• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plik png na svg

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
471 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w HTML i CSS przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Witam.

Prosiłbym o pomoc z nakierowaniem mnie czy dobrze myślę, a może jest lepszy sposób na uzyskanie zamierzonego efektu. Otóż chciałbym na stronie dodać obraz mózgu w svg. Na tą część mózgu, na którą najedziemy, tam zmieni się kolor. Podejrzewam, że sam takiego svg nie stworzę, ale wpadłem na pomysł konwersacji pliku png na svg. Załóżmy podzielić plik png na kilka części i każdą z osobna przerobić na png. Wtedy być może mógłbym "sterować" zmianą kolorów na poszczególnej części rysunku. Czy ten pomysł jest rozsądny czy całkowicie beznadziejny i ma ktoś lepszą propozycję?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
z tego co wiem, to png to grafika rastrowa, a svg to wektorowa, a nie możesz zamieniać grafik rastrowych na wektorowe, bo grafiki wektorowe opierają się o zapis w postaci obliczeń, a nie zapis pikseli. Możesz jedynie zamienić grafikę wektorową na rastrową, ale wtedy traci to sens, bo przy powiększaniu będzie się rozmazywać, a wektorowa nie. :P
komentarz 10 czerwca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Lepiej po prostu potnij ten obrazek i obsłuż najechanie na każdy element. Najlepiej podepnij je pod jakąś klasę.
1
komentarz 10 czerwca 2016 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
ok dzięki, zrobiłem tak jak doradziłeś. Po prostu pociąłem i nadałem klasę :)
komentarz 13 czerwca 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Mozna też obrysowac w programie do wektorowej plik png i stworzyć wektorowa wersje ;) wtedy jest to o tyle fajne ze svg możesz wrzucić jako kod i zmieniać kolor dla poszczególnych elementów prosto, a dodatkowo szybciej sie to załaduje i bedzie ostre niezależnie od skali

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2020 w Grafika i multimedia przez niko_m Użytkownik (510 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 773 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...