• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o tym laptopie?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez michal Mądrala (5,560 p.)
Tak jak w temacie mam pytanie co sądzicie o tym laptopie, czy wart jest swojej ceny, ewentualnie czy coś innego polecili byście? A może miał ktoś do czynienia z tym sprzętem. Latptopa chcę do pisania kodu i do obróbki zdjęć gdzy nie bede miał dostęp do PC. Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia z tym komputerem to prosił bym jeszcze o opinie na temat matrycy, ponieważ podobno jest ona umieszczona za matującą szybą. Wszelkie sugestie mile widziane.

http://www.x-kom.pl/p/285115-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-16gb-2561000-gtx960m.html
komentarz 29 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Laptop naprawdę godny zakupu. Mam w domu 2x Lenovo mogę firmę śmiało polecić. Jak będziesz szanować sprzęt, to pożyje, nie zapominaj też czyszczeniu, o paście itd.

Do kodu da radę, do obróbki też.

A wiesz co? Nawet w Wiedzmina 3 zagrasz na medium płynnie...

O i matryca IPS,  elegancko ;)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
http://www.forum.nieidealny.pl/topic/377-ankieta-personalna-jak-napisa%C4%87-pro%C5%9Bb%C4%99-o-pomoc-w-wyborze-laptopa/

Czy grafika dedykowana jest ci w ogóle potrzebna? Myślałeś o modelach 14,x" ?
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Mam tego laptopa poprzedniej generacji (y50-70) i sprawuje się bez zarzutów. Co do budowy: od zewnątrz jest super, solidne szczotkowane aluminium, ale od wewnątrz matowa plastiko-guma, strasznie się palcuje i brudzi. Ekran matowy ale jak dla mnie to dobrze, gorzej z tą tandetną plastikową ramką ekranu. Generalnie jestem zadowolony z laptopa i jakbym miał wybierać teraz to wybrałbym poprostu nowszą generację (tego y700) te parę niedogodności z budowy idzie przeboleć. (opisywałem mojego y50-70, lecz one się dużo nie różnią tutaj masz porównanie)

0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
No jak na pisanie kodu to sprzęt kozacki :)

Ekran matowy docenia się podczas pracy w świetle dziennym (na ogrodzie, w parku, na mieście) oraz wtedy gdy światło pada zza pleców. Ogólnie nie drażni Cię swoje odbicie :)

parametry dość wysokie, to maszyna już raczej gamingowa niż do pisania kodu.
Matryca full HD więc obróbka zdjęć też miodek będzie.

stosunek cena / parametry - bardzo dobry
Zwróć uwagę na to, że jest bez OS
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2016 przez Sumeek Nowicjusz (180 p.)
Do kodowania i obróbki zdjęć wystarczy laptop do 3 tysięcy. Dokładnie rok temu kupiłem Lenovo z710, miał procem i5 4200M, GTX 840, 4gb ram, dysk HDD 1Tera i dawał sobie radę wyśmienicie, zarówno w kodzie jak i obróbce.

Zwracaj jedynie uwagę na jakość ekranu, zdecydowanie FULL HD, matowy oraz dobrze by był IPS.

Grafika dedykowana doskonale spisuje się w renderingu.
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
1. Myślę, że jest dobry, ale nie wiem czy starczy ci miejsca ? Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć.

2. Nie ma systemu. Musisz go kupić/zainstalować. Jak wybierasz Linux'a to nie ma problemu z zakupem, podobnie jak z Windowsem w wersji BOX (kupionym wcześniej).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Sprzęt komputerowy przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez assassin Gaduła (3,260 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,059 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...