• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój zawodowy w java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
281 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2016 w Java przez timati Bywalec (2,060 p.)
Witam,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych programistów. Cały czas uczę się programowania w JAVA, podstawy mam już raczej ogarnięte. Robiłem jakieś proste własne aplikacje typu prostej gry np: snake, sokoban itp..

Jakie ksiązki bądź kursy polecacie aby poszerzyć swoją wiedzę na tyle aby załapać się na jakiś staż do firmy z prawdziwego zdarzenia ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 29 czerwca 2016 przez mbabane
czysty kod, albo cos w tym stylu, cos na temat testowania oprogramowania, jakies wiadomosci na temat JUnit (testowanie oprogramowania), angielski (przynajmniej na tzw. poziomie komunikatywnym) - te rzeczy na pewno beda mialy duze znaczenie na starcie.

 

programownanie na android, bazy danych, no i idac dalej dalej to byc moze Java EE, frameworki springi.
komentarz 29 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Od kiedy od programistów Javy wymaga się znajomości Angulara?
komentarz 29 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
a na stronie glownej bylo jakies pytanie o angular i sie zamyslilem...
komentarz 29 czerwca 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Ale co konkretnie z Baz Danych ? Bo jakieś podstawy też mam (tworzenie modeli, zapytań na średnim poziomie). Polecicie może jakąś ciekawą książkę ?
komentarz 29 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
obsluga bazy z poziomu Javy, JDBC, ORM - JPA, jakis framework do tego hibernate na przyklad
komentarz 29 czerwca 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Dziękuje :)
komentarz 29 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
o wczesniej zapomnialem:

- aplikacje typu klient-serwer

- mozna tez jeszcze pojsc w programowanie wspolbiezne (nawet jest osobna ksiazka do tego "Java. Wspolbieznosc dla praktykow" (ale tu juz sa konkrety))
1
komentarz 1 lipca 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
Jeżeli chodzi o aplikacje internetowe to dodałbym jeszcze:

Protokół HTTP, cechy transakcji, typy izolacji transakcji, ciasteczka, sesje, pesymistyczne i optymistyczne lockowanie, stany encji Hibernate i w ogóle Hibernate to podstawa, zapytania SQL, schedulery, co to full scan table i tak dalej.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Skoro znasz podstawy to po co ci kursy? Zrób większy własnym projekt.
komentarz 29 czerwca 2016 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Tylko jaki ? Chciałem spróbować jakąś prostą aplikacje na telefon w której byś my wpisywali powiedzmy wydatki na samochód a ta aplikacja liczyła by ile wydajemy na to w ciągu miesiąca itp ogólnie wyciągała różne statystyki, ale nie mam zielonego pojęcia od czego i jak się do tego zabrać ;/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
+2 głosów
5 odpowiedzi 32,737 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,006 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Java przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...