• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

BIOS (UEFI) nie wykrywa twardego dysku, krytyczne błędy, niemożność uruchomienia systemu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,393 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)

Witam!  Mam od dosyć nie dawna nowego laptopa,  problem w tym,  że co jakiś czas wywala krytyczne błędy na niebieskim tle i komputer się wyłącza,  a potem jest problem z jego uruchomieniem,  bo nie widzi rozruchu systemu operacyjnego (nie wiem czy dobrze napisałam), pomaga tylko wejście do BIOSu (UEFI) i wyjście z niego,  wtedy system się odpala. Raz tak było, że wyskakiwaly błędy zaraz po uruchomieniu systemu (mam system win 8.1) wtedy musiałam zrobić "odświeżenie komputera z zachowaniem istniejących danych", i do dzisiaj działało,  teraz znowu wyskoczył jakiś błąd na niebieskim tle, ale nie zdążyłam przeczytać tego napisu na dole (wcześniej ten napis na dole informował coś o sterownikach). I nadal myślałabym,  że to wina systemu operacyjnego,  gdybym nie weszła do BIOSu i nie zobaczyła, że nie wykrywa dysku twardego. Czy to co się dzieje jest wina dysku twardego?  Mam oddać laptopa na gwarancje, żeby wymienili dysk twardy?

Tutaj jest zdjęcie BIOSu:

IMG201605_saswash.jpg

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
wybrane 22 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki
 
Najlepsza
Cześć :)Jeśli to ten sam laptop który ma samoczynnie wysuwający się napęd DVD i jeszcze na dodatek ma problemy z HDD.To dlaczego jest on jeszcze na tym forum,a nie w naprawie gwarancyjnej? :)

Pozdrawiam.
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Jeszcze na dodatek nie czyta płyt :') Ale to nie jest w sumie takie łatwe, zainstalowałam od nowa system, na pewno to nic nie da.No, bo chodzi o to, że co jakis czas ten błąd się pojawia i wyłącza się komputer i jest problem z uruchomieniem (wcześniej wyświetlało się to mniejwięcej raz na tydzień). Wyślę im to powiem co się dzieje, a oni powiedzą, że IM się nic nie wyświetla ani nie wyłącza, bo przetestują laptopa przez 10 min :/ Właśnie nie wiem co mam z tym zrobić, nagrać następnym razem jak będzie wyskakiwał błąd (nie wiem czy zdążę, bo pojawia się na parę sekund)?
1
komentarz 29 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Oł, rzeczywiście to ten sam sprzęt. ^^' Serio, powinien lecieć do specjalisty (egzorcysty? laugh).

komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
No bardzo śmieszne xD To co ja mam z tym zrobić? Bo coraz bardziej mam ochotę go utłuc młotkiem :P
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Jeszcze dodam, że teraz normalnie wykrywa dysk twardy.
komentarz 29 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Sprzętowcem nie jestem, ale wygląda na problem z... ze wszystkim. laugh O ile samoczynne otwieranie napędu to bajerancki feature, to blue-screeny oraz niewykrywanie dysku już nie. Opisz objawy i ślij na gwarancję, niech się przyda na coś. :)

komentarz 29 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ewentualnie możesz jeszcze zapytać na forum danego producenta, być może jest to znana przypadłość tego modelu.
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
No,  ale jeśli im wyślę,  a oni powiedzą,  że wszystko jest ok,  bo im nic się nie dzieje?  To co ja zrobię?
komentarz 29 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
A nie masz jakiegoś kontaktu z helpdeskiem czy czymś? ;)
komentarz 29 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Hej :)Dlaczego zakładasz że powiedzą ok.Bez akcji z Twojej strony nic się samo nie naprawi.Lapek jest na gwarancji, Ich obowiązkiem jest usunąć usterki lub wymienić na nowy.
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Jak im napisze co się dzieje z tym laptopem to może poszukają jakiegoś zamiennika, haha,  załamią się :P Mianowicie to sprzedawca,  u którego go kupiłam sprowadza laptopy z zagranicy z wystaw sklepowych,  raczej wątpię,  by wymienił,  bo ma laptopy,  ale różne,  a nie takie same :P Ale chyba to nic nie zmienia,  że jest z zagranicy i wgl? Zresztą napisał,  że gwarancja jest na 12 miesięcy :P

