Hej, mam pytanie. Jestem początkującym w języku C++ chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył jedną rzecz.
Kod do mojego pytania poniżej. mamy kod:
int rok_suma=0;
int all_suma=0;
for (int y=0; y<3; y++)
{
rok_suma=0;
cout<<"\nRok " << (y+1) << ". \n";
for (int i = 0; i<12; i++)
{
cout << miesiac [i] <<": "<< sprzedaz[y][i] << endl; uzytkownika
rok_suma+=sprzedaz[y][i]; // sumowanie roku
all_suma+=sprzedaz[y][i]; // cala suma sprzedazy
}
cout << "Sprzedaz w roku: PLN "<< rok_suma << endl;
}
cout << "Sprzedaz laczna za wszystkie lata: " << all_suma << endl;
1.Chodzi mi dokladnie o kwestie int rok_suma = 0 dlaczego musimy przypisać to zero do zmiennej?
2. Do pętli dodano rok_suma=0;
for (int y=0; y<3; y++)
{
rok_suma=0;
Co rok_suma=0; zmienia w tej pętli?
usunięcie tego z pętli spowodowało że dostałem takie same wyniki przy obliczeniach, gdy ponownie wkleiłem to do pętli uzyskałem prawidłowo wynik obliczający ROK i SUMĘ ZA WSZYSTKIE LATA.
dzieki