• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Klawiatura mechaniczna do ~300zł - Czy warto?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,173 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
zamknięte 29 czerwca 2016 przez Patryk Krajewski
Witam, zastanawiam się nad kupieniem klawiatury i myślałem o mechanicznej. Mam do wydania około 300zł. Znalazłem taką listę: http://www.test-gear.pl/rekomendowane-klawiatury/#mechaniczne z polecanymi przez kogoś klawiaturami, ale nie wiem na ile jest ona prawdziwa i chciałbym, żeby ktoś z was polecił mi jakąś klawiaturę. Dobrze, żeby było ją słychać, ale, żeby nie była bardzo głośna. Używać jej będe raczej tylko do pisania. Zbędne są dla mnie dodatkowe klawiszę multimedialne itp. Podświetlanie też raczej się nie przyda.

Jakieś propozycję?

P.S: Żeby nadgarstek nie bolał to przydałaby się jakaś podkładka to lepiej kupywać taką razem z klawiaturą czy odzielnie?
komentarz zamknięcia: Kupiłem Tesoro Durandal G1N.
komentarz 29 stycznia 2017 przez Sznurek11 Obywatel (1,000 p.)
Ja polecam wydać trochę więcej i kupić porządną klawiaturę mechaniczną, np: https://idope.pl/pl/p/Gamdias-Klawiatura-mechaniczna-FULL-RGB/1544

W nocy pięknie wygląda i umila czas spędzony przed komputerem, polecam :)

1 odpowiedź

–3 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Szczerze to trochę jestem zdziwiony. Gamerzy wydają na klawiatury po 300 zł, żeby jak najlepiej i najwygodniej im się grało, co jest dla mnie głupotą, a Ty piszesz, że chcesz kupić klawe za 300 zł do pisania :P Klawiaturę membranową z wyprofilowanymi klawiszami, podświetlana, z podkładkami antypoślizgowymi i podkładką pod nadgarstek kupisz za mniej niż 80 zł. Nie rozumiem też po co ma ją słychać, ale z tym nie ma problemu bo membrany są dość głośne.

Pozdrawiam!
komentarz 25 czerwca 2016 przez niezalogowany
Mam wrażenie, że nigdy nie korzystałeś z porządnej klawiatury mechanicznej.
komentarz 25 czerwca 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Jak kiedyś będziesz miał mechaniczną to wróc i napisz swoje spostrzeżenia, a nie wypowiadaj się nie mając żadnego doświadczenia. Raz kupisz sobię mechaniczną i nigdy już nie wrócisz do membranowej.
komentarz 25 czerwca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Nie korzystałem bo nie jestem bogaty, żeby kupować klawiaturę za 300 zł i wyżej. A Ty myślisz, że jak masz lepszą klawiaturę, albo droższą to programy same będą się pisały, szybciej czy może będą lepsze ? Za 300 zł mogę mieć 2xRAM, który bardziej się przyda niż klawiatura mechaniczna.
2
komentarz 25 czerwca 2016 przez niezalogowany
O co te spiny? Kogoś stać to sobie kupuje.
komentarz 25 czerwca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
To nie są spiny, chcę tylko uświadomić, że klawiatura nie ma nic do optymalizacji czy procesu pisania programu. Czemu tak walczycie o mechanika ? bo jest wygodny ? To już wolisz dołożyć tą kasę na wygodny fotel. A wkur***m się, bo sam chciałem kupić mechanika rok temu, ale do gier. Na szczęście kumpel wybił mi to z głowy i zamiast wydawać 350 zł do klawiatury, dołożyłem do chłodzenia.
2
komentarz 25 czerwca 2016 przez niezalogowany
Nie potrzebujemy tutaj Twojego życiorysu. Wprowadzasz trywialne, niezwiązane z tematem tezy na poparcie swoich racji. Ciężko się tak dyskutuje.

Zwracam tylko uwagę na to, że wypowiadasz się o klawiaturach mechanicznych nie mając z nimi do czynienia.

Powtórzę jeszcze raz - do skutku - jak kogoś stać to niech sobie kupuje (bo kupił już wypasiony fotel i ma zainstalowane 3-segmentowe chłodzenie wodne)
komentarz 25 czerwca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Nie przedstawiłem życiorysu i nie mam zamiaru. Ja tylko czekam na Waszą (specjalistów od klawiatur ) odpowiedź. Masz rację, że nie miałem do czynienia z klawiaturą mechaniczną, ale dwukrotnie w komentarzach pytałem się dlaczego jest lepsza i jak to może pomóc w programowaniu. Nie odpowiedziałeś więc proszę odpowiedz. Wtedy może zmienię zdanie jeśli argumenty będą rzeczowe, bo tylko krowa nie zmienia zdania.
1
komentarz 25 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
@Barus niestety, ale muszę się zgodzić z resztą. Kiedyś korzystałem z klawiatury mechanicznej u znajomego i aż nie chciało mi się od niej odchodzić. Sam nie jestem bogaty i mam zwykłą klawiaturę z 4techa z myszką w zestawie. Jak dla mnie na klawiaturze mechanicznej łatwiej się pisze. Dla hobbysty piszącego 100 linii kodu dziennie to jeden kij, ale dla zawodowca który pisze kod 6 godzin dziennie to klawiatura mechaniczna może się przydać, aby ręce nie odpadły :D
komentarz 25 czerwca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
W sumie dopiero mi to teraz uświadomiłeś :P
komentarz 25 czerwca 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Nie jestem bogaty xD

Przecież klawiatury tej bym nie używał tylko do pisania kodu. Jak coś ma być dużo lepsze i dłużej działać to czemu tego nie kupić?

A wracając do głównego tematu: Polecice jakąś klawiaturę? Co myślicie o: Tesoro Durandal G1 (6KRO), która była na stronie w treści tematu?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 913 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 415 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 366 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Korpolis Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...