A co to jest ten helpdesk?
komentarz 29 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Helpdesk to pomoc telefoniczna bądź mailowa, bardzo często oferowana przez producentów czy dystrybutorów sprzętu. Jednak wątpię, że ów sprzedawca utrzymuje usługi tego typu.

Skontaktuj się z nim, co Ci szkodzi...? :)
komentarz 29 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 29 maja 2016 przez marko
Skontaktuj się z tym sprzedawcą.Zapłaciłaś za uszkodzony sprzęt.Jeśli nie ma identycznego to.

1 Niech zainteresuje się naprawą usterek.

2 Wymieni na inny model ale sprawny.

3 Jeśli inne modele Cię nie interesują,to zwrot kasy.

Czy minęło już te 12miesięcy gwarancji?....."Zresztą napisał,  że gwarancja jest na 12 miesięcy :P....."

Jeśli gwarancja trwa to działaj :)

I jeszcze jedno.Laptop powinien być w stanie technicznym takim jak w czasie zakupu.Ewentualne mechaniczne uszkodzenia,zalania klawiatury...itd.mogą postawić Cię w bardzo niezręcznej sytuacji.Innymi słowy reklamacja zostanie odrzucona.

Powodzenia :)Daj  znać jak poszło.
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Znaczy laptop jest taki jaki był,  tylko,  że od nowa zainstalowałam system,  ale to raczej nie ma nic do rzeczy. A co do mechanicznych usterek,  to jest taki jakiego mi przysłali, a,  że z zagranicy i po wystawie sklepowej to trochę poobijany jest :P Więc z racji z tego że od nowa zainstalowałam system,  to poczekam ten tydzień,  aż wyskoczy mi znowu ten Bluescreen i wtedy skontaktuje się że sprzedawcą,  dziękuję za pomoc :)
komentarz 29 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
System nie ma nic do rzeczy(raczej;)

Z uszkodzeniami mechanicznymi chodziło mi np.pęknięta obudowa,matryca itd.czyli coś co świadczy o niewłaściwym użytkowaniu(np.zamiast młotka,żart).

Z całej tej sytuacji wyciągnij wniosek,nie kupuje się towaru z wystawy.Nie wiesz co on wcześniej mógł przechodzić.

Co do usterek,zrób notatki jakieś zdjęcia,opisz że usterka jest ewidentna i upierdliwa do wykrycia,ponieważ pojawia się w losowych momentach,w trudnym do przewidzenia czasie.Ale to nie znaczy że masz się zgadzać na felerny sprzęt.Resztę opinii moich i pasjonatów znasz.

Wydaje mi się że więcej nie ma co pisać,tylko czekać na pozytywne wiadomości w sprawie lapka :)

Cześć :)
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Znalazłam nazwy, niebieskich ekranów, które wyskakiwały, przed odświeżeniem komputera (wtedy kiedy nie dało się w ogóle wejść do systemu).Pisze, że rzeczywiście to może być wina twardego dysku: http://www.solvusoft.com/pl/errors/b%C5%82%C4%99dy-niebieskiego-ekranu/microsoft-corporation/windows-operating-system/bug-check-0xc5-driver-corrupted-expool/  http://www.solvusoft.com/pl/errors/b%C5%82%C4%99dy-niebieskiego-ekranu/microsoft-corporation/windows-operating-system/bug-check-0x133-dpc-watchdog-violation/
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Aha, a co do mechanicznych uszkodzeń to.... od tygodnia zaczęło coś przeskakiwać i tak strzelać w tym mocowaniu monitora (jak się go opuszcza na dół albo do góry) ale nie sądze, żeby to była moja wina, bo samo tak z siebie to zaczęło robić. (akurat wtedy jak się system nie chciał włączyć xd)
1
komentarz 29 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Uważam że dalsze Twoje "kombinowanie" nic nie wniesie.Dlaczego?Wnioskuję po zdjęciu które zamieściłaś.

