• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki program(silnik) do tworzenia gier jest najlepszy?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
7,005 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Offtop przez xjakubekx Obywatel (1,280 p.)

Witam, chcę się zapytać jaki waszym zdaniem program(silnik) jest najlepszy do projektowania gier.
Jeżeli chcecie dzielić na kategorie to np.:

2D - xxx
3D - xxx
Pozdrawiam. wink

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Silniki takie najpopularniejsze to Unreal Engine, CryEngine i Unity.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez xjakubekx Obywatel (1,280 p.)
"jaki waszym zdaniem" więc nie pytam się jakie są najpopularniejsze :)

Pytam się który wam się podoba najbardziej, dlaczego, co takiego ma w sobie itp. :)
+2 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez MoWerr Obywatel (1,940 p.)
Mi najbardziej (na ten moment przynajmniej) odpowiada Unity. Ma ogromne community, sporo assetów, a i opanowanie tego silnika nie jest jakieś strasznie trudne. Mi odpowiada jeszcze przenośność między platformami. Kiedy zapytałem wymiatacza Unreala który silnik wybrałby do gier mobilnych, powiedział bez wahania: "Unity" :D
+2 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Ja sie ucze Phaser.js ale to dlatego ze ucze sie tez JavaScript ;)
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
W 3D najlepszy jest UDK. Dlaczego? Bo w C++ :D
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Unity - Bardzo popularny silnik gry, udostępnia wiele darmowych assetów, ma wiele poradników, dużo ofert na rynku pracy, możemy tworzyć oprogramowanie na wiele platform, dosyć przyjemny i łatwy, daje wiele możliwości, na darmowej licencji możemy tworzyć komercyjnie co jest wielką zaletą :)
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Nie ma najlepszych silników. Może Unity do 3D? Może i Dżunity zre dużo zasobów jak na taki poziom grafiki ale jest tani i popularny.
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Ja z mojej zabawy z tworzenia gier polecam do 2D RPG Maker
3D to 3D Rad ładnie zrobiony silniczek

Podobne pytania

–2 głosów
5 odpowiedzi 363 wizyt
+1 głos
8 odpowiedzi 2,536 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
–1 głos
7 odpowiedzi 6,068 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w C i C++ przez Porky Obywatel (1,190 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...