• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[SQL] Sortowanie wg jednej kolumny z 2 całkiem różnych tabel.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
563 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w SQL, bazy danych przez Miko Obywatel (1,480 p.)
Witam,
Mam taką sytuację: 2 tabele:
- users
- roads
W users jak nazwa wskazuje wszystkie dane użytkowników serwisu. Jest tam także data ostatniego zalogowania się w kolumnie last_login.

Do roads dodawane są trasy przejeżdżane przez użytkowników (mniejsza o szczegóły). Tam także jest kolumna z datą.

Przejdźmy do sedna. Jak skonstruować zapytanie, aby w wyniku uzyskać wszystkie rekordy z obu tabel posegregowane tymi datami?

Chodzi mi o wynik typu:
10 sekund temu zalogował się użytkownik user123
45 sekund temu trasę dodał użytkownik...
2 minuty temu zalogował się użytkownik abc...

Chodzi mi po prostu o wymieszanie i posortowanie datą, całą resztę już mam.

Z góry Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 23 czerwca 2016 przez Miko
 
Najlepsza
No to tak: Konstruujesz jeszcze jedną tabelę, dajesz tam id, id_usera, id_trasy, oraz kolumnę data. Do tej kolumny wrzucasz wszystkie daty z dwóch poprzednich tabel. Wtedy jak już wszystko jest w jednej kolumnie to już pestka :)
komentarz 23 czerwca 2016 przez Miko Obywatel (1,480 p.)
Oooo takie rozwiązanie mi się bardzo podoba :)
Dzieki, wykorzystam
+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez xpawel115 Początkujący (250 p.)
Jest to możliwe za pomocą joinów. Tylko, że w tabeli roads powinieneś mieć pole user_id odnoszące się do pola id z tabeli users. Tylko w taki sposób będzie możliwe połączenie tych 2 tabel.
–1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
w jednym zapytaniu to chyba nie da sie tak zrobic zeby bylo na przemian raz z jedenj tabeli, raz z drugiej,

do tabeli users robisz jedno proste zapytanie pobierajace last_login, login, a drugie do tabeli roads zlaczajac ja z user pobierasz date, trase, users.login.
komentarz 23 czerwca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Mu nie chodziło o to, ze raz z jednej, raz z drugiej, tylko o posortowanie rekordów z dwóch tabel według daty ...
komentarz 23 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

 Jak skonstruować zapytanie, aby w wyniku uzyskać wszystkie rekordy z obu tabel posegregowane tymi datami

Chodzi mi o wynik typu:

[...]

Takie bylo postawione pytanie 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w SQL, bazy danych przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 523 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w JavaScript przez patrykps Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,209 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w JavaScript przez Caesar Początkujący (310 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...