• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting-sklep

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2016 w Offtop przez tirex Gaduła (4,430 p.)
cześć,

Polecice jakiś dobry hosting pod sklep internetowy?Miałem na home i nazwa.
komentarz 27 czerwca 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Trochę więcej danych?

Ile średnio klientów ma obsłużyć ten sklep?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 27 czerwca 2016 przez tirex
 
Najlepsza

Miałem na home i nazwa. 

To moim skromnym zdaniem miałeś w dwóch najgorszych. Jeśli nawet nie pod względem działania to pod względem ceny.

Nie wiem co to dokładnie za sklep, ale zakładam że zwykły PHP+MySQL, nie określiłeś żadnych specjalnych wymagań.

Z hostingów współdzielonych polecam z własnych doświadczeń Hekko.pl. Najtańszy pakiet 50zł/rok, oczywiście lepsze też są - zależy co kto potrzebuje. Parametry myślę, że są bardzo przyzwoite, poszczególne pakiety różnią się tylko pojemnością dysku, transferem i maksymalnym zużyciem procesora. Nie polecam na pewno wszelakich darmowych z płatnymi pakietami, nie polecam też wielkich firm typu właśnie home (też miałem u nich rok - cena i support to największa porażka), nazwa, az itp. 

komentarz 27 czerwca 2016 przez tirex Gaduła (4,430 p.)
Pojemnośc dysku.Tak do 100gb.50gb trochę  mało.
1
komentarz 27 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Zależy ile danych tam będzie trzymanych - jak na moje oko 50GB miejsca na dysku to dość dużo, tym bardziej pod sklep gdzie w zasadzie będą trzymane tylko pliki skryptu i ewentualne zdjęcia produktów.

Ale nie wiem, mówisz, że już wcześniej miałeś inne hostingi, więc możesz po prostu posprawdzać ile tam miejsca na dysku używałeś i na tej podstawie dobrać miejsce na nowym hostingu. Na wszelki wypadek możesz jeszcze jakiś zapas dorzucić w razie czego.

A i gdybyś zdecydował się zakupić hosting na Hekko to polecam spojrzeć czasem na ich fanpage na FB - ostatnio robią wyjątkowo dużo ciekawych promocji z byle jakiej okazji.

komentarz 27 czerwca 2016 przez tirex Gaduła (4,430 p.)

Arek ,pytam ponieważ otrzymałem taki mail od home.pl

 

 

Pragnę poinformować, iż ze względu na przekroczoną przez Państwa dostępną ilość miejsca przeznaczonego na WWW, na serwerze '' zostało administracyjnie zmienione ustawienie pojemności usługi pomiędzy WWW, a skrzynki pocztowe.

Ustawienia pojemności są widoczne w Panelu Administracyjnym serwera. Informacje dotyczące tej funkcji można znaleźć w naszej dokumentacji pod adresem:
https://pomoc.home.pl/produkty/panel/135#poj

Sugerujemy kontrolowanie powierzchni jaka została skonfigurowana, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła. Dodatkowo pragniemy zauważyć, że brak miejsca na powierzchnię WWW może spowodować uszkodzenie baz danych.

Dodatkowo, chciałbym zaproponować Panu bezpłatne rozszerzenie usługi do Business Cloud Server do końca okresu abonamentowego. 
Aktualnie korzysta Pan z konta typu Business Cloud Starter, które oferuje 50 GB pojemności oraz ograniczone możliwości korzystania z serwera.
 
Wraz z rozszerzeniem do Business Cloud Server zyskuje Pan profesjonalne wsparcie dla swojej firmy, czyli:

- zwiększenie pojemności konta do 100GB co pozwala na przechowywanie większej ilości danych i poczty.
- wyższe parametry bezpieczeństwa serwera, które przekładają się na większą ilość zasobów jakie może wykorzystać użytkownik serwera wirtualnego. Przekroczenie parametrów bezpieczeństwa skutkuje komunikatem 503 o przeciążeniu serwera. Zmiana na Business Server może zatem pomóc w przywróceniu poprawnego działania serwisu WWW w tym przypadku.
- możliwość tworzenia kont FTP z wydzielonym dostępem do wybranego katalogu. Funkcja przydatna wówczas, gdy na serwerze FTP przechowywane są różne zasoby i niezależne serwisy WWW. Daje to możliwość zarządzania zawartością FTP różnym osobom posiadających prawa dostępu tylko do wybranych katalogów.
- zwiększenie ilości baz MySQL oraz możliwość korzystania z baz PostgreSQL
- zwiększenie limitu ilości plików

Uprzejmie proszę o informacje, czy jest Pan zainteresowany moją propozycją. Rozszerzenie typu odbywa się automatycznie i nie wpływa na działanie konta oraz połączonych z nim domen. 

Abym mógł dokonać zmiany już teraz proszę o odpowiedź na tą wiadomość w treści wpisując słowo ZGODA.

W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.
komentarz 27 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
A w panelu jest widoczne faktyczne zużycie? Ile Ci pokazuje? Może oni sobie takie ostrzeżenia ślą dużo wcześniej, żeby tylko zachęcić klienta do przejścia na wyższy pakiet, nie wiem.

Masz podzielone zużycie na pliki, pocztę i bazy danych? Może to np. jakaś stara poczta email gdzieś zalega i zajmuje miejsce?

ja zupełnie tego nie wiem, sugeruję po prostu sprawdzić wszystko rzeczywiście dokładnie samemu, a nie kierować się tylko tym, że usługodawca wysłał takiego e-maila z jakąś informacją. Być może rzeczywiście wszystkie pliki jakie tam są tyle ważą, ale wydaje mi się to dość sporo, dlatego sugeruję sprawdzenie.
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Wiesz, dobranie hostingu jest sprawą indywidualną. Zależy od wielu czynników, tego jaki masz budżet, jak duży ma być ten sklep internetowy, ilu użytkowników miesięcznie ma obsłużyć itp. Zadałeś pytanie i oczekujesz wróżki, która wróży z kodu bajtowego :).
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
–1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez Mateuszz Początkujący (340 p.)
budżet?
komentarz 24 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Ja posiadam własny serwer i nie martwię się o hosting ani miejsce plus zabezpieczenie danych w RAID. Dostęp mam z każdego miejsca. Jedynie właściwe pytanie to ile masz odwiedzin bo jak dużo klientów i słabe łącze to nie da rady bo strony ładują się wolno.

Ja korzystałem z hostingu linux.pl dodatkowo z przeniesieniem danych musisz pomyśleć, jeśli chodzi o Hekko to często i gęsto słyszałem że jest ok i przyjemna obsługa i administracja.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
5 odpowiedzi 2,738 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...