Tak  z ciekawości spytam,czy w momencie (to info o braku dysku),czas i data w BIOSI-e jest wyświetlana prawidłowo(aktualna)?

To "strzelanie" w mocowaniu to najprawdopodobniej zacierające się zawiasy.

Pozbądź się tego lapka jak najszybciej.
komentarz 29 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)


Pozbądź się tego lapka jak najszybciej.

Popieram.

komentarz 30 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Nie mam jak się go "pozbyć" 14 dni od zakupu laptopa juz minęło najwyżej mogę go oddać na gwarancję :')

Nie wiem jaka była godzina wtedy w BIOSie, nie zwracałam uwagi.
komentarz 30 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
A te "zacierające się zawiasy" można naprawić? Jak oddam na gwarancje to co oni z tym zrobią?
1
komentarz 30 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć :)Skontaktuj się z tym co Ci sprzedał tego laptopa.Dał Ci gwarancję.Laptop jest niesprawny w dodatku po "przeżyciach".Leżał gdzieś na wystawie.To  nie jest nówka nieśmigana,tylko bubel.Boję się zapytać za ile kupiłaś.

Powtarzam,wypisz wszystkie usterki tego laptopa.Co "oni" z tym zrobią?

Naprawią lub wymienią na inny model(sprawny) lub zwrot kasy.Pisałem o tym.

Tą datą i godziną w BIOSI-e już się nie przejmuj,chodziło o "podtrzymanie" BIOS-u.Skup się na przygotowaniu laptopa do reklamacji.Masz być rzeczowa,przygotowana,wywalić na stół wszystkie usterki.Dlatego proszę byś sporządziła dokumentację tych usterek.Ważne też byś zabrała dowód zakupu(paragon,faktura)

Myślę że nie tylko ja,ale inni pasjonaci z niecierpliwością czekają,kiedy w końcu wybierzesz się z reklamacją tego laptopa ;)

Przepraszam,zaczynam powoli myśleć że po prostu dobrze się bawisz.Albo boisz się rozmowy ze sprzedawcą.

Następną informacją od Ciebie ma być,załatwiłam wszystko.Czekam/y na odpowiedź.

Pozdrawiam :)
komentarz 31 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Napisałam do sprzedawcy, mam mu odesłać laptopa na gwarancję.Napisałam mu aż za duzo informacji (na innym forum ktoś mi pomógł sprawdzić dysk programem HD Tune) i był jakiś problem z dyskiem.Sprzedawca napisał, że dokładnie sprawdzą laptopa i jeśli coś znajdą to to naprawią. Zastanawiam się tylko, czy będą potrafili naprawić te "zawiasy". W sumie to to już jego problem, ma mi go naprawić, albo dać nowy :P Powiem jeszcze, że nie sądziłam, ze mogą być takie problemy z zagranicznym sprzetem z wystaw sklepowych, gdyż już dosyć dawno temu kupiłam tableta i z nim jest wszystko ok (nie licząc, że już na początku mi spadł i szybka pękła, ale to już moja wina :P).Dziękuję wszystkim za pomoc (przy okazji nauczyłam się trochę o sprzęcie).Aha, sprzedawca nie chciał żadnych zdjęć bluescreenów itp., napisałam mu tylko 2 kody błędów, które udało mi się wyłapać. Laptopa kupiłam za 2149, a pisali, że nowy kosztuje 2700 (chyba za granicą, bo widziałam takiego laptopa za 3000 na jakimś sklepie internetowym), to chyba się nie opłacało go kupywać, za dużo z nim problemów.Ogólnie to trochę u mnie cienko z kasą, a jak mój już 6 letni stacjonarny komputer mnie zawiódł z moją ulubioną grą (to jest wina sterownika karty graficznej) to już nie wytrzymałam i chciałam mieć w miarę porządnego laptopa do gier.Także jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
1
komentarz 31 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 31 maja 2016 przez marko
Hej.Cieszę się że w końcu ruszyłaś :)

