• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja do zarządznia hotelem w WPF C#.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
576 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2016 w C# przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)

Piszę aplikację do zarządzania hotelem i mam kilka pytań.

1) Czy taki wygląd aplikacji mógłby być, to jest moja pierwsza większa aplikacja i chciałbym pokazać ją na przyszłej rozmowie kwalifikacyjnej.

Obrazk/podgląd

2) Czy wielkość, waga obrazka w aplikacji ma duże znaczenie. To znaczy czy jak ustawię obrazek na tło aplikacji to czy jego wielkość wpłynie na prace programu i ewentualnie jak mocno. Bo np: na stronach internetowych jest problem z czasem ładowania strony, a w aplikacji?

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2016 przez niezalogowany
Jeśli działa tak jak wygląda, to OK. Ale osobiście jestem przeciwnikiem takich graficznych wodotrysków w aplikacjach desktopowych.
komentarz 5 czerwca 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Jeśli chodzi o wygląd UI to tak działa jak wygląda, teraz koduje wszystkie funkcjonalności, dodatkowo u góry doszło rozwijalne menu takie znane z wielu programów. Niedługo dorzucę screena z aplikacji jak już użytkownik się zaloguje i pokażą mu sie wszystkie funkcje.
komentarz 5 czerwca 2016 przez niezalogowany

Jeśli chodzi o wygląd UI to tak działa jak wygląda

teraz koduje wszystkie funkcjonalności 

Czyli nie działa w ogóle. Trochę chyba mijasz się z powołaniem, zostań przy front-end ;) 

komentarz 5 czerwca 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
edycja 5 czerwca 2016 przez winiardesign

Czyli nie działa w ogóle. Trochę chyba mijasz się z powołaniem, zostań przy front-end ;) 

Czyli wszystkie kontrolki z jakich korzystam wyświetlają się tak jak na screenie, a jeśli chodzi o działanie to trochę już jednak działa. UI zrobione tak jak na screenie, baza danych, logowanie, dwie podstrony i zaczęta formuła generowania faktury korzystając z  PDFSharpa. Jak na dwa dni roboty to myślę że jest spoko, tym bardziej że to moja pierwsza aplikacja w WPF. 

Przy front-end też zostaje, po prostu spodobał mi się C# więc zacząłem się uczyć.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 473 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2016 w C# przez Tomek Krupa Użytkownik (820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 711 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w C# przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 394 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2016 w C# przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...