• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lepsze rozwiązanie, czy takie jest?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
484 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 19 czerwca 2016 przez DragonCoder
Witam, stworzyłem konto na hasło i chcę żeby użytkownika po 3 źle wpisanych próbach, wrócił na początek aplikacji. Jest goto, ale nikt nie poleca tego rozwiąyania i zawsze da się zastąpić goto czymś innym. Pomyślałem nad zastosowaniem funkcji nie zwracającej argumentów i pętli for. Mam na myśli że jeżeli i=0 to program wykonuje tą funkcje nie zwracającą argymentów. To jest mój pomysł, czy znacie coś lepszego, szybszego i efektowniejszego?

2. Mam pytanie co do deszyfracji. Założmy, że stworzyłem folder na hasło, ale go zapomniałem i potrzebuje aplikacji, która mi to hasło pokaże (nie tylko foldery, hasło do plików, kont). Wiem że jest to nie zgodne z prawem, więc proszę bez zbędnych komentarzy. Program jest tylko i wyłącznie jako ćwiczenie. Mój pomysł to stworzenie programu, który podłaczy się do folderu i będzie się wykonywał w pętli poszukując znaków (aż do napotkania spacji).  Jeżeli 1. znak się zgadza to program zapisuje go do pamięci i tak z każdym następnym znakiem, żeby na końcu pokazać hasło. Czy coś takiego byłoby efektowne, czy raczej lepszą opcją jest stworzenie wirusa?
komentarz 19 czerwca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak zrobisz skrypt i go wstawisz do folderu? Sam to napisałeś.
komentarz 19 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Nie napisałem, że zrobię skrypt i wstawię go do folderu, czy też to robiłem. Napisałem, że stworzyłem program, który łamał hasła nałożone na pliki pdf. Po za tym czym jest twój "folder"? Chcesz aby ktoś Ci pomógł, a piszesz bzdety. Wg. strony, którą Ci podałem windows nie pozwala na nakładanie haseł na foldery czy pliki, a jedynie na ustawianie poziomu dostępu dla danego użytkownika. Możesz chronić plik czy też folder hasłem jedynie przy pomocy jakiegoś programu, ale raczej taki program wystarczy odinstalować, żeby problem zniknął (a do tego raczej nie słyszałem, by ktoś tego używał). Zostaje jedynie opcja, że nie odróżniasz archiw rar/zip od folderów w windowsie. :p Pokaż screen czym jest to coś co chcesz odszyfrować i jak to jest zaszyfrowane, bo z samych bajek nie znajdę rozwiązania twojego problemu. :p
komentarz 19 czerwca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie chcem nic, to był tylko przykład i nic więcej. To może być cokolwiek, konto do GaduGadu, telefonu cokolwiek. Chodzi tylko o poszerzanie wiedzy i nic więcej. Odróżniam rar/zip od folderów.
komentarz 19 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
nie możesz zrobić ogólnego deszyfratora do wszystkiego. Zależnie od problemu wybierasz dane rozwiązanie, a nie robisz jednego rozwiązania do wszystkich programów, bo tak się nie da. Każdy działa jakoś inaczej i nie zrobisz deszyfratora do wszystkiego. A co do tego skryptu, to przecież wystarczy zmienić hasło w pliku .bat, lub ręcznie odwrócić proces wywołując samą funkcję odpowiadającą za zwrócenie pliku... :p

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

1. Pętla while.

Mam na myśli że jeżeli i=0 to program wykonuje tą funkcje nie zwracającą argymentów.

Nie mam pojęcia o co ci chodzi.

Btw.:
efektowny - wybuchy, pościgi, szczały
efektywny - wydajny

Już pomijam "funkcje nie zwracającą argumentów". Argument to to, co dajesz funkcji.

2. Folder na hasło? Jakie znaki? Co sie dzieje. 

komentarz 20 czerwca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

1.

 if(int i=3; i<=0;i--)

{

//moj kod

}

2. Mam i chcę poznać hasło. Włączam aplikacje, która się podpina do niego i mi pokazuje te hasło. A znaki ma odczytać w pętli.

 

komentarz 20 czerwca 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
1. Tam chyba for powinien być.. A poza tym to kazdą pętle można dostosować do swoich potrzeb. Niech i będzie for, ale goto ci do niczego nie potrzebne.

2. To chyba hasło na folder wtedy. Nie wiem jak to się robi, ale przez WinAPI jakoś na pewno się da. Z tym, że na pewno nie znak po znaku tylko za kązdym razem musisz sprawdzać całe hasło. Albo wszystko się zgadza i wchodzi albo nie zgadza się choćby jeden znak i nie wchodzi. Niby jak sobie wyobrażasz znak po znaku? Z czym on miałby te kolejne znaki porównywać? Już pomijam, że jeśli by to było możliwe, to złamanie hasła nawet składającego się z kilkuset tysięcy znaków trwałoby kilka - kilkanaście sekund.
komentarz 20 czerwca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Już użyłem for i działa jak należy. No jednak haslo jest stringiem, więc czy nie jest przechowywane jako znaki w tablicy. Czyli tak czy inaczej program musialby sprawdzać różne kombinacje cyfr i liter, a tego są miliardy.
komentarz 20 czerwca 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Gdzie niby to hasło jest stringiem? Jakbyś miał je w stringu to wystarczylby cout XD Nie wiem skąd ty bierzesz te pomysły, albo sie nie rozumiemy..
komentarz 20 czerwca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Chyba nie rozumiemy. A więc hasło musi być gdzieś przechowywane, założmy że jest to kr3453fdg, jest to wtedy string, i musiłbym go odczytać, a więc czy te znaki nie są zapisywane do tablicy? Jeśli nie to sprawa się komplikuje.
komentarz 20 czerwca 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
To jest hasło nałożone na folder, tak? No to windows sobie gdzies je trzyma zakodowane. Jeśli wpiszesz jakies haslo i okaze sie ze po zakodowaniu da ten sam ciag znakow ktory trzyma sobie windows, to otworzy ci folder. (O ile w ogole cos takiego jak haslo na folder istnieje bo nie kojarze takiej opcji). Nie wiem skad pomysl ze mialoby sie pojawic w stringu.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 418 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w C# przez mje Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 208 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...