• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przy dużym procencie baterii po podłączeniu zasilacza bateria się nie ładuje

Object Storage Arubacloud
+1 głos
707 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)

Zauważyłam, że gdy jest gdzieś tak ponad (nie wiem czy przy mniejszym procencie baterii tak się robi, bo nie sprawdzałam) 90% baterii, czyli duży procent, to po podłączeniu zasilacza do laptopa pisze, że bateria się nie ładuje.
Oddawałam go na gwarancje (bo miał też inne problemy) i chyba podałam za mało informacji, bo nie zostało to naprawione.
I teraz pytanie, czy to jest wada baterii, płyty głównej (na innym forum jak się o to pytałam to ktoś napisał, że to może być wina płyty głównej), czy czegoś innego? A może to jest takie "zabezpieczenie" żeby nie doładowywać baterii, bo to ją szybciej zużyje?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez p0m0 Obywatel (1,190 p.)
Może wynikać to z mechanicznych uszkodzeń ładowarki, możliwe jest też uszkodzenie baterii, lecz raczej nie jest to uszkodzenie laptopa.
komentarz 23 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Nie wiesz może jak taką dokumentacje znaleźć? :P Tak to ten sam laptop i chyba wszystko naprawili OPRÓCZ TEJ GŁUPIEJ BATERII, pisałam im o tym (może za mało informacji podałam? ale w każdym razie nie zwolniło ich to od tego, żeby sami DOKŁADNIE posprawdzali).Zresztą jeśli to by była wina baterii to i tak mi to tam trochę wisi (i tak ona trzyma bardzo krótko z godzinę, albo mniej, dlatego zawsze podłączam zasilacz, a czesto gram w gry), ale jakby była wina zasilacza... tylko, że trochę wydaje mi się to nie logiczne... A no, bo cały czas wykrywa zasilacz także dlaczego w którymś momencie miałby nie ładować baterii?

Aha, a czy jeśli jest 100% naładowania baterii i mam podłączony zasilacz to to coś szkodzi baterii? Czy moc jest czerpana tylko z zasilacza? Czy z baterii, a zasilacz ją doładowywuje?
komentarz 23 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Hej :)Dokumentację powinnaś znaleźć na stronie producenta,w Twoim przypadku Lenovo.Chcę pomóc ale nie podałaś jaki model (nie zauważyłem) :)Pod spodem laptopa masz informacje,(powinna być,taka naklejka)

Co do baterii.Zapewne jest tak,że bateria zużyta.Godzina pracy to trochę mało jak na laptop z gwarancją,to "cosik nie tak".Wykorzystaj gwarancję póki jeszcze czas.

Ten co jest w temacie,Pozdrawia :)

Jeśli bateria jest w 100% naładowana to zasilacz jej nie szkodzi.Po prostu,proces ładowania się zakończył,bateria jest "pełna",nie przyjmuje "pokarmu",prądu ładowania ;)
komentarz 24 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Znaczy mój laptop to Lenovo Z710, nie mogę znaleźć żadnej informacji o poborze prądu. Cóż powiem od razu, nie uśmiecha mi się po raz KOLEJNY go wysyłać (przynajmniej na razie, wiadomo, że jak bateria całkiem padnie to nie dam się narażać na dodatkowe koszty) gwarancja mi się skończy dopiero gdzieś tak na początku czerwca (następnego oczywiście). A może coś jeszcze się zepsuje? Tak w sumie to teraz jakiejś tam wielkiej tragedii nie ma z tą baterią, jak jest mniejszy procent to ładuje, zresztą chyba nie powinno się podłączać zasilacza gdy jest duży procent baterii.

Na jakiejś tam stronie był opis testowania tego otoż laptopa i im w momencie gdy był cały czas podłączony do WiFi działał ponad 3 godziny, wiem, że z baterią jest coś nie tak. Pisałam już tu, ze kupiłam go jako tzw leżaka magazynowego?
komentarz 24 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Takie coś znalazłem,może Ci się przyda.

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/safety_and_general_information_guide_polish.pdf

fragment z instrukcji do Twojego Laptopa.

Aby wydłużyć czas eksploatacji baterii i zapobiec jej nadmiernemu rozładowaniu,wskazane jest ładowanie baterii do ok.30%-50% pojemności oraz jej pełne ładowanie raz na trzy miesiące.Ten system nie obsługuje baterii które nie są autoryzowane przez Lenovo.

Co do gwarancji,powalcz o tą baterię.Poinformuj sprzedawcę że bateria trzyma tylko godzinę.Nie zaszkodzi a może pomóc.

Pozdrawiam :)
komentarz 24 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
edycja 24 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki
(ostatni akapit) W jakim sensie pomóc? Powiedzą "proszę go do nas wysłać, posprawdzamy" i tak dalej, nie zamierzam go narazie odsyłać, ale i tak muszę do nich napisać, niech mi wypiszą co zostało zrobione w laptopie  gdy był u nich, aha i jeszcze napiszę żeby oddali mi koszty przesyłki, u nich w regulaminie jest napisane: "Koszt wysyłki reklamowanego przedmiotu ponosi klient. Jeżeli okaże się, że towar jest faktycznie uszkodzony zwracamy poniesione koszty przesyłki.".

Moim zdaniem ładowanie baterii do 50-60% jest bez sensu (tym bardziej, ze moja trzyma tak krótko), bo bateria jest po to i ma taką funkcję by się ładować i działać w 100%.

Dobrze, a więc na razie zostawię tę sprawę i tak już nic z tym nie zrobię, w razie czego się odezwę. A no i dziękuję bardzo za pomoc ;)

Aha, jeszcze jedna rzecz :) Tutaj sa informacje z pewnego programu do baterii.Nie ma tu nic ciekawego w tym?:

http://s2.ifotos.pl/img/Beztytulu_sqereae.png
+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
W niektórych laptopach w biosie ustawia się po ilu procentach naładowania laptop przestaje być ładowany.
komentarz 22 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
A Ty masz taką opcję w laptopie? :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,766 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 556 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 809 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez AtK Nowicjusz (240 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...