Nie ma czegoś takiego "za dużo informacji" jeśli podałaś wszystkie problemy z laptopem(opisane tu na forum) to bardzo dobrze.Po ewentualnym odbiorze naprawionego laptopa DOKŁADNIE wszystko posprawdzaj,bateria,zawiasy też.

Zapłaciłaś sporo.Wymagaj,wymagaj rzetelności,to TWOJA kasa.Pamiętaj o tym.

Daj znać po wszystkim.I pamiętaj,ma wszystko śmigać,nie daj sobie wcisnąć kitu.

Pozdrawiam :)

......stacjonarny komputer mnie zawiódł z moją ulubioną grą (to jest wina sterownika karty graficznej) Tak się zastanawiam nad tym ...sterownikiem.

Opisz problem.Może do czasu powrotu laptopa z naprawy coś da się zrobić z tym stacjonarnym.

Jaka płyta główna,jaka karta graficzna,procesor,ram.Jaka to gra.Czy komp działa,czy też jest schowany w szafie ;)Spróbuję pomóc.Jeśli nie ja,to ktoś się znajdzie też do pomocy.Ale pierwszy krok trzeba wykonać :)
komentarz 2 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Mianowicie już dosyć dawno temu zdobyłam grę Dragon Age Inkwizycja (po moich dobrych wspomnieniach z Dragon Age Początek postanowiłam,  że muszę ją mieć) no i zainstalowałam i wgl i tylko na początku kazało zaktualizować sterowniki do karty graficznej (miałam zbyt stare) no i wszystko działało grałam w tą grę, ale w pewnym momencie zrobiłam sobie przerwę z tą grą na kilka miesięcy.No i niby wszystko byłoby ok gdyby nie to,  że taki jakiś program od NVIDII (do karty graficznej) pisał,  że są nowe aktualizację,  taki wykrzyknik żółty był i wgl no to pomyślałam,  że lepiej będzie jak ja zaktualizuje, i w ciągu tego czasu gdy nie grałam w grę ze dwa (?) razy uaktualnialam sterowniki do karty graficznej. No to w końcu naszła mnie ochota na zagranie no i gram,  a tu po pewnym czasie wyłącza się tak bez uprzedzenia. Gram znowu i to samo,  wkurzyłam się zaktualizowalam sterowniki karty graficznej do najnowszych i co?  I teraz co kilka sekund od włączenia gry wyłącza się! Oczywiście nie wiedziałam,  że to wina sterowników,  a no bo skąd? Przeszukiwalam internet (innym też tak się robiło) no ale jaka przyczyna?  W końcu znalazłam jakiś w miarę świeży temat o tym i czytam i tam ktoś rozwiązał ten problem,  napisał,  że to wina sterowników i że u niego wystarczyło usunąć te najnowsze i zainstalować jakieś stare. Przypomniałam sobie to,  że je aktualizowalam tylko jak teraz cos z tym zrobić?  A no zaczęłam (i skoczyłam na "prowizoryczny instalowaniu starszych sterownikow") czyli nadinstalowalam nowe starymi aktualizacjami,  sprawdzałam wszystkie po kolei i w końcu któreś działały, no i mogłam sobie grać, nie wyłączyła mi się gra. A no tylko,  że po około 30 godzinach gry zaczęło sie znowu wyłączać (nie rozumiem logiki komputerów).No to po kolei nadpisuje wszystkimi i co?  I nic,  nie działa. Jakbym usunęła sterowniki to wiem,  że bym coś zepsuła,  nie byłoby obrazu i wgl to go zostawiłam. I zaczęłam myśleć nad nowym kompem i tak oto ten cholerny zepsuty laptop trafił w moje ręce. Nie chce się bawić ze sterownikami na tamtym bo to i tak nie ma sensu,  gra się tam co chwile zacinala za stary już na to jest. On ma procesor i3 3,1 GHz 2 rdzenie 4 wątki,  4 GB RAMu,  GT 320
komentarz 2 czerwca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Mogłaś przesadzić ze zmianą tych sterowników (naprzemienne aktualizacje i downgrade'y).

