• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ZelentOS upadek

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
1,687 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Witam chciałbym ogłosić że projekt ZelentOS upada ponieważ mam za mało ludzi by go zoorganizować 10 osób to zdecydowanie za mało takwięc proszę ku uciesze wielu ludzi którzy tego chcieli projekt upadł

13 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Przerzućcie się na jakiś mniejszy projekt, w 10 osób OSa nie napiszecie, ale jakiś przydatny program owszem. Szkoda, mimo to mam nadzieję, że wasza grupka się nie rozpadnie.
+2 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Ode mnie macie hejta! Ludzie! 10 osób to nie jest mało, idealnie żeby coś zacząć. Będą postępy, to będą i ludzie. Mam tylko trzy uwagi:

1.Nie bierzcie się za system od nowa, nie bez przyczyny systemów jest tak mało-to cholernie ciężkie. Ale distro Linuxa, oparte na np. Debianie/Ubuntu/Mince albo na coś a'la linux Chakra.... Nie dość że moglibyście dać radę, to sam system znalazłby pewnie amatorów. Nawet jeżeli byłby niewypałem, to wszyscy macie piękną perełkę do CV.

2. Poddawać się zanim się zacznie to tchórzostwo. Uda się, czy się nie uda, zależy od was. Mówienie że jest nas za mało, czy że nie mamy poparcia to wymówki. Jak chcecie to róbcie, jak nie to nie. Tylko nie okłamujcie siebie, że to przez coś wam nie idzie. Skoro wam nie idzie to dlatego żeście dupy wołowe a nie przez <wstaw usprawiedliwienie>.

3. Ludzie chcą żeby projekt upadł? Straaaaszne. I co z tego? Zróbcie coś, pokażcie, udowodnijcie że się mylą. Przed chwilą ich tylko utwierdziliście że mieli racje.
komentarz 29 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Pierwszy hejt który zachęca do działania xD Ja na początek proponuję prostą nakładkę na Debiana i bawię nie się jego plikami :)
komentarz 29 maja 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Narazie to stworzyliśmy team mały i chcemy wstrzymać się z projektami do końca czerwca a pierwszy projekt to będzie nasza strona :) a co dalej to się zobaczy
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
W 10 już można zrobić zarabiający team. Dlaczego by nie zorganizować usług informatycznych/webowe/programistyczne 10 ludzi - różne doświadczenia i specjalizacje.

Projektów jak i klientów jest wielu.  Pisał ktoś obsługę sterownika zdalnie przez tablet? - pewnie nie, ale właśnie o to chodzi mały plan, otwarta dokumentacja javy i do dzieła.

Musisz wykorzystać to, że masz tych ludzi(Ja jestem jednym z nich ;) ). Możesz stać się Project Managerem stawiać drobne wyzwania teamowi i je realizować.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Dzięki miło wiedzieć że mam tak wiernych ludzi w sumie to może i miałbym jeden projekt i myśle że 10 osób było by do tego w sam raz i z pewnością jest to łatwiejsze co do zarobków to nie wiem jakby z tym było ale jakbyśmy ten projekt zrobili to by było super
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Osobiście preferuję Gadu Gadu ponieważ jest moim zdaniem troche wygodniejsze i ma coś takiego jak GG dysk więc to też jest zaleta oczywiście w grę wchodzi też skype ale jakoś osobiście on mi do gustu nie pzypada
komentarz 29 maja 2015 przez sismon28 Początkujący (410 p.)
Osobiście polecam Slacka
+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Witam was a zwlaszcza szalonych programistow z owego projektu :D

Czy znajdze sie u was miejsce dla programisty majacego zaledwie 14 lat i znajacego c++?

Chcialbym do was dolaczyc poniewaz chce sie lepiej nauczyc c++ i innych jezykow a takze wam troche pomuc z projektem

 

to jak bedzie?
komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
Tak, i jak wpiszesz w Nonsensopedii ,,Wikipedia", to też ci wyskoczy artykuł o tym, że Wikipedia to nędzna podróbka Nonsensopedii, a na Wikipedii są same kujony itp. itd. :D
komentarz 29 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A wpisz w nonsensopeię "kujon" Od którejś tam do którejś edytuje Wikipedię xD
komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
Wpisałem, są różne rodzaje kujonów, nawet taki, co się z dresami przyjaźni :D Już całą Nonsensopedię przeczytałem ;)
komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
O, nie sprawdziałem W11 :3 Jednak nie przeczytałem wszystkiego :P
komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
Nie oglądam ani W11, ani Wesołowskiej, ani Trudne sprawy, ani innych tego typu seriali, bo wiem, że to jest idiotyczne :3 A teraz skończmy już ten temat, bo tylko zaśmiecamy forum Mr. Zet ;)
+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
1. Zbyt małe dowświadczenie

