• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do włączania prądu na określony czas.

+1 głos
168 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez pawelpawel Początkujący (480 p.)
Witam.

Chciałbym napisać program który włącza i wyłącza  prądu.

Program miałby realizować kolejne zadania, jeśli wpiszę 1 to prąd płynie przez 1sekundę jak wpiszę 2 to prąd płynie przez 2 sekundy jak 0 to sie wyłącza,

Każdy numer to zdarzenie które następują po sobie automatycznie

Pierwsze zdarzenie : 1

Drugie zdarzenie : 0

Trzecie zdarzenie: 2

Klikniecie PRZYCISK wywołuje zdarzenia 1,0 i 2 które następują po sobie automatycznie

Co znaczy że prąd bedzie płynął przez 1 sekundę potem przestanie płynąć na sekundę i znowu będzie płynął przez 2 sekundy (chyba że się zapętli)

HTML CSS JS

W tych językach mogę zrobić takie coś, że Po kliknięciu w PRZYCISK, uruchamia się np animacja na sekundę potem przestaje na sekundę i znowu na dwie sekundy się włącza

I Prościzna..

Ale jak sprawa wygląda gdy chcę  przekazać informację do przewodu żeby był przepływ prądu bądź nie?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2016 przez niezalogowany
Koleś, jestem na elektronice i Twój problem można latwo rozwiązać, ale czy znasz podstawy elektroniki + czy umiesz lutować
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2016 przez pawelpawel Początkujący (480 p.)
Lutować potrafię

Podstawy elektroniki są.

Wpadłem na Arduino.

Z tego co wywnioskowałem jest to układ który da się programować a więc daje możliwość np. ustawić w czasie przepływ prądu.

Programuje się za pomocą Jezyków C i C++.

Można owe arduino zainstalować na kompa ukazuje się edytor tekstu i pisać polecenia w C/C++ do otwarcia lub zamknięcia jakiegoś obwodu.

Dalej, kiedy mam już na żądanie otwarcie lub zamknięcie jakiegoś obwodu, no to chciałbym żeby ten układ mógł manipulować obwodami przez który płynie prąd o większym napięciu np takim jak w domowym gniazdku. Do tego to najlepiej przekaźników użyć, dobrze myślę?

To wyżej to mój aktualny zarys sprawy, proszę poprawcie mnie jak jestem w błędzie.

Czy takie arduino to jedyne  rozwiązanie dla przekazania komend z komputera do układów?
komentarz 18 czerwca 2016 przez szacho Gaduła (3,840 p.)
Hej, jeżeli znasz już JS, CSS i HTML to możesz wykorzystać johnny-five.io do programowania arduino - na pewno będzie prościej, na oficjalnej stronie znajduje się mnóstwo przykładów. Jeżeli dodasz do tego jeszcze jakiś protokół WebSocket albo socket.io to możesz sterować prądem z każdego miejsca za pomocą telefonu ;]

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 926 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w C i C++ przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 520 wizyt

85,852 zapytań

134,629 odpowiedzi

298,887 komentarzy

56,719 pasjonatów

Advent of Code 2021

Top 15 użytkowników

1. 807p. - rucin93
  2. 806p. - nidomika
  3. 806p. - CC PL
  4. 803p. - Whistleroosh
  5. 761p. - adrian17
  6. 754p. - Michal Drewniak
  7. 751p. - Mikbac
  8. 747p. - Mateusz Bogdan
  9. 686p. - Argeento
  10. 683p. - tokox
  11. 649p. - ScriptyChris
  12. 642p. - s. Dorota Kowalewska
  13. 609p. - Vinox
  14. 601p. - Marcin Harasimowicz
  15. 551p. - TheLukaszNs
Szczegóły i pełne wyniki

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...