Proponuję odinstalować całkowicie sterowniki od karty graficznej + odinstalować grę. Potem zacząć instalować grę, i prawdopodobnie pojawi się komunikat, że brakuje sterowników - wtedy albo zainstaluj te, które zaproponuje gra (raczej na DirectX powinno się skończyć), a jak nie pomoże to możesz poszukać w internecie najnowszych sterowników, które działają pod tą grą.

Ewentualnie, jeśli masz płytę CD od tej karty graficznej, to (jeśli powyższy sposób nie zadziała) zainstaluj sterowniki z płyty (ale wcześniej odinstaluje aktualne sterowniki od grafiki) i wtedy zainstaluj grę. Jeśli będzie działać wszystko, to nic nie ruszaj.

P.S. Proponuję Ci założyć oddzielny temat na problem z tym drugim komputerem, bo tutaj się to wymiesza i powstanie bałagan.

komentarz 2 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć :)Krzycho radzi dobrze.

Tylko sprecyzuj to wyłączanie.Wyłącza się tylko gra czy komputer też.Nie zauważyłem też w tekście,jakiego systemu używasz.

Czy sterowniki do karty ściągasz stąd? np.

http://www.nvidia.co.uk/download/driverResults.aspx/100228/en-uk
Czy do płyty głównej masz zainstalowane wszystkie inne niezbędne sterowniki?

Sprawdź manager urządzeń czy nie ma wykrzykników.

Jeśli są,to podaj nazwę(symbol płyty głównej) na samej płycie powinien być opis lub w dokumentacji do kompa.Szybciej przeczytasz na płycie głównej ;)

Tak czy owak,jeśli jesteś w stanie podać symbole z płyty to podaj(to może pisać Asus,Gigabyte,Asrock lub inne.potem te symbole.Podaj te dane będziemy kombinować :)
komentarz 2 czerwca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 2 czerwca 2016 przez ScriptyChris

 podaj nazwę(symbol płyty głównej)

Jeśli nie znajdziesz modelu płyty głównej na płycie (można się zgubić, dużo tam oznaczeń) ani w instrukcji (może nie masz / zgubiłaś), to w linii komend (wiersz poleceń) systemu Windows wpisz:

wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber

i zatwierdź ENTERem (na Windows 7 działa).

Albo w menu uruchom (znajdziesz w Menu Start) wpisz polecenie dxdiag. Pojawi się okno z parametrami komputera:

  • system
  • procesor
  • pamięć RAM
  • wersja DirectX
  • model płyty głównej
  • BIOS.

W kolejnych zakładkach masz też informacje m.in o karcie graficznej.

komentarz 2 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)

No właśnie ja nie chcę usuwać całkowicie sterowników, bo może mi się obraz zepsuć (nie będzie grafiki i wgl) jak znam moje szczęście to właśnie tak będzie :') W ogóle to co to "nadmierne instalowanie(nadpisywanie) sterowników" szkodzi? W ogóle to ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego na którymś sterowniku gra ciągła gdzieś około 30 godzin, a potem znowu gra się wyłączała? Jaka tu jest logika? Przecież to sensu nie ma! Jak działa to powinno cały czas działać, jak nie działa to w ogóle nie działa i dowidzenia. :/

komentarz 2 czerwca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

No właśnie ja nie chcę usuwać całkowicie sterowników, bo może mi się obraz zepsuć (nie będzie grafiki i wgl) 

A zauważyłaś, że jak instalujesz "świeży" system, to na początku nie ma zainstalowanych żadnych sterowników, oprócz natywnych systemu (Windowsa, czy to Linuxa - nie wiem jak w przypadku innych) :) ? No to już masz odpowiedź, co się stanie gdy usuniesz sterowniki od grafiki - podpowiedź, nic strasznego ;)

W ogóle to co to "nadmierne instalowanie(nadpisywanie) sterowników" szkodzi?

