• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

OpenGL + C++

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
411 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2016 w C i C++ przez Kiran Nowicjusz (240 p.)

Witam.

Otóż ukończyłem cały kurs C++ u pana Mirosława Zelenta i pewien programista z 10-letnim stażem powiedział mi, że jeśli chcę iść w robienie gier, to dobrze by było jakbym ogarnął podstawy OpenGL lub się go po prostu nauczył. Próbowałem instalacji i konfiguracji środowiska pod tę bibliotekę lecz zawsze wyskakiwały jakieś dziwne błędy.

Czy jest ktoś kto chciałby pomóc na jakimś Team Viewerze czy też jakimś komunikatorze przygotować sobie wszystko pod naukę tego? Chętnie zapłacę jakąś małą sumę, ponieważ programowanie to moja pasja i bardzo zależy mi na ogarnięciu tego "wszystkiego".

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc! :)

komentarz 5 czerwca 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Mam podobnie zarówno z OpenGL jak i z SFML - ciągle jakieś błędy
komentarz 6 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Tutaj jest poradnik pod visuala: https://www.youtube.com/watch?v=oo97_twm_wU
komentarz 6 czerwca 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
@Avernis a jest pod Code::Blocks 13? Bo nie mogłem nic znaleźć. I przy okazji co jest lepsze: SFML czy OpenGL czy DirectX czy może jeszcze coś innego?
komentarz 6 czerwca 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Przecież SFML to powłoka na OpenGL i systemowe API...

Wg mnie lepszą decyzją jest OpenGL, m.in. z powodu otwartości i multiplatformowości.
komentarz 6 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
To działa na tej samej zasadzie co na CB, tylko trzeba się domyślić, co jest czyim odpowiednikem

2 odpowiedzi

–1 głos
odpowiedź 5 czerwca 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Jest cała masa tego typu treści w sieci, więc szastanie banknotami nie ma żadnego sensu.

Implementacja OpenGL znajduje się praktycznie w każdym szanującym się kompilatorze, a z doinstalowaniem dodatkowych bibliotek pokroju GLEW i GLUT też nie powinno być problemu.

1
komentarz 5 czerwca 2016 przez Kiran Nowicjusz (240 p.)
To jest oczywiste, ale próbowałem z trzech poradników to ogarnąć i zawsze coś nie działa...
komentarz 5 czerwca 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Ale co konkretnie nie działa?
1
komentarz 8 czerwca 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Przeróżne błędy wyskakują
–2 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Ja nie jestem ekspertem, ale jak nie chcesz się bawić w silniki do gier, to lepiej zostaw C++, każdy inny język będzie lepszy, np. C#, czy nawet python
komentarz 6 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Powiedz to vulkanowi, lub ue4

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2019 w C i C++ przez michalnt Użytkownik (520 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 473 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2016 w C# przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...