• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Niedziałający kod z kursu Mirosława Zelenta - 'populacja' was not declared in this scope

Object Storage Arubacloud
0 głosów
224 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w C i C++ przez Michał Łagunionok Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 22 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk

ktoś mi powie co jest nie tak ? wydaję mi się, że na pałe przepisałem z kursu Pana Zelenta a i tak nie działa mi ten kod.

error 'populacja' was not declared in this scope

#include <iostream>

using namespace std;

int pupulacja = 1; int godzin=0;

int main()
{
    while(populacja<=1000000000)

{
    godzin++;
populacja = pupulacja *2;

cout<<"minelo godzin:"<<godzin;
cout<<"liczba godzin:"<<pupulacja<<endl;
}
    return 0;
}

 

komentarz zamknięcia: Rozwiązane
komentarz 22 czerwca 2016 przez niezalogowany
jest blok do którego wrzuca się kod
1
komentarz 22 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
edycja 22 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk

Widzę, że jesteś tu nowy, więc:

  • Tytuł pytania powinien być adekwatny do problemu - "Same początku mega banał jestem leszczem etc." nie wydaje się więc odpowiednim tytułem... Popraw.
  • Kod wstawiamy w przeznaczony do tego bloczek code. Popraw.
  • Gdy ktoś Ci pomoże warto zaznaczyć takiego "ticka" przy jego odpowiedzi - oznacza to przyznanie najlepszej odpowiedzi, dzięki czemu inni użytkownicy widzą, że problem został już rozwiązany.
  • Ewentualnie można też zamknąć pytanie - jeśli jesteś pewien, że już nie ma tu nic więcej do powiedzenia i niczego więcej nie oczekujesz. 

Edit: sam nie zastosowałeś się do powyższych zaleceń, więc ja to zrobiłem. Na przyszłość proszę o tym pamiętać.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
wybrane 22 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk
 
Najlepsza
No przecież masz napisane, że populacja nie jest zadeklarowane.  Zadeklarowałeś pUpulacja, a używać chcesz populacja, która nie istnieje, popraw literówkę i tyle ;)
komentarz 22 czerwca 2016 przez Michał Łagunionok Nowicjusz (150 p.)
hahah dzięki :D 2 dni programuję dopiero tak, że no ;P dzięki
2
komentarz 22 czerwca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Jeśli pomogłem, to możesz dać mi najlepszą odpowiedź, jakoś tak na lewo jest ta opcja.  A co do programowania, to nie załamuj się i do przodu. (No i czytaj jakie errory wyskakują, bo wszystko można z nich wyczytać ;p)

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 27 października 2022 w C i C++ przez Bertosz Nowicjusz (130 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 633 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2020 w C i C++ przez Drożdżówka Obywatel (1,870 p.)
–2 głosów
4 odpowiedzi 4,937 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2017 w C i C++ przez waski223322 Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...