2. Zbył mało ludzi

3. Małe zapotrzebowanie

4. Nie było żadnego planu, wszystko napisane tak z palca

Nie chce nikogo obrażać ani dobijać. Napisałem dlaczego mniej więcej nie ma to szans powodzenia. Jeżeli zrobicie coś, jakiś krok w przód i przełamiecie między innymi to kilka punktów tzn załapiecie doświadczenie z innych projektów, oczytacie się, będzie innowacyjny pomysł, który coś wniesie to i ludzie przyjdą, którzy pomogą. Jeżeli tak bardzo chcesz to zrobić to poczytaj o tym i przedstaw swój plan, rozpisz się jak mogłoby to wyglądać i na czym mogłoby to bazować. Moge podać kilka nowoczysnych czy też starych ale popularnych systemów, które nie są złe, a na pewno ich nawet nie znacie. Możecie poczytać jak powstały i o informacjach pomocnych przy pisaniu dokumentacji czy whatever. Wiesz, że nie musicie pisać od nowa? Są firmy, które pracują przy takich SYSTEMACH i szukają programistów. Ok każdy szuka programistów nawet Microsoft ale są systemu przy, których pracuje garstka ludzi i tam są bardzo potrzebni programiści więc mozesz sprobowac z nimi dogadac i sie do nich dostać :)
komentarz 30 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Za parę lat, teraz nauka. A właśnie. Nigdzie nie napisałem, że chce to zrobić teraz, sam proponowałem, żebyśmy się najpierw pouczyli a potem za to wzięli :)
komentarz 30 maja 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
haha, zakładam projekt... Uczcie się zrobimy go za 5lat a za kolejne 15 może wydamy! :D
komentarz 31 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Za 50 lat :)
komentarz 21 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Z tego samego kursu sie uczylem xD
komentarz 21 grudnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
To powodzenia, pisz.
+1 głos
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Leżąc na łóżku pomyślałem że zamiast tworzenia OS dobrym rozwiązaniem było by stworzenie np Edytora dla Programistów taki własny edytor był by dobrym pomysłem gdyż do takowego można było by dodać to czego wam brakuje w tych które używacie
komentarz 6 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Open SUSE :D
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Nie ma lekko. :)
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez niezalogowany

Trzeba przyznać, że nie było to jednak zbyt wykonalne sad

Inna sprawa, że system operacyjny jest tyle wart, ile programów obsługuje. Nawet, gdybyśmy stworzyli - nie wiem jakim cudem - drugiego Linuxa to i tak nie wiele byśmy na tym zyskali. Nie ma takiego zapotrzebowania na runku systemów operacyjnych, co na przykład usług informatycznych czy prodkucji gier lub programów. Tak jak mówiłem, wieźmy się za jakiś prostrzy projekt, tylko w celu zgrania zespołu. Pomysłów jest naprawdę wiele. 

Pozdrawiam, członek zespołu.

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Ja osobiscie też bym nie porywał sie na napisanie OS ale jakis silniki czy cos można pisac i mogą sie one komus przydac
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
Ku uciesze wielu ludzi? Dlaczego ktoś miał by źle życzyć projektowi który miałbyć zabawą? :)
komentarz 28 maja 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
edycja 28 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski

Wiele osób źle życzyło leciały downvoty itp. naprawde i do dziś jest ten martwy projekt obiektem drwin na forum.

Od redaktora: Pyro napisz zgodnie z ortografią, bo jakiś polonista zawału dostanie :)

komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
Tak się teraz zastanawiam jaki jest stosunek Mirosława Zelenta do naszego byłego projektu :-)
komentarz 31 maja 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Właśnie nie wiem, Eryk za dużo tego czerwonego.
komentarz 31 maja 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Xavilux pan Zelent z tego co z nim pisałem był pozytywnie nastawiony do naszego projektu ale ma strasznie mało czasu żeby się mu przyjrzeć
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez niezalogowany
Jeśli planujecie jakiś inny projekt i szukacie programisty webowego zapraszam do kontaktu :)
komentarz 29 maja 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
dzięki za propozycje zapamiętam
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
10 osób to za mało? Kiedyś i tak napiszę sam własny system :D
komentarz 21 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Jak napiszesz własny system to udostępnij go do testowania na tym forum laugh

0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Ktoś w temacie o Linuksach wspomniał ZelentOS, a coś mi wpadło do głowy, więc odszukałem ten temat. Szkoda, że projekt upadł.

Whether you think you can, or you think you can't--you're right.

Dla zainteresowanych tworzeniem systemu od podstaw, podrzucam jako ciekawostkę link do projektu, który 'ciągnie się' już ładnych parę lat, a nadal - mimo ogromnego wsparcia ze strony developerów-ochotników, wciąż jest w wersji 0.3... Aczkolwiek cel był szczytny - ktoś postanowił 'sklonować' Windowsa i uczynić go open-source. ^^

http://reactos.com/

komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Reactos to swietny projekt, jak bedzie w wersji stabilnej to sam go sprawdze :) Co do ZelentOS, moim zdaniem to swietny pomysl ale nie z pisaniem jadra od zera, lepiej by bylo robienie distra z sourca Debiana, bo nawet pisanie czegos od zera na jadrze Unixa to i tak zajmie wieki i nie wiadomo jaki bedzie efekt.

Podobne pytania

+5 głosów
13 odpowiedzi 1,197 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 401 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 3,625 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...