• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SFML projekt na początek

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
515 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w C i C++ przez figorin Bywalec (2,040 p.)
Witam,

uczę się od niedawna pisać przy pomocy biblioteki SFMl 2.2

Szukam jakiś fajnych projektów(nie koniecznie gra) przy robieniu których mógłbym się sporo nauczyć i utrwalić swoją wiedzę,

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Symulator grawitacji (oddziałujące kulki).
+2 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Edytor map - proste rysowanie, zapisywanie, odczytywanie
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Daro Początkujący (420 p.)
Jak na początek, poruszanie się, animacje, grawitacja (w tym np. skok postaci opierający się o wartość przyśp. ziemskiego). Tak bardziej ciekawie to może: wieżyczka namierzająca gracza i strzelająca pociskami, albo możesz pokombinować ze sztuczną inteligencją. Ja na początku właśnie tak się bawiłem :)
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez LislaV Bywalec (2,400 p.)
Ja właśnie jestem w trakcie pisania Snake'a - polecam :D
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Jeśli chcesz napisać coś fizycznego, to faktycznie, tak jak podpowiedzieli ci inni. Skoro nie koniecznie gra, ja bym polecił ci stworzenie programu rysującego wykresy wielomianów. Nie za trudne, ale i nie trywialne.
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Może najpierw mechanizmy:

  • wykorzystanie dostępnych klas(sf::Sprite, Color, View)
  • pętla stałokrokowa
  • obsługa zdarzeń (czytanie klawiszy, obsługa myszy)
  • "Obramowanie" ustalonego obszaru przy kamerze z góry

Zrób kilka main'ów z powyższymi rzeczami. Po tym wszystkim zaczynasz pisać małą podstawkę do slinika. Okno, engine, logika. Możesz pobawić się w proste animacje, czy fizykę. Mimo iż TEN BLOG nie jest już rozwijany, ale zawiera dużo przydatnych informacji. 

+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
symulator układów logicznych, polecam blog szymonsiarkiewicz.pl
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
zrób jakąs prostą grę aby poćwiczyć obiektówke i dowiedzieć się o API SFML-a.

Podobne pytania

+19 głosów
7 odpowiedzi 746 wizyt
pytanie zadane 18 października 2015 w Nasze projekty przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2019 w C i C++ przez Milo Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 424 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2016 w C i C++ przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...