Gdy usuniesz sterowniki tak po prostu, to mogą zostać po tym jakieś ślady w rejestrze - gdy zainstalujesz jakieś starsze, to wtedy mogą pojawić się konflikty. Nie wiem, czy Windowsowy instalator dokładnie czyści wszystkie pliki i wpisy. Wiem, że są różne RegCleaneryCCleanery i sami producenci podzespołów, jak np. ATI, czy nVidia mają swoje oprogramowanie do usuwania sterowników - bez powodu takich programów by się nie tworzyło, gdyby systemowe natywne programy działały idealnie.

Jeśli moja wcześniejsza porada o reinstalacji sterowników i gry nie pomoże, to polecam założyć temat tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum357.html

Jest to forum bardziej nastawione na sprzęt i oprogramowanie (w tym konfiguracje), niż to forum programistyczne.

Ewentualnie na https://lenovozone.pl/forum/ (nie znam z autopsji, ale Pan Mirosław poleca).

komentarz 2 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Jak znam swoje szczęście to wszystko się zepsuje, jak zacznę cokolwiek usuwać xd Zresztą nie ma takiej potrzeby, ja już napisałam, że gra się tam cięła i to po prostu nie ma sensu się bawić z tym komputerem :P A kto mi w końcu odpowie na to pytanie czerwoną czcionką? xd
komentarz 2 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Nie wiem czy zauważyłaś,forum to nie piekarnia ...."A kto mi w końcu odpowie na to pytanie czerwoną czcionką? xd...",w dodatku ktoś może być zajęty ważniejszymi sprawami.Życie to nie tylko siedzenie przy kompie.Nawet jeśli jest się pasjonatem ;) czasem też miewają uczulenie na czerwony kolor.

Odpowiem Ci na tą czerwień.Nikt nie jest jasnowidzem dlaczego przez 30godzin gra Ci działa a potem się wyłącza.

Możliwe że masz trudny do zdiagnozowania problem ze sprzętem.To może być wszystko.Błędy na dysku(bad sektory),to może być RAM itd.skończywszy na systemie i sterownikach.Jest potrzebna diagnostyka.Ty uparłaś się sterowników karty graficznej.Prawdopodobnie "leczone" były objawy a nie przyczyny.

Moja uwaga.

Jeśli masz powody.Boisz się,nie masz zaufania do porad kolegów(Krzycha,moich lub innych pasjonatów)to zamknij ten temat.

Jeśli nie chcesz go zamykać to odpowiedz na pytania kolegów i postaraj się trochę.Przeczytaj uważnie co napisał Krzycho92 ?

cytuję

....."A zauważyłaś, że jak instalujesz "świeży" system, to na początku nie ma zainstalowanych żadnych sterowników, oprócz natywnych systemu (Windowsa, czy to Linuxa - nie wiem jak w przypadku innych) :) ? No to już masz odpowiedź, co się stanie gdy usuniesz sterowniki od grafiki - podpowiedź, nic strasznego ;)

I bez paniki.Może się okazać że Twoim szczęściem jest to,że trafiłaś w to miejsce.

Nikt Ci nie pomoże jeśli będziesz wpisywać teksty..."Jak znam swoje szczęście to wszystko się zepsuje..."Naprawa lub uszkodzenie kompa nie zależy od szczęścia/nieszczęścia,tylko od wyciągania właściwych wniosków z diagnostyki.Trochę się rozpisałem.Przepraszam.

