• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Program Losujący Bez Powtórzeń C++

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
487 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2016 w C i C++ przez Jardee Początkujący (420 p.)
zamknięte 26 czerwca 2016 przez Jardee
Witam mam problem z programem losującym z 10 liczb podanych przez użytkownika 8 liczb bez powtórzeń

Nie mogę dojść do sedna problemu początkowo napisałem go dla 3 liczb podanych i 2 wylosowanych program działał bez zarzutu niestety gdy chce losować większe nie działa ( Pewnie przez ten upał nie mogę się porządnie zastanowić ) nie tyle co nie działa co wygląda to jakby losował w nieskończoność kursor mruga program zżera procesor

Wystarczy naprowadzenie na problem (Dopiero się uczę)

http://pastebin.com/2Z3DUqnc
komentarz zamknięcia: Znalazłem rozwiązanie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
wybrane 25 czerwca 2016 przez Jardee
 
Najlepsza
Inicjujesz tablicę. Zaczynasz pętlę. Losujesz pierwszą liczbę, wyciągasz ją czyli piszesz do drugiej tablicy albo na ekran. W to miejsce wstawiasz jakąś unikalna wartość może być nullptr. W kolejnych iteracjach losujesz kolejne z pominięciem tych które mają nullptr. Ot cała filozofia.
komentarz 25 czerwca 2016 przez Jardee Początkujący (420 p.)
Rzeczywiście, Wielkie dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 357 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 384 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2016 w C i C++ przez m_rij_v Użytkownik (660 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 657 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2015 w C i C++ przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...