• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacje na urządzenia mobilne (Android/iOS) - początek

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,456 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2016 w Java przez dragulaa Użytkownik (950 p.)
Cześć,

Razem z kumplami wpadliśmy na pomysł pewnej aplikacji na telefon. Z jednej strony umiem trochę programować - C++ (uczyłem się intensywnie przez 3 lata do OI), znam też obiektowe podejście, z drugiej strony jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o aplikacje. Coś poczytałem w internetach i wychodzi na to, że pisze się to w Javie. W związku z tą sprawą mam pytanie do Was: jak zacząć przygodę z tym, jakie podjąć kroki, żeby móc stworzyć taką apkę? Czy moglibyście podać mi, o jakich zagadnienieniach powienienem poczytać? Najfajniej by było jakby ktoś mógł podesłać link do jakiś kursów albo chociaż nazwy :) Ogólnie to: jak to wszystko zacząć? Nauczyć się Javy? Znacie jakiś spoko kurs? Są jakieś środowska, w których się tworzy takie apki? Może to już późniejszy etap, ale jak odpalić taką apkę na komputrze, żeby sprawdzić, czy działa i w końcu, jak umieścić taką apkę w Sklepie Play albo AppStore (wiem, że Apple jest bardziej hermetyczne i tam pewnie jest trudniej coś własnego umieścić)?

Wiem, że zaczynam dopiero, ale kurde... kiedyś trzeba. Liczę na Waszą pomoc :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Najpierw ogarnij Javę. Obiektowość (zamysł ten sam co C++ z drobnymi różnicami)... A potem jakaś dobra książka. Ja androida nauczyłem się na praktykach w firmie. To najlepsze co może być.
komentarz 14 czerwca 2016 przez dragulaa Użytkownik (950 p.)
Hmm... no ok. Za Jave już się biorę. W takim razie jaką książkę polecasz? (Ogólnie to uważam, że ksiązki do programowania to tak trochę nah, ale moze czas to zmienic :) )

Praktyki w firmie? Ale ja nie chcę tyle czekać... W październiku studia zaczyna, więc przy dobrym układzie (sic!) pierwsze praktyki za rok...
komentarz 14 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

A przez wakacje masz mało czasu? smiley

Generalnie jeśli nie przeszkadza Ci forma to Rusz głową! książki całkiem ok. A pod androida potem książki z Helion. BROŃ BÓG strefa kursów.

komentarz 14 czerwca 2016 przez dragulaa Użytkownik (950 p.)
ok, dzięki za info :) poszukam w takim razie jakiś książek

w między czasie znalazłem w necie jakieś info o Android Studio. Polecasz? Nie polecasz? Jak nie, to czego innego szukać?
komentarz 14 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Androidowe API pod Javę ma świetną dokumentację. Do tego jedziesz ciągle na StackOverflow smiley Kilka rad:

  • Jak android to Android Studio (TYLKO)
  • Jeśli Android Studio to Linux (nie tylko ale tam najlepiej chodzi ta kobyła)
  • Nie baw się w żadne wirtualne maszyny tylko długi usb i normalnie debugujesz na Live'ie laugh korzystając z aplikacji śledzisz w debuggerze linijki kodu. Świetna sprawa.
  • Nie zrażaj się problemami. Nie omijaj ich, a w Androidzie będzie masa.
komentarz 16 czerwca 2016 przez dragulaa Użytkownik (950 p.)
OK, spoko dzięki :) Linux to będzie chillerka. Znam go właśnie po OI (a przynajmniej wydaje mi się, że go znam :P)
0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
komentarz 14 czerwca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Naprawdę nie rozumiem ludzi którzy upierają się przy C++ dla Androida. To jak próby udowodnienia wyższości butelki po piwie nad teleskopem. Można jej użyć ale po co skoro rzeczą dedykowaną, domyślną jest teleskop.
komentarz 14 czerwca 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Bo nie każdy lubi JAVA? Albo jak to mawia moja znajoma. Cplusowca nauczysz JAVY, ale nie wyciągniesz z niego nigdy C++.
1
komentarz 16 czerwca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
oczywisicie java lepsza na androida, tak samo jak masz miecz i topor i musisz narabac drewna, mieczem tez sie da, ale po co. Jezeli juz potrafi c++ to niech napisze w c++ a javy uczy sie od tak
komentarz 7 lipca 2017 przez Leszko Da Nowicjusz (100 p.)

wszystko zależy jaką aplikację mobilną chcesz tworzyć. czasem warto poszukać już gotowych na rynku, żeby nie wywarzać otwartych drzwi ;-)

0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2017 przez mhp69 Nowicjusz (140 p.)
Sprawdź ten tutorial plus to tego tam są powiedziane jakie książki się idealnie nadają http://www.triled.pl/na-czym-polega-tworzenie-aplikacji-mobilnych/

Podobne pytania

+7 głosów
6 odpowiedzi 696 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 419 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w Java przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Nasze projekty przez piotreksi Początkujący (410 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...