• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop nie łączy się z daną siecią Wi-Fi a z innymi tak.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
4,192 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
zmienione kategorie 20 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witam.

Niedawno opisywałem problem z laptopem Asus x51rl, a mianowicie nie mogłem włączyć połączenia Wi-Fi. Pomogła wymiana karty sieciowej.

Teraz mam inny problem. Komputer łączy się ze wszystkimi sieciami, ale nie z tą którą powinien. Wyskakuje informacja o połączeniu niezidentyfikowanym. Windows Vista. Jaka może być przyczyna?

Robiłem wszystko co kazał mi Windows, bawiłem się z zaporą, sterowniki są aktualne.

Bardzo proszę o jak najwięcej rozwiązań, bo nie mam teraz tego laptopa i chciałbym mieć jak najwięcej możliwości, gdy będę go miał.

Pozdrawiam.
komentarz 17 lipca 2018 przez Daria Kokot Początkujący (380 p.)
Zdaję sobie sprawę, że ten post został opublikowany już dawno, ale miałam ostatnio ten problem i mi pomogło zmienienie szyfrownia WPA2 na WPA.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ale łączy się z tą siecią i pokazuje brak internetu czy w ogóle nie może się z nią połączyć?

Jeśli w ogóle nie może się połączyć z Wi-Fi to sprawdź zapamiętane sieci. Może komputer ją pamięta, a wcześniej miała np. inne hasło. Usuń ją z listy zapamiętanych sieci i spróbuj wtedy się połączyć.
komentarz 20 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Komputer był świeżo po formacie, więc nie miał jej zapisanej, kiedy nie działa, kilka razy ją usuwałem i ponownie wpisywałem hasło, łączyłem itp.

Kiedy próbuje się połączyć przez 15 sekund próbuje zidentyfikować i wyskakuje "sieć niezidentyfikowana".
komentarz 21 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Po prostu podaj dostawcy swój MAC adres karty wifi i niech podmieni. :)
komentarz 21 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
W sensie dostawcy internetu, tak? I co dokładnie ma podmienić? Sorki za takie pytania, ale jestem strasznie słaby w sieciach. :/
komentarz 21 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Zależy co to jest za dostawca (jak jakiś znany to możesz podać nazwę, może ktoś skojarzy). Najpierw musiałbyś zapytać/przeczytać u nich na stronie czy zapisują adres MAC podłączonego urządzania - jeśli tak to wtedy należałoby im go podać.

Nie jestem jednak pewien czy @efik dobrze mówi. Jeśli masz, prosto mówiąc, do kabla idącego od dostawcy podłączony np. router (a chyba tak masz skoro łączysz się przez WiFi) to jego adres MAC należałoby podać. Nie słyszałem o takim czymś aby dostawca w jakiś sposób kontrolował urządzenia podłączane do routera, nawet wydaje mi się, że nie ma fizycznej możliwości, aby to robić (chyba że masz jakiś router od usługodawcy nad którym mają kontrolę). Taka moja opinia.
komentarz 26 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Dostawca to Orange.
komentarz 26 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
W Neostradzie nie ma mowy o żadnym podawaniu jakichkolwiek adresów MAC. Możesz sobie podłączyć co chcesz i dowolnie zmieniać router, oni tego nie kontrolują. Przynajmniej takie jest moje zdanie, sam mam Neostrade i nigdy nie słyszałem żeby jakikolwiek adres MAC trzeba było gdzieś podawać.

A inne urządzenia łączą się bez problemu z tą siecią? Bo mi już trochę brakuje pomysłów co może być nie tak.
komentarz 26 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)

Tak. Każde inne urządzenie łączy się bez problemu, tak samo laptop łączy się z każdym innym internetem. :/

+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
A nie masz ustawionego jakiegoś filtrowania adresów MAC w routerze?
komentarz 20 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Nie wiem. :/ Nie znam się zupełnie na sieciach, jak mógłbym to sprawdzić?
komentarz 20 czerwca 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
W konfiguracji routera. Możesz się tam dostać wpisując lokalne IP routera w pasku przeglądarki. Domyślnie jest to 192.168.0.1. Przeklikaj tam różne opcje i dojdź do opcji filtrowania adresów MAC. Wpisz sobie to w googlach a będziesz miał dokładne instrukcje.
komentarz 20 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Czyli jeśli byłoby po prostu włączone mam je wyłączyć?
komentarz 20 czerwca 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
O ile nie boisz się o niepożądane połączenia do twojego Wi-Fi to jak najbardziej tak ;)
komentarz 20 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Właśnie się boję, bo to nie moje Wi-Fi. :P
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Nikt nie ma już żadnych pomysłów? :c
komentarz 15 lipca 2016 przez pixeloza Początkujący (280 p.)
Czy tak jak radzili koledzy wyłączyłeś filtrację MAC adresów w routerze ? Z tego co przeczytałem jest to jedyna możliwa przyczyna takiego stanu rzeczy. Nie bój się tego zrobić, jeśli router jest zabezpieczony hasłem to jest małe prawdopodobieństwo, aby z siecią połączył się jakiś laik dlatego, że masz wyłączoną filtrację MAC. Z całą pewnością to rozwiąże Twój problem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 659 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 4,693 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Urządzenia mobilne przez Ola1009 Nowicjusz (150 p.)

92,542 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...