• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Grafika 3D - czy warto?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,286 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
Chciałabym zapytać się was, co sądzicie na temat pracy grafika 3D, tzn. czy warto iść w tym kierunku? Mój problem polega na tym że zawsze marzyłam o zostaniu właśnie grafikiem 3D i tworzeniu przede wszystkim postaci/obiektów do filmów animowanych, ale prawda jest taka, że ofert pracy w tej branży właściwie nie ma.

Nie wiem na czym się lepiej skupić: na programowaniu czy grafice. Programowanie też jest dla mnie ciekawe, ale mam wrażenie że nigdy nie będę w tym naprawdę dobra. Obu rzeczom nie mogę poświęcać tak samo dużo czasu, a poza tym jak bym zajmowała się wszystkim to ostatecznie nie byłabym dobra w niczym.

Wiem, że nikt nie podejmie za mnie decyzji, ale chciałabym się dowiedzieć co sądzicie na ten temat.
1
komentarz 16 czerwca 2016 przez Regolin542 Użytkownik (990 p.)
Programistów w przyszłości będzie trzeba o wiele więcej niż to jest dzisiaj. Więc jak nauczysz się programowania w wybranym języku(do wyboru języka moim zdaniem bardzo dobrty jest ten film: https://www.youtube.com/watch?v=Z56GLRXxh88) to będziesz miał zapewnioną prawdopodobnie dobrą pracę(o ile uczysz się tego aby zdobyć pracę). Grafika 3D jest ,,fajna" ze strony odbiorcy/gracza jednak ja grając bardzo długo w gry 3D po prostu się przerzuciłem na gry 2D. Ja poleciłbym ci się uczyć programowania, a grafikę zostawić jako tylko hobby, ale jednak to ty decydujesz.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Jeśli cię programowanie ciekawi to naucz się jednej /dwóch technologi która nie wymaga prze ogromnej wiedzy ( jakieś języki skryptowe ) i niech twoją pasją będzie grafika 3D. Zawsze będziesz miała jakieś zaplecze jako programowanie
+1 głos
odpowiedź 15 czerwca 2016 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Oczywiście, że warto. Często jest możliwość pracy zdalnej, możliwość zatrudnienia np. w branży gier. Co do programowania to uważam że na przyzwoitym poziomie grafik też powinien umieć programować.
+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zawsze lepiej iść w stronę swojej pasji, a praca jako grafik 3D na pewno się gdzieś znajdzie a i zlecenia się jakieś znajdą. Ćwicz sobie tą grafikę choćby dla hobby, jeśli nie znajdziesz w tym pracy to przynajmniej będziesz wiedzieć że próbowałaś, a na studia możesz iść w innym kierunku jako plan B.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,360 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 306 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2020 w C i C++ przez Bartosz Pawlak Początkujący (370 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...