• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

prv.pl baza danych adres

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
37,066 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
Hej, nie wiem jaki adres wstawić jako host odnoszący się do mojej bazy danych w tym serwisie. Przepraszam jeśli coś zagmatwałem. Jestem na darmowym hostingu z prv.pl. Strona to http://frazeologizmy.xlx.pl/, a konkretniej podstrona losuj. Dzięki za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 27 lipca 2016
 
Najlepsza
Osoby, które nie korzystają z usług prv.pl też pewnie tego nie wiedzą (w tym np. ja).

Dlatego proponuję poszukać w ich pomocy:
http://www.prv.pl/pomoc-faq/25,gdzie-znajde-dane-potrzebne-do-skonfigurowania-polaczenia-z-baza-danych
komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany
już sprawdzałem, ale nie działa

dzięki za chęci (kolejny mój imiennik, jaka radość :))
komentarz 7 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
A co tam masz podane? Może zadziała po prostu "localhost"?

Jeszcze upewnię się skąd wiesz, że nie działa - wyrzuca błąd, że nie znajduje takiego hosta?
komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany

takie coś wyrzuca na stronie:

SQLSTATE[HY000] [2002] Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)

komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany
może powiem, że na moim komputerze działało wszystko, więc to nie wina jakiegoś błędnego kodu ;)
komentarz 7 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem, kod w takim razie raczej jest poprawny, ale dziwi mnie trochę ten komunikat i ta dziwna lokalizacja: "/tmp/mysql.sock".

A taki test: gdy wpiszesz jakikolwiek, nawet zupełnie abstrakcyjny host albo adres jakiejś np. strony internetowej też dostaniesz taki sam komunikat? Bo trochę ten komunikat dla mnie podejrzany i tak myślę czy tu nie chodzi o coś innego niż zły host.

Nie jestem pewien, być może chodzi jednak tylko o złego hosta. prv nie ma jakiejś pomocy technicznej aby po prostu zapytać?
komentarz 7 czerwca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Darmowy hosting ;)
komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany
to projekt szkolny, nie stać mnie zbytnio by wydać na to pieniądze
komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany

wpisałem jakiś tekst jako host

wyszło to:

SQLSTATE[HY000] [2003] Can't connect to MySQL server on 'dziwny_tekst' (1)

komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany

inny test:

SQLSTATE[HY000] [2003] Can't connect to MySQL server on 'www.google.com' (1)

komentarz 7 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Hm, czyli tutaj błędy są inne.

Pewien nie jestem, ale wydaje mi się, że to może być coś nie tak z konfiguracją MySQL. Taki problem jest opisany np. tutaj: http://www.tech-recipes.com/rx/762/solve-cant-connect-to-local-mysql-server-through-socket-tmpmysqlsock/

Tak czy siak jeśli kod jest dobry i nie działa host podany w panelu serwera to ja bym od razu kontaktował się z pomocą techniczną hostingu. Jako, że jest to hosting darmowy to nie wiem ile będziesz czekał na pomoc i nawet czy w ogóle ktoś Ci coś odpowie. Niestety korzystając z darmowego hostingu trzeba się z tym liczyć. Ja więcej pomysłów nie mam, z prv nie korzystam.

PS. Jakbyś mógł to pisz wszystko w jednym komentarzu, nie ma sensu 3 osobnych ;)
komentarz 7 czerwca 2016 przez niezalogowany
czy mógłbyś polecić może jakiś inny (lepszy) darmowy hosting?

w linku są rzeczy zbyt dla mnie skomplikowane

jako że to nie jest dla mnie sprawa największej wagi to skontaktuję się z nimi w weekend

miłego wieczoru
komentarz 7 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Lepszy i darmowy? Z darmowych znam cba.pl i hostinger.pl, ale polecić ich nie mogę bo są tak samo słabe jak wszystkie inne darmowe (a cba ma jeszcze irytującą reklamę na górze każdej strony, która zawsze przeszkadza). Wypróbować możesz, osobiście żadnego darmowego nie polecam.

Z hostingów współdzielonych płatnych to już mogę polecić np. Hekko - najtańszy pakiet 50zł za rok. Sam mam u nich już ponad rok jeden z pakietów i do tej pory nie było żadnych problemów, wszystko działa jak dla mnie bardzo dobrze.

Z tym co jest w linku i tak nic nie zrobisz bo to wymaga zmiany po stronie serwera, ty nie masz do tego dostępu. Podałem tylko tak informacyjnie.
komentarz 8 czerwca 2016 przez niezalogowany
A strona jest przynajmniej wizualnie dobra?
komentarz 8 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Wizualnie nie jest źle, ale jest bardzo prosto więc niespecjalnie nawet jest co oceniać. Nie bije specjalnie po oczach, wszystko da się odczytać więc jest po prostu okej ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 2,015 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,534 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...