• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 - darmo czy nie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
482 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Jako że zamierzam reinstalować system, a niedługo rok od 29 lipca mija to myślę nad przejściem z 7 na 10.

Jak to jest z tą nową windą? Googlam, a tam sprzeczne informacje. Jedni mówią, że przez rok od 29 lipca można zaktualizować za darmo, a potem płaci się za aktualizacje. Inni z kolei mówią, że jeżeli w ciągu tego roku zaktualizujemy to będziemy mieli wszystko za darmo, a gdy przegapimy ten okres i będziemy chcieli win10 to trzeba kupić.

No i tak bonusowo, pytanie czy warto w ogóle z 7 przechodzić?
1
komentarz 30 maja 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Polecam poczytać o tym jak Microsoft wciska ludziom tą 10. Nie trzeba być mistrzem dedukcji, aby się domyśleć, że ta cała darmowa aktualizacja to tylko chwyt marketingowy. Zobaczycie jeszcze, jak przyjdzie co do czego to termin zostanie zniesiony albo przedłużony. Tylko czekać aż zbierze się odpowiednia baza użytkowników, i Microsoft zacznie korzystać z "zalet" swojego "darmowego" systemu ;)

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 30 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
wybrane 30 maja 2016 przez Grzyboo
 
Najlepsza

Jeżeli zaktualizujesz system do 29 lipca to potem nie płacisz za aktualizację, jeżeli będziesz chciał zaktualizować po 29 lipca to płacisz. Nie wiem kto rozpuścił tą plotkę o płaceniu, gdy zaktualizujesz przed 29, ale sam Microsoft pisze, że to nie prawda. Co do pytania, według mnie warto, ale zależy do czego używasz komputera. 

komentarz 30 maja 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Głównie youtube, programowanie C++/Java i gry.

Co do odpowiedzi dzięki za rozjaśnienie :)
1
komentarz 30 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Jeśli chodzi o YT i programowanie to polecam. W W10 są tzw. wirtualne pulpity - można się przełączać między kartami używając prostych skrótów klawiszowych (Windows+Ctrl+strzałka lewo/prawo). Sam programuję w C++ i jest to bardzo przydatne zwłaszcza, gdy posiadasz jeden monitor. Jeśli zaś jeśli chodzi o gry to zależy to w dużym stopniu od specyfikacji sprzętowej i sterowników. Przykładowo, u mnie gry chodzą świetnie, ale na komputerze kolegi za ok. 4500 tys. skoki w FPS były tak potworne (60-10, 14-60 itd.), że nie dało się grać. Ale to było ponad 4 miesiące temu, być może nowe update Microsoft'u i sterowników producentów podzespołów zmiotły ten problem ;)

Pozdrawiam!
1
komentarz 30 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

W W10 są tzw. wirtualne pulpity

O proszę, w końcu. Swoją drogą to ciekawe, że Microsoft w swoich nowych systemach wprowadza zmiany, które konkurencja ma już od dawna. Chyba jedyną prawdziwą nowością od nich były kafelki, chociaż i nawet w tym aspekcie ponoć ktoś miał patent przed nimi.

1
komentarz 30 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Wiesz, kolega wyżej zadał pytanie o W10, a nie o Mac, Linux, FreeBSD, IOS, Android... etc.. etc... Pytanie było konkretnie o W10 ;) Swoją drogą, nudzi mnie już to żarcie się który system jest najlepszy... Każdy używa systemu jakiego chce. I nie - nie jestem fanboy'em Microsoftu ;)

Pozdrawiam!  

komentarz 30 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
@draghan Śmieszy mnie, kiedy Microsoft chwali się swoimi "innowacjami", prawie wszystko co dobre, zryte jest z innych systemów ;) @Barus Kolega tylko coś zasugerował, słusznie postąpił. Forum jest nie tylko miejscem do zadawania pytań, ale też dyskusji na różne tematy, które mogą być ograniczone co najwyżej regulaminem i netykietą. Mówisz, że "nudzi mnie już to żarcie się który system jest najlepszy". A mnie właśnie nie nudzi. Tym bardziej że to żadne żarcie się, a kulturalna dyskusja (ba, nawet jeszcze tu nie powstała) i nikt nie zmusza cię do uczestnictwa w dyskusji ;) Komuś można zaproponować lepszą alternatywę dla używanego obecnie systemu operacyjnego,zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć, spojrzeć na coś z innej perspektywy ;)
komentarz 30 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Ja to rozumiem, ale po co zaczynać temat "który system jest lepszy", podczas gdy pytanie dotyczyło wyłącznie W10. Masz rację, zgadzam się z Tobą, gdyby to był temat "który system jest najlepszy" to nie brałbym w nim dyskusji, ale zgadzam się z Tobą, że z takiej dyskusji można wynieść wiele nowych rzeczy ;)

