• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt programu AlbumGenerator przepisany na Qt Creatorze pod Linuksem

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)

Witam, wcześniej już zamieściłem na tym forum temat o moim programiku napisanym pod Windowsem w C# tym razem przerobiłem ten program w Qt Creatorze ale tylko pod Linuksem.

Program jest dostępny za darmo na mojej stronie tutaj. Program tworzy z plików jpg znajdujących się w podanej lokalizację kopię ich miniatur oraz tworzy zbiór plików html, które składają się na album zdjęć.

Gdyby ktoś z użytkowników Linuksa chciał pobawić się tym programem i ewentualnie podzielić się konstruktywnym uwagami na jego temat byłbym bardzo wdzięczny. Program jest w wersji beta i prawdopodobnie może jeszcze jakieś błędy zawierać.

komentarz 5 czerwca 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
U mnie utworzyło trzy foldery: bigimg z jednym zdjęciem, mimo ze w folderze było więcej zdjęć; img z tłem strony oraz smallimg również z tym samym jednym zdjęciem. Żadnego pliku html nie widzę.
komentarz 6 czerwca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
edycja 6 czerwca 2016 przez obl

Ściągnąłem plik, który wrzuciłem na drobboksa i okazało się, że mi w ogóle nie działał. Prawdopodobnie dlatego, że najpierw go przeniosłem do folderu Windowsa a później spakowałem i wrzuciłem na dropboksa. Teraz spakowałem plik pod Linuksem i wrzuciłem na dropboksa w paczce tar.gz ściągnąłem pod Linuksem rozpakowałem i uruchomiłem bezproblemowo. Program też zadziałał poprawnie i utworzył mi album ze zdjęciami.

Mam nadzieję, że to rozwiąże również i Twój problem, jeśli nie to prawdopodobnie ja mam coś (jakąś bibliotekę) zainstalowaną u siebie, która sprawia, że program działa.

Teraz wpadłem na inną możliwą przyczynę nie działania programu. Otóż program obsługuje tylko pliki jpg jeżeli wykonał on tylko miniaturkę jednego pliku to znaczy, że kolejny plik musiał mieć albo inny format (ale zapisany został z rozszerzeniem jpg), albo plik był uszkodzony co spowodowało przerwanie dalszego działania programu.

komentarz 6 czerwca 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Sprawdziłem generator dla jednego zdjęcia i wszystko zadziałało. Gdy chciałem wygenerować dla kilku zdjęć również działało, jednak po restarcie programu znowu generowanie dla wielu zdjęć przestało działać. To znaczy program się wywala i zostawia wspomniane trzy foldery bez htmla. Za każdym razem gdy chcę wygenerować album dla kilku zdjęć muszę najpierw wygenerować album dla pojedyńczego zdjęcia. Dziwny błąd :/
komentarz 7 czerwca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Rzeczywiście dziwny błąd. Zwłaszcza, że u mnie program testowałem wielokrotnie i za każdym razem działał mi poprawnie generując zdjęcia. Jeszcze dzisiaj sprawdzałem dla pewności i siebie. Spróbuję jeszcze pomyśleć nad przyczyną takiego stanu rzeczy.

A i dzięki za odzew.
komentarz 7 czerwca 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Jakby co to zdjęcia do albumu wziąłem z tej strony: https://downloadr.flickr.com/dl/84a4db6f623195474fe433dbf0637d42a921b997
komentarz 7 czerwca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Przetestowałem program na tych zdjęciach i wygenerował mi on bez problemu album. Poprawiłem jeszcze jeden błąd w programie, który jednak nie miał wpływu na wcześniej wspomniany błąd. Dodałem jeszcze na wszelki wypadek sprawdzanie, czy dany plik się załadował do pamięci z dysku, choć nie wiem, czy to coś zmieni.
komentarz 7 czerwca 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)

Przy każdym starcie programu to wywala w konsoli:

QMetaObject::connectSlotsByName: No matching signal for on_pb_fontColor_clicked()
QMetaObject::connectSlotsByName: No matching signal for on_le_color_returnPressed()

A gdy program się crashuje to dodatkowe to wywala:
 

QWidget::repaint: Recursive repaint detected
Naruszenie ochrony pamięci

 

komentarz 7 czerwca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Jeżeli chodzi o pierwsze dwa komunikaty to już je naprawiłem. Po prostu gdy się korzysta z automatycznego tworzenia sygnałów a później się z nich rezygnuje to zostają nieobsłużone sygnały.

Ostatni sygnał mi się nie pojawia, ale jutro pomyślę nad jego przyczyną.
komentarz 8 czerwca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Poprawiłem błąd, który najprawdopodobniej był przyczyną crashowania programu. Związany był z wątkiem, jaki musiałem utworzyć żeby wyświetlać pasek postępu w oknie programu. Teraz już powinno działać poprawnie i u Ciebie.
komentarz 8 czerwca 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Wszystko działa. Dobra robota.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 116 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 363 wizyt

92,554 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,536 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...