• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wyborem procesora pod gry typu GTA V itp.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
334 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez b00ny Mądrala (6,050 p.)

Witam!

Dokładnie tak jak w temacie, na razie zastanawiałem się pomiędzy tymi dwoma (intele za drogie :p):

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/7117112#from24385

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/12446689#from24385

Czy na takich procesorach pójdzie GTA V w tych przynajmniej 25 FPS? Nie zagłębiałem się w temat na tyle, a robie remont generalny, bo mam troche więcej funduszy :p Na ten moment wybieram procesor, potem pod procesor płytę główną, a pod płytę główną ram :p 

Piszcie ;)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Na temat AMD się nie wypowiem bo się nie znam ale skoro masz więcej funduszy to intel core i5 by spokojnie wystarczył nie szalejąc z hajsem, ale ważniejsza od procesora jest karta graficzna a to jaką kupisz to zależy od tego ile to dla ciebie "troche więcej" funduszy. A poza tym się zastanów czy 25FPS ci wystarczy, to naprawdę mało.
komentarz 29 maja 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Chodzi mi o procesory do max. 600 zł, bo do intela sie zraziłem mocno, a najtańszy procesor Intela to 818 zł ;) Może 25 FPS to trochę za mało, ale wystarczy mi, żeby poszła na tych średnich na 30 fps na rozdzielczosci 1440x900
komentarz 29 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No to procka ci nie polecę jeśli ma być od amd. A czym się zraziles do Intela? I nad jaką kartą myślisz?
komentarz 29 maja 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Tak jak pisałem, najpierw procesor, a potem płyta główna która podpasuje pod moją karte graficzną i pod wybrany procesor (moja kartka to geforce gtx 750, od nvidii oczywiscie :))
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2016 przez Koncha Bywalec (2,860 p.)
Nie bierz APU jak masz zewnętrzne GPU. Jak chcesz wybierać pomiędzy tymi dwoma to bierz FX8300 i polecałbym Ci zainwestować w chłodzenie do tego procka bo BOX jest strasznie głośny pod obciążeniem (wiem bo miałem).
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
edycja 30 maja 2016 przez PreZmyK

FX to stary procesor, wydajny ale nie w grach. Na dx11 słabizna, zwłaszcza z GPU od AMD. W niektórych tytułach ostro dostaje od i5 a czasem nawet idzie na równi z i3. Brakuje w nim mocnego, jednego wątku, a ten jest właśnie na dx11 używany. Sytuacja trochę się zmienia w dx12i AMD dostaje troszkę boosta. Na chwilę obecną pod gry lepszy jest intel. Jeżeli Ci się nie śpieszy poczekaj na premierę nowych procesorów od intela i AMD. Stare układy pójdą w dół no i może nowe coś konkretnego zaoferują.

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx_8300_vs_intel_core_i3_6100_jaki_procesor_za_600_zlotych

komentarz 30 maja 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Nie liczyłem na wywody, że Intel jest lepszy :v Zapytałem się, czy na którymś z tych dwóch procków pójdzie GTA V w tych 30 fps na minimalnych w rozdzielczosci 1440x900
komentarz 30 maja 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
W takim razie jeżeli chcesz znać odpowiedź na to, który CPU wybrać do GTA V to:

Żaden z powyższych.

Jeżeli interesują Cię minimalne ustawienia na 25fps to byle co starczy.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 723 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 21 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Majster Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Maciek Strączek Nowicjusz (210 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...