisterkę ? Czy moje studia wystarczą do pracy jako szeroko rozumiany informatyk (programista, administrator itp.) i na ew. rozmowie kwalifikacyjnej zasłaniać się tym, że moje studia po części były związanie z informatyką.

Podobne pytania

+5 głosów
9 odpowiedzi 18,144 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt

92,548 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,512 komentarzy

61,932 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...