• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój Plan Dnia - Opinia

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
977 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
zmienione kategorie 26 kwietnia 2015 przez HaKIM
Cześć.

Mam do was pytanie, czy po takim planie dnia wyjdę na ludzi?

http://zapodaj.net/0842d0b4da17e.png.html

Dobra, wytłumaczę dlaczego taki napięty plan.

Otóż przeprowadziłem się do Niemiec, jestem w klasie VK 1 - Uczą tam języka, do tego nieskutecznie.

Nie mam nic zadane do domu, wracam o 12:00 ogólnie poziom nauki w tej szkole to: 0/10.

Przez tą tępą szołę będę miał braki w matmie, fiz. biologii itp.

Dlatego staram się nadrobić w domu.

Sądzę że jakoś sobie poradzę, plan zawsze można zmienić.

Jest to plan napisany pierwszy raz, potem zapewne wprowadzę poprawki. :)

11 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Stary zapomniales o sporcie, bedziesz kaleką ;)
komentarz 26 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
A szkoła? : D
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Ale co ma szkola do treningow ;)
+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

No stary nieźle. Musisz mieć dużo wolnego czasu. Wywal gry i za 2 lata będziesz mistrzem laugh

komentarz 26 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Nie wywalaj gier!
+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Za dużo wszystkiego na raz. Droga do sukcesu to małe kroczki w długim okresie czasu a nie kilka skoków przy których się wywrócisz jeszce. 3  - 4 godzinki intensywnej nauki/pracy dziennie będzie skuteczniejsze
+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 26 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy
Też tak kiedyś próbowałem. Niestety, tak się nie da. Ze dwa razy pod rząd zdarzy Ci się niedotrzymać grafiku bo coś tam (gorszy dzień, pomarańczowi panowie remontujący chodnik pod oknem) i się zniechęcisz, nie mówiąc o tym, że siedzenie przed komputerem 6 godzin non-stop do najrozsądniejszych nie należy. Proponuję jedną sesję PHP, jedną o nt obiektowości i ewentualnie jedną o CodeIgniterze - po godzinie. Każdą sesję rozdziel 15-30 minutową przerwą na przewietrzenie się.
komentarz 26 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Coś się wykombinuje.

Od jutra wcielam plan w życie, jak będzie to nierealne to coś się ulepszy. :)
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Trudno będzie coś takiego wprowadzić skutecznie w życie, ale chyba lepiej by było więcej troche mniej poświęcić na intensywną pracę niż cały dzień się uczyć, to by było nieefektywne tak mi się wydaje.
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)

Zobacz sobie zresztą ten film naszego guru laugh 

https://www.youtube.com/watch?v=OAywuL0tSLA

komentarz 26 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Ta metoda jest dobra jeśli ktoś nie ma czasu na więcej, to lepsze to niż nic. Ale nie powiesz mi że ucząc się po godzine dziennie opanujesz więcej materiału niż ucząc sie sześć.
komentarz 26 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
To wszystko jest zależne od predyspozycji, jeden w godzinę się nauczy więcej niż drugi przez dwa dni ;)
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
No to z tego co piszesz wynika, że Slight Edge jest dobry tylko dla szybko łapiących :) SE jak najbardziej, ale nie dla głównej dziedziny kształcenia tylko dla jakiejś pobocznej.
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez Szymon Giza Obywatel (1,580 p.)
Megaaa dużo czasu wolnego :D
komentarz 26 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Taka szkoła. : X
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez specter12345 Początkujący (390 p.)
Jeżeli to ci się uda to jesteś mistrzem determinacji.
komentarz 26 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Challenge accepted.
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
I myslisz, że w taki sposób długo pociągniesz? Tydzień? Dwa?

Wątpię w to i dzielenie sobie dnia na godziny to najgorsza rzecz jaką możesz sobie zrobić. Niektóre rzeczy zajmą Ci mniej, inne więcej. Czasami zdarzy się również, że coś lub ktoś Cię wybije z planu. Nie jesteś przecież w stanie przewidzieć 14 dni do przodu(jeśli możesz daj znać, chętnie skorzystam:).

Albo wyobrażasz sobie, że właśnie robisz coś tam z PHP i nagle zauważasz, że teoretycznie zostało Ci jeszce 5 minut z czasu, który możesz poświęcić na ten temat. I albo rzucisz w pi...dany temat i nie dokończysz go, co z kolei skutkuje niezrozumieniem pewnych zagadnień, albo plan się przesuwa.

Moja rada jest inna, co z nią zrobisz, to już Twoja sprawa;) Każdego wieczora rób sobie plan na kolejny dzień, ale nie wyznaczaj sobie godzinowo, tylko podziel sobie na zadania.

Zamiast uczyć się tryliarda rzeczy osobno możesz przecież połaczyć to w jeden projekt i uczyć się tego, co Ci będzie potrzebne. Czyli przykładowo robisz jakiś projekcik wykorzystujący techniki obiektowe, php + jakieś tam wybrane technologie i uczysz się poprzez pracę nad nich kolejnych rzeczy, jakie będą Ci potrzebne. Wypunktuj sobie poszczególne zadania i codziennie przy planowaniu dnia je uwzględniaj.

Rozwój jest bardzo ważny, ale pamiętaj, że życie masz tylko jedno i wykorzystuj je również na sport, zabawę, kumpli;)

Zapewne słyszałeś zasadę, że jak coś jest od wszystkiego, to jest do...nieczego;) Lepiej mniej, ale za to z większym naciskiem.

Kurczę, ale się rozgadałem, mam nadzieję, że za bardzo nie zamąciłem. W razie czego pytaj;)
komentarz 26 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 26 kwietnia 2015 przez HaKIM

"I myslisz, że w taki sposób długo pociągniesz? Tydzień? Dwa?"

Jakby udało mi się to zamienić w nawyk to nawet cztery lata. :)

"Czasami zdarzy się również, że coś lub ktoś Cię wybije z planu."

No przecież wiem, wtedy przejdę do kolejnych działań, proste. :)

"Zamiast uczyć się tryliarda rzeczy osobno możesz przecież połaczyć to w jeden projekt i uczyć się tego, co Ci będzie potrzebne."

No przecież tak jest, uczę się np. obiektowości, potem mvc następnie codeignitera i w następnym dniu sklejam to w całość. :)

"Zapewne słyszałeś zasadę, że jak coś jest od wszystkiego, to jest do...nieczego;) "

Nie wiem czy w tym zawodzie się to sprawdza. Sporo rzeczy wymaga się na rozmowach kwalfikacyjnych. 

A również wiem aby wszystkiego nie wpisywać w swoim CV wszystkiego czego liznąłem.

Oczywiście plan będzie się zmieniał, jeżeli będzie za ciężko.

Pozdrawiam Serdecznie. :)

komentarz 26 kwietnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Wiesz, nic na siłę, zrobisz oczywiśćie jak uważasz. Kto wie, moze faktycznie będziesz w stanie tak pociągnąć, w końcu co by nie mówić, to wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

W każdym razie życzę sukcesów;)
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Kurde, sam muszę taki plan sobie opracować, bo jestem leniuch :D
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez xjakubekx Obywatel (1,280 p.)
Chłopie ci się nudzi??? Znajdź sobie czas na sport bo jak napisał kolega wyżej, "zostaniesz kaleką" :)

Bardzo ambitny plan, i trzymam kciuki za wytrwałość :)
komentarz 26 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Przecież mam szkołę, tam ruszam nogami. :p

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,767 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XxPPDKxX Obywatel (1,400 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 11,457 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...