• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Anonimowość podczas pentestów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
517 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
Cześć, moglibyście polecić mi jakąś książkę o temacie anonimowości w internecie? Jaka technologia utrudnia namierzenie IP podczas np. skanowania stron internetowych (wiem o TORze)? Gdzie mógłbym o tym poczytać?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
wybrane 12 czerwca 2016 przez bimbrownik
 
Najlepsza
Polecam zainteresować się też dystrybucją TailsLinux  https://tails.boum.org/ i VPN no i oczywiście Linux Kali

 

Edit. pytałeś o książkę a ja nie dałem odpowiedzi książki są oczywiście lepsze lub gorsze ale wydaje mi się, że znajdziesz sporo info na temat tego w internecie http://hack.edu.pl/ https://www.youtube.com/channel/UCxnQfWxR4Xp4Tv_dLh2Xvtw .

Co do książek to polecam te odnośnie KaliLinux
komentarz 1 czerwca 2016 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
Aktualnie uczę się używać właśnie Kali Linux. Co do TailsLinux - wydaje się być ciekawe, ale wtedy wszystkie narzędzia musiałbym instalować ręcznie? To, co szukałem to było chyba właśnie VPN - o coś takiego mi chodziło. Poleciłbyś jakieś?
komentarz 1 czerwca 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
komentarz 1 czerwca 2016 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
Nie chodziło mi o książki do Kali Linux - już mam swoje, chodziło mi o te o z anonimowości w internecie.

^też ją posiadam
komentarz 1 czerwca 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
To więcej info znajdziesz w internecie
–1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 360 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez lu7x00 Nowicjusz (220 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 2,985 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...