• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ACER Aspire V vs LENOVO G50-80

0 głosów
502 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
Witam wszystkich.

Pytanie do miłośników laptopów. Otóż mój przyjaciel zwrócił się do mnie o radę w sprawie wyboru laptopa. Upatrzył sobie dwóch kandydatów.

Lenovo: https://saturn.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-g50-80-80e502gupb

Acer: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-acer-aspire-v-15-v3-574g-51kn-1

Przyjrzałem się im obu i każdy ma swoje wady i zalety, niemniej jednak nie znam się zbytnio na laptopach jako, że sam jeszcze swojego nie miałem. Docenię każdą wskazówkę.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

PS: Sporo się tutaj zmieniło odkąd tutaj zaglądałem w zeszłym roku ;) Oczywiście na plus!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez Wojciech Buczyński Użytkownik (640 p.)
Jeśli Twój przyjaciel chciałby pograć w jakiekolwiek gry, to zdecydowanie acer. Karta graficzna Geforce 640M nie pociągnie każdej produkcji, ale np World Of Tanks Na ustawieniach mocno średnich powinien śmigać już przy 50-60 klatkach.

Polecam ranking mobilnych kart graficznych: http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Acery są znane z rewelacyjnego stosunku ceny do parametrów, z plastikowej i trzeszczącej brzydoty ale i sporej odporności na destrukcję. Mają z zwyczaju przeżywać podtopienia, upadki z wysokości, pracę w kurzu, w wilgoci, w upale i na mrozie. Potwierdzam  własnym doświadczeniem.

P.S: Ten egzemplarz przeżył nawet postrzał: https://www.youtube.com/watch?v=uyna5kmRarM

P.S2: Do tego Acera polecam jeszcze gorąco dysk ssd. Wierz mi lub nie, ale to jak przesiadka z Poloneza do Ferrari.

Pozdrawiam Serdecznie
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2016 przez VitGryfny Użytkownik (620 p.)
Założę, że to do gier a jak nie do gier to można spokojnie budżet obciąć do 1500 zł.

Dodatkowo mam nadzieję, że ani w Saturnie ani w MediaMarkcie nie bedzie kupowany (super drogo):

Wadą Lenovo z pewnością jest śmieszny układ graficzny.

Porównanie GPU obu komputerów:

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R5-M330-vs-GeForce-940M

Odnośnie procesorów patrzę tylko na benchmarki bo tyle moge zrobić (http://www.cpubenchmark.net/mid_range_cpus.html)

i5 = 3500 pkt

i7= 4000 pkt - biorac pod uwage kiepska grafike raczej jakiegoś grubszego giercowania tutaj nie wróżę
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
G50-80 - beznadziejna seria to coś nie ma obudowy praktycznie, tylko cieniutki plastik, zawiasy w tym się wyłamują z obudową.

http://www.forum.nieidealny.pl/topic/377-ankieta-personalna-jak-napisa%C4%87-pro%C5%9Bb%C4%99-o-pomoc-w-wyborze-laptopa/

A teraz wypełnij ankietę i podaj konkrety czego oczekujesz od niego i czy ma być z systemem?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 855 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 843 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,222 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...