• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do włączania prądu na określony czas.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
380 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez pawelpawel Początkujący (480 p.)
Witam.

Chciałbym napisać program który włącza i wyłącza  prądu.

Program miałby realizować kolejne zadania, jeśli wpiszę 1 to prąd płynie przez 1sekundę jak wpiszę 2 to prąd płynie przez 2 sekundy jak 0 to sie wyłącza,

Każdy numer to zdarzenie które następują po sobie automatycznie

 Pierwsze zdarzenie : 1

Drugie zdarzenie : 0

Trzecie zdarzenie: 2

Klikniecie PRZYCISK wywołuje zdarzenia 1,0 i 2 które następują po sobie automatycznie

Co znaczy że prąd bedzie płynął przez 1 sekundę potem przestanie płynąć na sekundę i znowu będzie płynął przez 2 sekundy (chyba że się zapętli)

 

 HTML CSS JS

W tych językach mogę zrobić takie coś, że Po kliknięciu w PRZYCISK, uruchamia się np animacja na sekundę potem przestaje na sekundę i znowu na dwie sekundy się włącza

I Prościzna..

Ale jak sprawa wygląda gdy chcę  przekazać informację do przewodu żeby był przepływ prądu bądź nie?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2016 przez niezalogowany
Koleś, jestem na elektronice i Twój problem można latwo rozwiązać, ale czy znasz podstawy elektroniki + czy umiesz lutować
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2016 przez pawelpawel Początkujący (480 p.)
Lutować potrafię

Podstawy elektroniki są.

 

Wpadłem na Arduino.

Z tego co wywnioskowałem jest to układ który da się programować a więc daje możliwość np. ustawić w czasie przepływ prądu.

Programuje się za pomocą Jezyków C i C++.

Można owe arduino zainstalować na kompa ukazuje się edytor tekstu i pisać polecenia w C/C++ do otwarcia lub zamknięcia jakiegoś obwodu.

Dalej, kiedy mam już na żądanie otwarcie lub zamknięcie jakiegoś obwodu, no to chciałbym żeby ten układ mógł manipulować obwodami przez który płynie prąd o większym napięciu np takim jak w domowym gniazdku. Do tego to najlepiej przekaźników użyć, dobrze myślę?

To wyżej to mój aktualny zarys sprawy, proszę poprawcie mnie jak jestem w błędzie.

Czy takie arduino to jedyne  rozwiązanie dla przekazania komend z komputera do układów?
komentarz 18 czerwca 2016 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
Hej, jeżeli znasz już JS, CSS i HTML to możesz wykorzystać johnny-five.io do programowania arduino - na pewno będzie prościej, na oficjalnej stronie znajduje się mnóstwo przykładów. Jeżeli dodasz do tego jeszcze jakiś protokół WebSocket albo socket.io to możesz sterować prądem z każdego miejsca za pomocą telefonu ;]

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 339 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pasjans Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2023 w Urządzenia mobilne przez polandonion Mądrala (6,970 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...