• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie 2 routerów typu AP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
411 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)
Cześć,

Mam 2 routery, jeden firmy Asus 2 TP-link. Router asusa umieszczam na strychu i podpinam pod niego gwizdek z kartą od Plusa z internetem LTE. Router rozsyła sygnał na górnym piętrze. Jednocześnie poprzez gniazdo RJ 45 path-cordem podciągam internet do routera TP-link zanjdującego się na parterze, on równierz wysyła sygnał WIFI. Problem jest taki, że gdy łączę się z siecią generowaną przez router TP-link po wejsciu na jakąkolwiek stronę nie mogę znaleść serwera DNS. Co ciekawe, co jakiś czas strony ładują się przez ok 3 min a następnie wracają do poprzedniego stanu. Obstawiam iż problem dotyczy stałego/dynamiczengo IP lub konfiguracji DHCP. Czy wie ktoś co powinieniem dokładnie ustawić aby routery działaly?

Pozdrawiam,

Kacper

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,300 p.)
wybrane 17 czerwca 2016 przez kacperdyba

Najlepsza
w pomocniczym routerze sprobuj wylaczyc dhcp, ogolnie trzeba zrobic tak zeby dzialal jak switch badz punkt dostepowy

http://www.tp-link.com.pl/faq-417.html
komentarz 16 listopada 2018 przez Lupus31 Nowicjusz (130 p.)

Witam nie chcę zaśmiecać i zakładać tego samego tematu ponownie.  Mieszkam w Wielkiej Brytanii i mój dostarczyciel internetu zastrzega sobie użytkowanie wyłącznie "ich" sprzętu pod groźbą zerwania umowy.. (SKY) Jednakże ichniejszy router nie  jest  za specjalny (głównie pod względem zasięgu sieci)  więc zakupiłem oddzielny router który teoretycznie można było podmienić z oryginalnym -TP Link Archer VR2800. Na angielskich forach wyczytałem że owy Archer2800  obsługuje "option 61" (???) i daję radę z uwierzytelnieniem w sieci ww. ISP swojej "obecności". Sprzęt popracował kilka dni ale połączenie WIFI rwało nieustannie. Postanowiłem więc spróbować połączenia obydwu routerów ze sobą. Router/modem SKY Q Hub ustawiłem na adres 192.168.0.1, włączyłem na nim DHCP i ustawiłem pulę adresów na 0.2 do 0.254 przypisałem również na stałe adres drugiego urządzenia 192.168.0.5, w Archer VR 2800 wyłączyłem DHCP, przestawiłem na opcję trybu pracy "router bezprzewodowy" i przypisałem adres z puli 192.168.0.5 ( wyczytałem gdzieś że adres powinien być z poza puli DHCP pierwszego routera??? ale jak próbowałem takich ustawień traciłem z nim kontakt). Router Archer jak wyczytałem tak i podłączyłem do gniazda LAN nie WAN/LAN( nie wiem czy to ma znaczenie). Generalnie internet teraz działa, mam podgląd na kamery podłączone do drugiego routera (Archer) i wszystkie adresy w sieci poza jednym wyświetlają się w routerze pierwszym z DHCP. Czy ktoś mi podpowie czy to co jest na screenach jest prawidłowo ustawione ? Czy jest możliwość zarządzania na Archer QoS mimo że on nie widzi podłączonych urządzeń? Jestem elektrykiem i laikiem i powoli się poddaję a chciałbym wycisnąć z tego jak najwięcej się da bo mam w domu fanatyków sterowania głosowego przez Google Home i ilość urządzeń rośnie w zastraszającym tempie :D :D a router/modem od ISP nie wyrabia.

screen 1 - Ustawienia na Sky Q Hub
screen 2 - Archer 2800, zakładka ustawienia zaawansowane/sieć/internet

screen 3 - Archer 2800, zakładka ustawienia zaawansowane/sieć/internet LANBardzo proszę o pomoc, bo już się gubię w tym wszystkim co próbowałem a czego jeszcze nie, pozdrawiam!

komentarz 16 listopada 2018 przez Lupus31 Nowicjusz (130 p.)

jeszcze raz 3 screen

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 967 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 895 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,756 wizyt
pytanie zadane 16 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez cyberDEV Użytkownik (780 p.)

92,761 zapytań

141,685 odpowiedzi

320,485 komentarzy

62,105 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...