• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

do ludzi, po symfonii c++

Object Storage Arubacloud
+1 głos
331 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w C i C++ przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
Mam problem. Przerabiam symfonie c++ i niby fajnie, jestem juz na 2 tomie, ale czuje ze tak naprawde malo rozumiem z tej ksiazki... Duzo lania wody a malo konkretow... Jaka bylaby lepsza pozycja?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
Ta książka jest bardzo dobra. Wystarczy się skupić, przysiąść i przeczytać. Ja tam nie widzę lania wody. Podaj stronę gdzie to widzisz.
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez prp35n Użytkownik (940 p.)
Ja uważam, że książka nie jest dobra do nauki programowania. Jest dobra dla kogoś kto chce w łopatologiczny sposób mieć wyłożone podstawy i zdać jakieś kolokwium. Uczy starego stylu i złych nawyków. Dowiesz się co to są wskaźniki, klasy, konstruktory, dziedziczenie itd, ale tyle i tylko tyle. C++ to nie moja działka, ale przeglądając podręczniki do tego języka większość obecnych nowych pozycji na rynku prezentuje się lepiej. Dużo można się nauczyć z cyklów edukacyjnych na youtube, wpisujesz c++ tutorial, wystarczy znać podstawy angielskiego, można też: http://en.cppreference.com/ czy inne strony tego typu.
komentarz 11 czerwca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
To że dla niego nie jest to nie znaczy że dla wszystkich nie jest dobra do nauki programowania.
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Może czegoś nie doczytałeś albo jakichś podstaw Ci brakuje? Spróbuj wziąć książkę C++ dla każdego Jesse Liberty Helionu. Ona jest przystępnie napisana, prostym językiem i w dodatku dużo nowsza niż Symfonia C++. Sam ją polecam na początek. Również polecam kurs https://www.youtube.com/watch?v=ErOzmh3BiXU&list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo. Poza tym ta Symfonia jest trochę stara.
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
ok jest stara, ale podrównaj do innych książek. Proszę pokaż mi równie dobrą książkę która wyjaśnia tyle ile ona. Szkoła programowania może jedynie konkurować.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 312 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2016 w C i C++ przez balti Obywatel (1,040 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w C i C++ przez Mati123846 Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 2,136 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez shido Użytkownik (640 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...