• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trwa przygotowanie do konfiguracji systemu Windows

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
3,657 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
edycja 9 czerwca 2016 przez Zaglowiec
Witajcie

Muszę was prosić o kolejną poradę. Mam nadzieję, że pomożecie tak samo jak za każdym razem :)

 

Mianowicie, ostatnim czasy coś dzieje się z moim laptopem. Problemów jest kilka i już nie wiem od czego się dokładnie zaczęło, bo od miesiąca szukam już rozwiązania po internecie.

Jednym z problemów jest system windows a raczej jego próba aktualizacji. Posiadam system windows 7, którego nie aktualizowałem od 5 lat (Nie był podpięty do internetu, w ramach bezpieczeństwa plików). Aktualizacja dochodzi do 19% i się zatrzymuje. Próbowałem, ręcznie, znalazłem sposób z stworzeniem nowego pliku na aktualizacje, by komputer mógł wszystko sobie od nowa poukładać i nic. Próbowałem jeszcze paru sposobów z tym samym efektem.

Kolejnym problemem (który chyba powstał po pierwszym) jest wyłączanie się laptopa, które trwa 1,5 godziny za każdym razem. Dlaczego, bo: "Trwa przygotowanie do konfiguracji systemu windows". Wnioskuję, że chyba kończy się z niepowodzeniem i daje spokój wyłączając się.

Próbowałem naprawić system, z pomocą punktu przywracania. Przywróciłem system, do miejsca w którym działał na pewno prawidłowo, czyli 1 stycznia tego roku. Ale bez efektu.

I szczerze aktualizacje aktualizacjami, ale 1,5 godziny czekania aż laptop się wyłączy jest trochę męczące.

Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to mówicie.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc (proszę tylko o inne rady niż formatowanie i wgranie na nowo systemu)

 

Zaglowiec

 

EDIT:

MSI cx623

CPU: Imtel Premium P5100

VGA: NIVIDA Geforce 310M / 1GB DDR3

RAM: DDRIII 3GB(1GB*1 + 2GB*1)

HDD: 320GB

System operacyjny: Windows 7, 64 bity

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć :)Poszukaj w windows-update które aktualizacje kończą się niepowodzeniem.Chyba jest opcja,nie instaluj tych aktualizacji lub sprawdź na stronie microsoftu dlaczego jest problem z pewnymi aktualizacjami.

Chyba od tego trzeba było było zacząć?

Myślę że znajdzie się ktoś,kto bardziej szczegółowo to wyjaśni.

Pozdrawiam :)
komentarz 11 czerwca 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Doceniam pomoc. Szczególnie, że jesteś jedyną osobą, która zechciała mi pomóc.

Co do pierwszego linku, spróbuję chociaż nie wiem czy to coś da, bo nie wyskoczył mi żaden kod błędu.

Próbowałem użyć Rozwiązania problemu z usługą Windows Update, ale po 8 godzinach szukania(w czasie, których nic nie znalazł) dałem spokój.

Co do drugiego linku, wspominałem wcześniej, że próbowałem, ale zawieszał się przy „szukaniu aktualizacji na tym komputerze”.

Jestem cierpliwy i jeśli będzie to konieczne (ale liczę na to w ostateczności) to wykonam reinstalace.

Próbowałem uruchomić service packa1 jako administrator.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, jeśli coś znajdziesz będę bardzo wdzięczny, bo też szukam ale bez skutku. Także jeśli dasz sobie z tym spokój (za co się nie obrażę) to także liczę, że dasz znać, żebym na próżno nie czekał.
komentarz 12 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Trochę mnie nie było :)Inne obowiązki.Trzeba rozwiązać problem :)Napisz status na dzisiaj,czy coś się zmieniło w instalacji tego packa?
komentarz 12 czerwca 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)

Dzisiaj próbowałem jeszcze raz zainstalować service pack1 (po tygodniu przerwy) i albo mi się zdaję, albo instalacja przeszła trochę dalej. Niestety, instalacja znów się nie powiodła. Tym razem spostrzegłem kod błędu. Zrobiłem screen'a.

komentarz 13 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Witam,po 6godz. od posta :)Mam nadzieję że zdążyłeś zapoznać się z wyświetlonymi informacjami i spróbowałeś je wykonać.System Update Readiness.

Zainteresuj się tym błędem,oprócz info z microsoftu,spróbuj wygoolować całe info.Bardzo prawdopodobne że znajdziesz przyczynę problemu.

Błąd:ERROR_FILE_NOT_FOUND(0x80070002)

Wrócę pojutrze wieczorem,jutro wyjeżdżam.Mam nadzieję że na ten czas ktoś się znajdzie lub problem uda Ci się rozwiązać.Odezwę się :)Pozdrawiam

Do przeanalizowania,możliwe że właściwy trop :)

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/fd4f061d-f42a-422f-b299-4b030b5964e5/cannot-install-windows-7-service-pack-1-error-0x80070002-errorfilenotfound?forum=w7itproinstall
komentarz 17 czerwca 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Poddaje się.

System Update Readiness próbowałem na samym początku.

Próbowałem prawie wszystkiego z tej strony, którą doradziłeś przeanalizować i nic. Został tylko sposób przejścia w trym awaryjny i zmienienia dostępności danych. Ale mam złe przeczucia i nie chcę się w to bawić. Na innych stronach nie znalazłem nic przydatnego.

Dodatkowo, gdy próbowałem zainstalować dodatkowe aktualizacje, Windows Update zacina się identycznie. Coś musi być z nim nie tak, bo nie ma bata, żeby coś go blokowało (mówię tu o wszelkich zaporach i antywirusach).

W sumie gdy nie bawiłem się ostatnio w aktualizacje, to laptop szybko się wyłączał, teraz jedynie po moich próbach znów muszę czekać godzinę, bo „trwa konfiguracja systemu windows”.

Bez jednego programu przeżyje, który wymaga zaktualizowanego systemu, by go wgrać, bo mam jeszcze komputer.

Chyba to by było na tyle, może za jakiś czas jeszcze popróbuje, albo magicznym sposobem samo się naprawi.

Dzięki wielkie za pomoc i zaangażowanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 659 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 517 wizyt
+1 głos
7 odpowiedzi 932 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...