• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co nadaje się najbardziej do mojego problemu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
532 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w Nasze projekty przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Cześć,

Muszę zrobić pewien system do takiej mini gry, która ma liczyć pewne rzeczy. Gra ma działać na różnych urządzeniach i przede wszystkim ma być na przeglądarkę. Wymyśliłem, że zrobię to tak, że będę mógł później tylko przerzucić klasy na phonegapa i przekompiluje to na różne urządzenia. Napisałem mocne podstawy w js (właściwie to w TypeScript, ale wszystko działa na JS) i zorientowałem się, że popełniłem błąd, bo taki kod bardzo łatwo ukraść. Wymyśliłem, że przepiszę to na jakiś serwer i będę sobie wszystkim zarządzał z poziomu usera. Pobierał tylko dane przez ajaxa czy inne coś (gra nie jest zbytnio dynamiczna) i wysyłał je z powrotem do serwera tą samą drogą. Tutaj pojawił się dylemat, bo znam i C# i PHP co nieco, a niedawno uczyłem się o mvc. Wymyśliłem, że zrobię to w c#, ale dawno już nie odpalałem VS 2013 i gdy zacząłem aktualizować, zdałem sobie sprawę, że to nie ma sensu i zabiera mi zbyt wiele cennego czasu, a do tego po anulowaniu IDE mi się rozpieprzyło i wolę tego nie dotykać. Myślę nad użyciem PHP, ale z tego co mi się wydaje, to w tym języku nie ma raczej interfejsów, a używałem ich w mojej aplikacji + dawno nic nie robiłem w PHP. Wg. was powinienem użyć PHP, czy może odinstalować VS i zainstalować (5h w plecy) oraz na nowo go ogarniać i pisać w MVC pod c#, a może znacie jakiś przyjemny język, dzięki któremu już więcej nie będę musiał się męczyć? Od razu mówię, że nie przepadam za PHP z powodów składni. Po prostu mi się nie podoba.
komentarz 11 czerwca 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Jeżeli mówiąc interfejsy masz na myśli OOP to są :D

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
wybrane 11 czerwca 2016 przez jegor377
 
Najlepsza

Napisałem mocne podstawy w js (właściwie to w TypeScript, ale wszystko działa na JS) i zorientowałem się, że popełniłem błąd, bo taki kod bardzo łatwo ukraść.

przecież JS możesz wykorzystać server-side 

komentarz 11 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
W sumie to masz racje. Nie brałem tego pod uwagę, bo mało czytałem o node.js i mało też mnie to wcześniej interesowało. W sumie zobaczę co i jak, bo jak mógłbym pisać w TypeScriptcie i do tego by to fajnie działało to czemu nie. :) Jedyny problem teraz to naprawa IDE, ale to już właściwie mój problem. Dzięki!:)
+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Pisz w node ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 11 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
gdybym mógł dałbym 2x naj. Thx.
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Więc mówisz że potrzebujesz na wszystkie platformy, oraz na stronę. Mini gra, czy nie to co ja piszę :D. Może java ci wystarczy. Z tego co słyszałem jest multiplatformowa, można jej użyć na strony, a skoro to nie jest jakiś wielki projekt to może prędkość też ci wystarczy. (dla początkujących. Nie używajcie javy do pisania gier. To z opisu wynika ża mini gra, czyli mała, i skoro autor stawia takie wymagania...)
komentarz 10 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Raczej wystarczy, bo to strona do liczenia punktów za rzutki, ale zobaczę jeszcze, może ktoś jeszcze napisze:) Dzięki
1
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany

A jak chcesz później tą JAVE przenieść na platformy mobilne?

dla początkujących. Nie używajcie javy do pisania gier.

Tego nawet nie skomentuję. 

komentarz 11 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
O ile się nie mylę, to java też ma swoje mvc, więc zrobiłbym to tak samo jak w c#.
komentarz 11 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Jak chcę przenieść? Od tego jest choćby sdk. Odnośnie mojego ostrzeżenia, to znam przypadki gdzie się brali z javą do pisania gier...
komentarz 11 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
chodzi o to, że jak będę miał serwer na javie i aplikacje w phonegapie (cordovie), to wystarczy odwołać się do serwera poprzez ajaxa
komentarz 11 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
a co do ostrzeżenia, to ja się pod to nie podpisuje. :p
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany

Jak chcę przenieść? Od tego jest choćby sdk.

Link, drogi Panie. Link proszę do (jak to określiłeś) SDK, które pozwoli mi napisać kod w JAVA i przenieść go na iOS choćby (o WP nie wspomnę, bo i tak jest już martwy). 

Odnośnie mojego ostrzeżenia, to znam przypadki gdzie się brali z javą do pisania gier...

Znam przypadki gdzie brali się za pisanie gier w C++ i też nic z tego nie wyszło... 

komentarz 11 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
a... już rozumiem, mój błąd :/
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Proponuję zrobić tak:
Reinstalujesz VS 2013 i w trakcie gdy ci się będzie to wszystko instalować piszesz na sucho kod w C# w jakimś edytorze tekstowym (najlepszym według mnie byłby NP++) i dzięki temu masz dwie pieczenie na jednym ogniu + nie musisz pisać w PHP :D
–1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez niezalogowany

Muszę zrobić PEWIEN system DO TAKIEJ mini gry, która ma liczyć PEWNE rzeczy. Gra ma działać NA RÓŻNYCH urządzeniach i przede wszystkim ma być na przeglądarkę.

Wybacz. Nie chce mi się tego czytać dalej. 

1
komentarz 10 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
A moim zdaniem podał wszystkie potrzebne informacje
komentarz 11 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
tutaj chodziło mi o to, że ma to być aplikacja, która obsługuje wszystkie operacje urzytkownika na serwerze, a urzytkownikowi mają się wyświetlać tylko rezultaty na jego urządzeniu lub ma przez nie wysyłać informacje do serwera.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 365 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2018 w C i C++ przez Username Obywatel (1,350 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,021 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w Nasze projekty przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 405 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2017 w C# przez MR.X Użytkownik (860 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...