• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto uczyć się vulkana?

+1 głos
561 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2016 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Cześć. Ostatnio trochę głośno(jak dla mnie), o vulkanie. Ma to być api, i służyć do grafiki 3d na komputerach. Ma to być jeszcze niżejpoziomowe od opengla 3/4, więc czy jest sens uczenia się tego, dla kolesia któremu w większości zależy na wydajności programów czy sam opengl 3 mi wystarczy? Trudność w kodzie (jakieś tam ładowania buforów itp) mnie nie interesuję. Wszystko opakuje sobie jak tutaj: https://github.com/Rextens/OpenglFiles/blob/master/Figures.cpp

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Rozumiem że istnieje takie coś jak ciekawość, ważna cecha u programisty. Dzięki niej człowiek się rozwija. Ale jest jakiś limit. Ty próbujesz zostać kolejnym Da Vinci? C++, SMFL, SQLite, Builder, Assembly, OpenGL, GLSL, Vulkan, C#, PHP, Assimp, Android SDK, Java, UE4, Blender, Visual Studio, Eclipse, C::B. O coś ty się nie pytał na tym forum...
komentarz 4 czerwca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,530 p.)
Prawdziwy polimat :D
komentarz 4 czerwca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Pominąłeś java i forge

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,059 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2015 w C i C++ przez emis2000 Obywatel (1,360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Java przez xydden Gaduła (4,480 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...