• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia nadchodza

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
446 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez patryk-190 Nowicjusz (120 p.)
otagowane ponownie 21 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witam,

Mam taki dylemat ,ze nie wiedzialem na jaki kierunek studiow pojsc ale od jakiegos czasu zaczelo mnie interesowac programowanie, ogladam kursy tu zamieszczone z html,css czy javascript i zastanawiam sie wlasnie nad studiami z programowania lecz nie mam pojecia czy wgl mam szanse dostac sie na takie studia z programowania jesli nigdy nie mialem z tym stycznosci w szkole... Nad miastami do jakich chcialbym pojsc na studia to warszawa lub lodz czy mozecie polecic mi jakies szkoly do ktorych bede mial szase sie dostac i jakies fajne kierunki ?
komentarz 21 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
1. Pytań o studia było już pełno, warto poszukać bo tam padło wiele ciekawych odpowiedzi.

2. Co tag "xd" ma wspólnego z treścią pytania?
komentarz 21 czerwca 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Tag mega xd
komentarz 21 czerwca 2016 przez Mateusz821 Bywalec (2,940 p.)

Od kiedy "tu" są jakieś kursy?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez suice Gaduła (3,960 p.)
ile można

2-3 tematy dziennie na ten sam temat
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
Nie rozumiem. Piszesz, że chcesz iść na studia "z programowania". A na koniec prosisz o jakiś fajny kierunek studiów. Zastanów się na pójściem na Informatykę, na jakąkolwiek uczelnię, bo i tak będziesz się uczył sam, jedyne co uczelnia Ci da to narzędzia (czyt. motywację, zadania) i tu w zależności od uczelni dostaje się różne narzędzia ;)

Co do Twoich szans, na większości uczelni technicznych liczy się matura z matematyki, myślę że za wynik z matury z angielskiego, fizyki też dostaniesz punkty. Na pewno matura z Informatyki jest punktowana. Masz już wyniki matury? Jak tak to wejdź na stronę uczelni i zgodnie z przelicznikiem oblicz ile pkt dla uczelni uzyskałeś a ile można uzyskać maksymalnie.

Prawda jest taka, że dostaniesz się na każdą uczelnie, która nie jest wyniesiona na progi doskonałości, gdzie cała Polska lgnie studiować tylko dlatego że to uczelnia "xyz". Powodzenia :)
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez Ela Knapik Nowicjusz (140 p.)
Ja uważam, że studia wcale nie są potrzebne do tego, żeby faktycznie nauczyć się programować, ale jak dobrze trafisz, to może Ci to pomóc. Jeśli po prostu zależy Ci żeby programować, to możesz to robić na różnych kierunkach informatycznych. W Warszawie i Łodzi nie jestem zorientowana, bardziej na Krakowskich uczelniach. Tutaj na informatykę stosowaną na AGH-u może się dostać prawie każdy, nie ma wysokich progów, bo na tych studiach po prostu ciężko się utrzymać. Więc trudność zaczyna się dopiero po czasie. W każdym razie, ja zaczynałam studia informatyczne nie wiedząc NIC o programowaniu i nie mając żadnych podstaw informatycznych. Po prostu wymagało to ode mnie dużo więcej pracy, bo musiałam "nadrobić" we własnym zakresie to, co większość już wiedziała. Ale jeśli chce się faktycznie być dobrym, to do ciężkiej pracy trzeba się przyzwyczaić. Powodzenia :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 384 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 1,075 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 970 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez seitoru Nowicjusz (140 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...