• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lepiej biegać po śniadaniu czy na czczo ?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
752 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w Offtop przez StolaR Początkujący (250 p.)
Witam serdecznie :D Postawiłem sobie jasny cel by od jutra zacząć codziennie biegać. I teraz pytanie brzmi. Czy lepiej biegać po lekkim śniadaniu czy też na czczo. Od razu zaznaczam że nie interesuje mnie schudnięcie lecz po prosu bieganie dla zdrowia dla kondycji bo ostatnio z nią bardzo słabo.

9 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Na czczo na dłuższym dystansie nie warto, z tego co wiem, jest to szkodliwe na dłuższą metę. Najlepiej zjeść coś pomiędzy 30 a 60 minut przed planowanym treningiem. W innym wypadku może ci zabraknąć energii do biegania. W sumie to sama widziałam po swoich (co prawda dość rekreacyjnych treningach)
komentarz 20 czerwca 2016 przez niezalogowany
Dodajmy, że coś lekkiego, np baton energetyczny. Jeżeli zjesz normalne, pełne śniadanie to musisz zaczekać już 1.5-2h
+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez coco Początkujący (420 p.)
Też stawiam na bieganie po śniadaniu. Nie bezpośrednio, tylko przynajmniej te 20-30 minut odczekaj.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez MR.X Użytkownik (860 p.)
Zależy również jaki masz cel w tym bieganiu, co chcesz przez to osiągnąć ? Jeśli to jest samo bieganie dla biegania to nie ma większego znaczenia, lecz na czczo jednak bym nie obciążał znacząco wysiłkiem cardio organizmu(max 20-30min lekkie cardio). Jeśli masz możliwość biegania o innych porach to polecam interwały bądź trening HIIT jako dodatek do zwykłego cardio. Trening interwałowy w znacznym stopniu poprawi twoją wydolność tlenową, zaś samo cardio jest bardzo dobre dla naszego serca.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Bieganie na czczo jest dobre jeśli chce się spalić mięśnie.  Zadaj sobie pytanie po co chcesz biegać i dostosuj do tego trening. Przypuszczam że chcesz zamienić boiler na kaloryfer i do tego chyba najlepsze jest bieganie interwałowe ( nie wiem czy dobrze odmieniłem) bo pali najwięcej tłuszczu. Jednak mam nadzieję że mylę się odnośnie tego że chcesz się pozbyć brzucha na wakacje bo to Ci się nie uda biegając. Są na to lepsze sposoby.

 

Jednak to dobrze że masz takie postanowienie bo przysłuży to się Twojemu zdrowi i polepszysz kondycję. Życzę wytrwałości i nie forsuj się za bardzo bo przeginanie daje wręcz odwrotne efekty :)
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez String Gaduła (4,520 p.)
Nie uda Ci sie codziennie biegac. Tzn. hmm z tydzien mozesz pociagnac ale nie dluzej. Wyznacz sobie cel ze minimum 3 razy w tygodniu pojdziesz biegac, a nie odrazu codziennie. Osobiście uwielbiam obudzic sie napic sie wody, rozbudzic sie i po 25-30min po wstaniu wyruszam naczczo pohasac okolo 30minut ( mam dosyc gorzysty teren wiec te 30min sa calkiem sporym wysiłkiem:) ale powolutku zwiekszam ten czas jak i dystans. Duza zaletą jest to ze nie masz szans zalapac kolki a po powrocie sniadanko smakuje niesamowicie :) Co do spalania miesni to uwazam to za MIT. Na logike: organizm odkłada tluszcz wtedy gdy nie wykorzystuje w pelni dostarczonej mu energii. I robi sobie zapasy. No wiec po co mialby czerpac energie z miesni odrazu przy wysilku naczczo? Jesli zjemy, dostarczymy mu energie iii co? Skoro dostal świeżą to po co mu szukac energii w swoim magazynie? Calkiem spoko przykladem jest Pudzian ktory mial ogromne problemy ze spaleniem tkanki miesniowej. Co prawda bardzo dlugi czas byl nabity, ale mimo wszystko :) I taka poranna przebiezka jest naprawde mega. I tutaj UWAGA. To wszystko wyzej odnosi sie do tych 30-40min Jesli ktos chcialby i ma czas pobiegac rano dluzej to nie wyobrazalbym sobie nie wziac jakiegos malego czegos do zjedzenia wlasnie po czasie 40min :) upiec sobie samemu jakies batoniki na bazie platkow owsianych i jazda :) Pozdrawiam i zycze wytrwalosci:) Pamietaj ze slight edge nie nakazuje odrazu skakac na gleboka wode ( codziennie bieganie ) ale co kilka dni po troche bedzie najlepszym wyjściem moim zdaniem :)
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie polecam. Zjedz lekkie śniadanie z wegli np. płatki owsiane. Odczekaj 30 min i idź biegać. A po biegu węglowodany ale proste, bo musisz nabrać szybko energi. Wszystko zależy co robisz. Robiłeś masę i teraz rzeźbę, albo chcesz mniejszą wage to dodaj interwały, jeśli kondycja to lepiej o innej porze większy dystans.
0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Co niektórzy mają rację, ale co niektórzy nie.

Masz sobie ustalić cel w jakim biegasz? spalanie tłuszczu? Więc biegaj na czczo?

Chyba biegasz dla zdrowia, od tego powinieneś zacząć. Zdrowie to nie zabieranie tutaj i dokładanie tam.

Na czczo dla samego żołądka nie jest zdrowe przez kwas. W dodatku bieg staje się katalizatorem.

Najlepiej zjeść z rana dobre lekkie śniadanie, odczekasz jakieś 30 minut i możesz biegać, nawet powinieneś się lepiej czuć.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2016 przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)

Jak mam jakieś wybieganie > 2h albo treningi zadaniowe(interwały, podbiegi) to nie idę na czco, bo wiem że szkoda marnować trening. Jak masz dni gdzie są krótkie biegi w strefie aerobowej, żeby podbić tylko kilometraż to można spróbować.wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Offtop przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
+4 głosów
7 odpowiedzi 5,459 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w Offtop przez GameProgrammer Obywatel (1,140 p.)
+7 głosów
0 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2017 w Offtop przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...