Pozdrawiam!
komentarz 30 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tylko, że... dyskusja na temat wyższości jednego systemu nad drugim, nie miała tutaj miejsca :) Nawet się nie zaczęła Rozumiem że pytanie dotyczy Win10,ale zwróć uwagę, że nie została nawet wymieniona nazwa innego systemu. Także ciężko tu w sumie nawetmówić o dyskusji,a gdzie dopiero o kłótni o wyższości jednego systemu mas drugim :) Pozdrawiam
komentarz 30 maja 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
W sumie masz rację, nie można tego nazwać dyskusją o lepszy system :)

Pozdrawiam!
+2 głosów
odpowiedź 31 maja 2016 przez Builder Nowicjusz (220 p.)
edycja 31 maja 2016 przez Builder
Witam wszystkich (tak, pierwszy post ;))

Kilka slow co do przejścia na W10. Co do W10 to ostatnio mialem okazje sam się przekonać jak wygląda jego eksploatacja. Uwaga: to moje doświadczenie, proszę o wskazówkę jesli cos zle robie.

Przypadek najświeższy: Na moim laptopie W7 zainstalowany i zaktualizowany 8 miesięcy temu. Chciałem zainstalować Visual Studio 2015 i natrafilem na kilkanaście problemów - tak głównie z aktualizacjami. Aktualizacja Explorer 10 zajela mi 2 dni, poskutkowało dopiero pobieranie poszczególnych elementów. Wyczytałem na forum jakims ze to świadome działanie Microsoftu ograniczające W7 (założyłem ze duzo ludzi pobiera W10 i serwery obciążone ale 2 dni?)

Kolejne przypadki innyh komputerach. Po bieżących aktualizacjach W10 padały porty USB, wysypywaly sie sterowniki do grafiki itp. Dlatego sceptycznie patrze ba aktualizacje, robię je jak coś tego wymaga. Da sie wyłączyć aktualizacje w W10 i wyłączam je zanim system sie nie wyspie.

Doczekamy się stabilnych W10 home premium? Wersje profesional sa bez zastrzeżeń ;)
komentarz 31 maja 2016 przez Minesotek Nowicjusz (100 p.)
W10 w wersji home Microsoft rozdaje za free żeby miał kto testować wydawane aktualizacje, zanim trafią na wersję pro (i nie chodzi tu o program Insider, a już popremierowe aktualizacje). Nie wierzę, że ludzie nie są tego świadomi.

Aktualizując system do W10 tracisz obecną licencję na posiadany system (W7, W8/8.1) na rzecz testowania oprogramowania dla Microsoftu za darmo.

Odpowiedzią czy warto, są znalezione w powyższym zdaniu korzyści.

Pozdrawiam
komentarz 31 maja 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
No to już cholera nie wiem. Trochę mnie to martwi, że stracę W7 bezpowrotnie, ale patrząc na to, co piszesz to raczej będzie tylko gorzej. Jak już się skończy rok za darmo to Microsoft będzie jeszcze bardziej naciskał na przejście na W10 i tworzył jeszcze większe problemy z aktualizacjami W7.

Sam nigdy nie byłem fanem siódemki. Dla mnie to jest Vista, tylko że w takiej wersji, w której jest po prostu możliwa do używania.

Mimo wszystko chyba przejdę na 10, gdyż kiedyś trzeba będzie. A nacisk na to ze strony producenta będzie tylko rósł. Gdy będą duże problemy to tylko pozostanie przejście na linuxa, a W10 będzie służył tylko do gier.
komentarz 31 maja 2016 przez Builder Nowicjusz (220 p.)
Dokładnie mam takie samo podejście. Problem się mały rodzi z moim głównym narzędziem pracy, czyli programami Cadowskimi; AutoCad, ZwCad itp. ale zawsze coś na  zasadzie Virtual Box w Linux powinno się znaleźć.

Według mnie Win7 najlepszy jak dotąd, jednak sam się najprawdopodobniej zdecyduje w lipcu na Win10.

Grzyboo zawsze masz 30 dni na powrót, może będziesz miał więcej szczęścia niż ja z Win10. Może Ci się przydać: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html
komentarz 31 maja 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)

Super, przyda się, dzięki heart

Podobne pytania

–3 głosów
0 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...