• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JPA Hibernate - konfiguracja pliku persistence.xml

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,084 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2016 w Java przez jocom Początkujący (390 p.)
edycja 8 czerwca 2016 przez jocom

Cześć,

rozpocząłem naukę Hibernate, pobrałem potrzebne biblioteki zgodnie z tutorialem Artura Owczarka na YouTube. Ale po skonfigurowaniu wszystkiego według instrukcji Artura dostaję błąd

Exception in thread "main" javax.persistence.PersistenceException: No Persistence provider for EntityManager named myDatabase
    at javax.persistence.Persistence.createEntityManagerFactory(Persistence.java:61)
    at javax.persistence.Persistence.createEntityManagerFactory(Persistence.java:39)
    at info.wzieleziecki.jpa.Main.main(Main.java:11)

Plik persistence.xml

<persistence xmlns="http://java.sun.com/xml/ns/persistence"
	xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
	xsi:schemaLocation="http://java.sun.com/xml/ns/persistence http://java.sun.com/xml/ns/persistence/persistence_2_0.xsd"
	version="2.0">
	<persistence-unit name="myDatabase" transaction-type="RESOURCE_LOCAL">
		<provider>org.hibernate.ejb.HibernatePersistence</provider>
		<properties>
			<property name="javax.persistence.jdbc.driver" value="com.mysql.jdbc.Driver" />
			<property name="javax.persistence.jdbc.user" value="tutorial" />
			<property name="javax.persistence.jdbc.password" value="**********" />
			<property name="javax.persistence.jdbc.url" value="jdbc:mysql://localhost:3306/mojabaza" />
			<property name="hibernate.dialect" value="org.hibernate.dialect.MySQL5Dialect" />
			<property name="hibernate.hbm2ddl.auto" value="create-drop" />
		</properties>
	</persistence-unit>
</persistence>

Klasa main po której wywołaniu otrzymuję błąd

package info.wz.jpa;

import javax.persistence.EntityManager;
import javax.persistence.EntityManagerFactory;
import javax.persistence.Persistence;

public class Main {

	public static void main(String[] args) {
		EntityManagerFactory entityManagerFactory = Persistence.createEntityManagerFactory("myDatabase");
		EntityManager entityManager = entityManagerFactory.createEntityManager();
		
		
		entityManager.close(); 
		entityManagerFactory.close();
	}

}

Struktura katalogów w projekcie

Nie wiem dlaczego pojawia się ten błąd. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

komentarz 8 czerwca 2016 przez jocom Początkujący (390 p.)
Wygląda na to że w wersji Hibernate 5.2.0 w bibliotekach brakuje pliku hibernate-entitymanager.jar (albo ja nie potrafiłem go znaleźć i zaintegrowałem tylko pliki *.jar z katalogu lib\required). Pobrałem wersję Hibernate 4.3.11 i po dodaniu plików do projektu wszystko działa. Wspomniany plik znajduje się w katalogu lib\jpa nazywa się hibernate-entitymanager-4.3.11.Final.jar.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 maja 2017 przez Misiek86 Obywatel (1,160 p.)
Cześć,

wiem, że post jest już stary, ale gdyby ktoś kiedyś napotkał się na ten sam problem co Ty, to warto wiedzieć, że w wersji 5.2.10 wystarczy plik: "hibernate-core-5.2.10.Final.jar", biblioteka wyglą trochę inaczej, ale prawidłowy provider (przynajmniej w tej wersji, to:
<provider>org.hibernate.jpa.HibernatePersistenceProvider</provider>
Robię aktualnie ten sam kurs co Ty robiłeś, natknąłem się na ten sam problem :-) Jednak wracanie do poprzednich wersji nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, więc postanowiłem znaleźć inne rozwiązanie problemu, u mnie śmiga idealnie :-)
komentarz 19 lipca 2017 przez SagittariusPL Nowicjusz (100 p.)
Dzieki za tą wiadomość, miałem właśnie ten problem do rozwiazania.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,019 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w Java przez nemezisso Użytkownik (860 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2019 w Java przez Piotr Kusnierkiewicz Użytkownik (670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 919 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Java przez Wally Bywalec (2,840 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...