• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Warto Kupić Laptop Lenovo B51-80

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,736 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

Cześć!

Mam zamiar kupić sobie komputer i szukam dobrego i jednocześnie taniego laptopa.

Znalazłem taki: http://www.x-kom.pl/p/304157-notebook-laptop-156-lenovo-b51-80-i7-6500u-8gb-240-win10x-r5-m330-czarny.html 

Czy warto go kupić?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
wybrane 11 czerwca 2016 przez Nicolaus
 
Najlepsza

Jak boisz się śmieci od lenovo i nie widzi Ci się robienie formata, kup lenovo bez systemu, laptop będzie tańszy, za tą cenę kupisz sobie oryginalną płytkę z Windą, albo tani klucz z allegro.

Jak nie boisz się formata, nie słuchaj steku bzdur, tylko kup sobie z windowsem, klucz będziesz miał zapisany w biosie i wystarczy, że zainstalujesz na czysto np. z pendriva, ale nie z recovery, bo tam są śmieci.

Nigdy nie miałem problemów z lenovo jeśli chodzi o urządzenia firmy. Ale wiem, że wysłanie do serwisu trwa dosyć długo, nie wiem jak teraz, kiedyś mieli serwis tylko w niemczech.

Co do laptopa, nie jest on tani, może poszukaj wersji bez czytnika linii papilarnych? Może być kilka złotych tańszy.

8GB RAMu moim zdaniem w zupełności wystarczy, karta graficzna pozostawia wiele do życzenia, wystarczy spojrzeć na jakieś popularne benchmarki, nie jest za dobrze z jej wydajnością, ale to tylko laptop. Jeśli nie zależy Ci na sprzęcie do gier, to jest w porządku.

Myślę, że na obecną chwilę warto by było poszukać czegoś w Full HD, myślę że znalazłbyś coś w podobnej cenie, tyle że bez dysku SSD.

Procesor też jakiegoś szału nie robi, ale jeśli nie jest to laptop do grania to wystarczy.

Podsumowując, nie jest zły, jeśli nie będziesz chciał pograć w nowsze, a nawet troszke starsze niż nowsze tytuły jest okej. Możesz szukać czegoś o podobnych parametrach, ale w niższej cenie, nie gwarantuje, że znajdziesz, ale szukanie nic nie kosztuje.

komentarz 11 czerwca 2016 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

Dobra wielkie dzięki wszystkim, a szczególnie Tobie Moonshine. Idę szukać innych :)

1
komentarz 13 czerwca 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Win10X oni tak oznaczają czysty system - tak sobie xkom opisuje jeli samo instalują OEM-a

http://www.forum.nieidealny.pl/topic/79-lenovo-b51-80-156-seria-b-essential-b51/

Tu mozesz przeczytać recenzje, co do tego czy warto to jest dobry laptop do 2000zł ale już powyżej to kupował bym Della Vostro dla gwarancji 3 letniej (trzeba zarejestrować bo inaczej widnieje od daty produkcji z ServieTag)

Dell Vostro 3559 i5-6200U/8GB/1000 R5 M315 http://goo.gl/wLHNzi
+ do tego jakiś dobry dysk SSD http://www.forum.nieidealny.pl/topic/129-polecane-dyski-ssd-do-laptopa-i-pc-sata-msata-i-m2-pcie-nvme/
 

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Cześć!

Wczoraj zadałem to pytanie i chciałbym się dowiedzieć dlaczego są takie odpowiedzi w ankiecie.

Fajnie by było gdyby ktoś to wyjaśnił
–4 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Jeśli chodzi o laptopy Lenovo, to nie polecam. Instalują tam dużo programów crapware. Jaki to jest sens?
komentarz 11 czerwca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Takie programy można usunąć innym oprogramowaniem, bądź zrobić formata ;)

Bądź poszukać takiego samego laptopa bez systemu operacyjnego.
komentarz 11 czerwca 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Zrobisz format i co dalej? Po co kupować płytkę instalacyjną MS Windows?
komentarz 11 czerwca 2016 przez niezalogowany
Bezsensowny powód, jak rozumiem @MichałGNU nie potrafisz usuwać programów z komputera? Albo skorzystać z opcji Windowsa 10 "reset do ustawień fabrycznych" (czy jakoś tak, a akurat nie mam windowsa pod ręką aby sprawdzić dokładną nazwę), która przywraca ustawienia fabryczne systemu i może usunąć wszystkie dane (clean install, bez potrzeby używania płyty, czy innego nośnika systemu)...

Ja zachwalam sobie Lenovo, ale akurat ten model nie jest najlepszym wyborem w tej cenie.
komentarz 11 czerwca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Co? Po co masz kupować płytę instalacyjną windy? Wystarczy pobrać narzędzie udostępnione przez Microsoft do utworzenia nośnika z Windowsem 10 :)

@Szymon Siarkiewicz   No w sumie racja, szybciej będzie przywrócić ustawienia komputera do stanu początkowego.

 

komentarz 11 czerwca 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Lenovo w UEFI instauje pewne pliki sprawdzające stan systemu i programy powracają. A nawet gdy usunie aplikacje, to i tak pliki programu zostają na dysku.
komentarz 11 czerwca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Lenovo w UEFI instauje pewne pliki sprawdzające stan systemu i programy powracają. A nawet gdy usunie aplikacje, to i tak pliki programu zostają na dysku.

Mam laptopa lenovo, który na początku miał od groma śmieci - wystarczyła czysta instalacja Windy i żadne programy nie powróciły.

komentarz 11 czerwca 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
No to nie wiem :)
komentarz 13 czerwca 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Zrobisz format i co dalej? Po co kupować płytkę instalacyjną MS Windows?

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Co ty wymyślasz do Windowsa 8 można było pobierać legalnie obrazy, producenci zamykają fabryki nagrywarek bo w laptopach już często ich nie montują nawet ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 550 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 577 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 289 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...