• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Procesor i dysk SSD

Object Storage Arubacloud
+1 głos
304 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witam, mam 2 problemy:

1. Najlepszy procesor do mojej płyty głównej to Phanom || x6 3.2GHz 1090t i nie można go nigdzie dostać oprócz sklepów typu allegro. Niby mógłbym tam kupić ale nie uzbieram tak szybko pieniędzy na kupno. Wie ktoś gdzie jeszcze można go namierzyć?? Przeszukałem takie sklepy: cei, proline, techplanet (wszystko w katowicach).

2. Chcąc ulepszyć kompa postanowiłem kupić dysk SSD, model akurat nie jest ważny bo chodzi tutaj o co innego. Dysk jest na SATA III a moja płyta główna posiada tylko SATA II, nie będę kupować prawie całkiem nowego kompa, bo chcę złożyć go tylko ulepszyć. Czy takie podłączenie jest możliwe, bo czytałem trochę na ten temat i niezbyt zrozumiałem ich wypowiedzi. A jeśli takie podłączenie jest możliwe to czy warto to zrobić?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
wybrane 26 czerwca 2016
 
Najlepsza
1: Jeżeli nie masz teraz całej kwoty na procesor to rozumiem, że chcesz wziąć go na raty? Bo jeśli tak to na allegro jest coś takiego jak Raty PayU.

2: Jest możliwe i warto, wiadomo - wydajność będzie mniejsza, niż gdybyś posiadał SATA 3
komentarz 26 czerwca 2016 przez niezalogowany
1. Nie wiedziałem, ale fajnie :)

2. A zobaczę różnicę w takim przypadku różnicę między HDD a SSD??
komentarz 26 czerwca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Zobaczysz różnice i to nie małą :) Na YouTube od groma filmików gdzie są porównania HDD i SSD podłączonych pod SATA 2
1
komentarz 26 czerwca 2016 przez niezalogowany
2. Osobiście przesiadłem się jakiś czas temu z HDD na SSD ( płyta główna SATA II ) - różnica jest kolosalna. Powiem tak: nigdy więcej HDD : )
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
1. Wydaje mi się, że na allegro kupisz taniej niż w sklepie stacjonarnym.

2. Z tego co wyczytałem np. tu https://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA#Backward_and_forward_compatibility To możesz podłączyć dysk z SATA III do płyty obsługującej SATA II, tyle że wtedy będziesz miał wydajność SATA II, czyli 3gb/s, podczas, gdy SATA III ma 6gb/s. Szczerze mówiąc nie ucierpisz na tym za bardzo, bo prędkość zapisu i odczytu średniej klasy dysków SSD wynosi około 500mb/s, więc wiesz :D
komentarz 26 czerwca 2016 przez niezalogowany
co do dysku ok rozumiem :) a jeśli chodzi o procesor to nie uzbieram takiej kwoty do końca tych aukcji
komentarz 26 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No to tak jak powiedział kolega niżej: Raty payU
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Możesz kupić dysk zewnętrzny najlepiej (jak masz) z usb 3.0 i będzie dobrze działać (transfer do 5GB/s). Lecz w przypadku komputera stacjonarnego zastanawiałbym się nad sensem posiadania dysku poza obudową.
komentarz 26 czerwca 2016 przez niezalogowany
nie mam USB 3.0
komentarz 26 czerwca 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)

W takim razie zainteresuj się odpowiedzią użytkownika CzikaCarry. Nie wiem czy sens jest mieć SSD pod SATA 2 (chyba że ma małą pojemność).

komentarz 26 czerwca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Jest sens ;-; Te 5GB/s transferu to skąd wziąłeś?
komentarz 27 czerwca 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)

Z strony Apple: https://www.apple.com/pl/thunderbolt/. Tam jest porównanie szybkości  USB 2.0, Fireware, USB 3.0 i  Thunderbolt w wersjach 1 i 2.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez gretel Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,335 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez SimonTop1 Użytkownik (620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,371 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez PederX Nowicjusz (180 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...