• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CSS generatory, a nauka.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
397 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2016 w HTML i CSS przez mizeriowy Użytkownik (650 p.)
Jest w ogóle sens uczyć się tych wszystkich cieni, gradientów i podobnych rzeczy, które można w bardzo szybki sposób stworzyć generatorem, szczególnie jeżeli interesuje mnie backend? Jest tam od cholery różnych wartości i zagłębianie się w to wydaje mi się stratą czasu. Naturalne wydaje mi się przeczytanie o tym i korzystanie z generatorów.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
wybrane 13 października 2016 przez mizeriowy
 
Najlepsza
Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, "Naturalne wydaje mi sie przeczytanie o tym i korzystanie z generatorów". Nic dodać, nic ująć. Dla mnie naturalnym jest nauka tego czego potrzebuję.

 

Strata czasu? Jeśli nie będziesz z tego korzystał to możesz uznać to za stratę czasu, bądź jeśli skorzystasz z generatora a kod nie będzie Cię interesował.
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2016 przez mizeriowy Użytkownik (650 p.)
Przez pomyłkę dałem komentarz. Pytanie do programistów: A wy jak robicie, myślicie nad tym i tworzycie to sami czy używacie generatorów i wklejacie kod, żeby oszczędzić czas?
komentarz 7 czerwca 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Raczej wolę wpisać to sam, zależy co to jest i jak to ma wyglądać. Jeżeli jest to cień to nie ma żadnego problemu, podobnie z gradientem. Inne elementy nie sprawiają mi większej trudności, aby korzystać z jakieś generatorów. Jeżeli chodzi o prefixy, [-moz-, -webkit- itd.] to już korzystam z autoprefixera.
Korzystanie z generatorów to nie zawsze oszczędzanie czasu. Łatwiej wpisać x linijek, niż wejść na stronę, poprzesuwać różne rzeczy, a następnie skopiować kod oraz go najpewniej sformatować pod swój CSS, ale to już zależy od edytora.
komentarz 7 czerwca 2016 przez mizeriowy Użytkownik (650 p.)
Z tymi prefixami to już chyba nie jest duży problem, bo nowsze przeglądarki to wspierają.
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Wiadomo, że pewnych rzeczy się nie pamięta na pamięć. Jeżeli nie pamiętasz w danym momencie jakie wartości może przyjmować obramowanie na przykład wpisujesz w google border css i masz praktycznie wszystko na ten temat. Tak samo jest z cieniami czy gradientami. Z drugiej strony warto wiedzieć to minimum, żeby móc zmieniać taki wygenerowany kod do własnych potrzeb (na przykład nie musisz wspierać IE6, którego nikt nie używa, a taki generator i tak go wygeneruje).
komentarz 7 czerwca 2016 przez mizeriowy Użytkownik (650 p.)
Właśnie o to mi chodzi, wiedzieć co jest od czego, żeby móc sobie coś zmienić, ale większość roboty przerzucić na generator.
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2016 przez ByeCry Nowicjusz (180 p.)
Generator to bardzo wygodne narzędzie, a zgłębianie tematu "czy warto/czy jest sens" jest zbędne. Chcesz to korzystasz, nie chcesz nie korzystasz. Proste. Jeśli wiesz o co chodzi w kodzie, to po co znać go na pamięć? Moim zdaniem liczy się efekt, a nie środki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2021 w Python przez Hellmick Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...