• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pliki wsadowe Windows i Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,452 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez julka Nowicjusz (180 p.)

Bardzo proszę, pomóżcie mi w rozwiązaniu tego zadania. Jest  to dla mnie bardzo ważne, ale niestety akurat w tej kwestii nie jest dobra, chciałabym się tego nauczyć, ale mój deadline jest jutro do 20 :( Pomożecie? Proszę..

Napisz plik wsadowy dla systemu linux i windows, który będzie uruchamiał jakąś aplikację np. Gimp, a po 15 minutach wyłączy go, a pózniej po kolejnych 10 minutach wyłączy system i za chwilę ponownie go uruchomi. Wykonaj dokumentację swojej pracy. 

image

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez TheFlashes Obywatel (1,580 p.)
wybrane 11 czerwca 2016 przez julka
 
Najlepsza

To są komendy które przydadzą ci się pod windowsem:

start
taskkill
timeout
shutdown

Z resztą musisz sobie poradzić same ;)

 

komentarz 11 czerwca 2016 przez julka Nowicjusz (180 p.)
Dziękuję Ci bardzo :))
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Nikt Ci nie pomoże, bo nikt nie napisze tego za Ciebie za darmo. Chyba, że komuś zapłacisz.
2
komentarz 11 czerwca 2016 przez julka Nowicjusz (180 p.)
A może znajdzie się taka życzliwa osoba... Kto wie, wszystko możliwe...

Poprzez pomoc innym sami doskonalimy swoje umiejętności. Zadałam tylko pytanie, kto będzie chciał to pomoże, a kto nie to nie.. Prosta zasada...

Nawet wystarczyła by podpowiedź, a nie rozwiązanie całego zadania.. Wytłumaczenie tego.. Początek pliku wsadowego..Cokolwiek...
1
komentarz 11 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Może i się znajdzie, w każdym razie taka pomoc jest sprzeczna z regulaminem tego forum.

Wypadałoby wykazać jakąkolwiek inicjatywę, poczytać samemu, napisać chociaż fragment kodu. Tym bardziej, że polecenia, oraz wytłumaczenie ich działania można zarówno znaleźć pod windowsem w cmd, jak i pod Linuksem w terminalu. Żeby wyskoczyła lista poleceń, wystarczy wpisać help. Jeśli chce się opis konkretnego polecenia, to pod windowsem wpisujesz: polecenie /? a pod Linuksem man polecenie.

Tłumaczenie się koniecznością odrobienia jakiegoś zadania jest IMO na prawdę głupie. Jeśli ktoś od Ciebie tego wymaga, to powinien to uprzednio pokazać.

Nie wspomnę już, że nie oczekujesz od kogoś pomocy, tylko rozwiązania zadania, nie widać włożonej jakiejkolwiek inicjatywy w celu samodzielnego rozwiązania zadania.

komentarz 11 czerwca 2016 przez julka Nowicjusz (180 p.)
Napisałam przecież, że naprawdę tego nie potrafię i nie rozumiem. Mam takie zadanie do wykonania i jestem w kropce. Może użytkownicy tego forum akurat to potrafią i mi pomogą.

Nikt nie jest idealny, ja tylko poprosiłam o pomoc. Dobrze, poradzę sobie sama. Jeśli takie hejty lecą to nie odpowiadajcie na moją prośbę.

A i jedna uwaga, nikt mi tego uprzednio nie pokazywał, bo niestety mamy mało inteligentną Panią z SO i sama tego nie potrafi robić. Skąd wiem? Od wielu znajomych których uczyła...

Tak więc jestem skazana sama na siebie, lecz niestety nie rozumiem tego typu rzeczy...

Życzę miłego dnia
komentarz 11 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To nie jest hejt. Ja po po prostu spełniam swoje zadanie. Temat łamie regulamin, a moim zadaniem jest pilnować, aby regulamin był przestrzegany.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 430 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2020 w Egzaminy zawodowe przez JerzyJ Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 692 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Inne języki przez erykm478 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 372 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,543 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...