Decyzja należy do Ciebie.Pozdrawiam :)

komentarz 3 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Dobrze, dziękuję za odpowiedź, nie będę się już bawić tymi sterownikami na komputerze, bo nie ma takiej potrzeby, teraz tylko czekać aż mi naprawią laptopa, aha, a jakby mi go przysłali i by np. czegoś nie naprawili, nie wiem np. zawiasy by nadal strzelały itp. To mam im napisać, że problem o którym im pisałam nie został naprawiony i... no właśnie nie wiem co?...Albo np. tylko przez jakiś czas by coś działało, a po jakimś czasie by się znowu popsuło? Zresztą ktoś chyba wcześniej napisał, że jak coś było naprawiane na gwarancji to ma się na tą rzecz dłuższą gwarancję? Coś takiego?
komentarz 3 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Po otrzymaniu laptopa z naprawy gwarancyjnej.Dokładnie wszystko posprawdzaj.W razie dalszych nieprawidłowości w działaniu sprzętu,natychmiast kontaktuj się...i wysyłaj laptopa z powrotem.Nie zwlekaj.Wiadomo że laptop musi być dzień lub dwa testowany,używany przez Ciebie,Po to by wykryć ewentualne usterki związane ze sprzętem. Zawiasy też mają być naprawione(wymienione)

Jeśli to olejesz,za jakiś czas zacznie pękać obudowa,pokrywa laptopa i proces rozpocznie się właśnie w miejscu zawiasów.

Najgorsze jest to że może się to stać po czasie na który jest gwarancja.Nie bagatelizuj tego.

Gwarancja powinna zostać przedłużona o tyle dni,ile laptop jest w naprawie(ale dokładnie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć).Najprościej,zapytaj sprzedawcę u którego zakupiłaś laptopa.

Straszna z Ciebie pesymistka :)))

Pozdrawiam :)
komentarz 3 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Dziękuję za pomoc, wiem, że jestem pesymistką, no, ale kto by nie był jakby kupił takiego złoma co ma wszystko popsute :P
komentarz 3 czerwca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Głowa do góry :)Powinno być dobrze,w razie problemów jestem na miejscu.Pomogę ile się da,w zgodzie z  moją wiedzą i naturą.Cierpliwości do elektroniki mam sporo :)

Wyciągnij wnioski na przyszłość.Powinnaś mieć obok siebie zaufaną osobę,która doradzi,przedstawi swój punkt widzenia w zakupach tego typu(laptop).

Nie bój się walczyć o swoje.Nawet jeśli popełniłaś błąd.A kto ich nie popełnia?

Tym optymistycznym akcentem trzeba zakończyć.

Daj znać,jak zakończyła się historia z laptopem.Powrót z naprawy.

Pozdrawiam :)
komentarz 19 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
A więc przyszedł już laptop (w piątek), no z tego co widzę zawiasy zostały wymienione, stacja dysków (CD ROM) też, i chyba dysk twardy (?) W menedżeże urządzeń jest inna nazwa sterownika do dysku twardego, system jest od nowa zainstalowany, czyli chyba wymienili dysk twardy? Nie wiem jeszcze co ze sprawą nie ładowania baterii, gdy jest duzy procent jej naładowania, w każdym razie nie ważne. Dziękuje wszystkim za pomoc ;) Natomiast mam jeszcze jedno pytanie... Czy gdyby szwankowała płyta główna, to po jakim czasie by było to widać?
komentarz 19 czerwca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Aha, zapomniałam dodać, że laptop wrócił do mnie z brudnym monitorem od palców i na dodatek porysowanym, nie jakoś bardzo, ale jednak. Czy wszyscy "technicy" od komputerów tak traktuja sprzety? Bylejak?
komentarz 2 listopada 2018 przez HARRIER13 Nowicjusz (180 p.)

@Owczarek Niemiecki, Możliwe, że nieładująca się bateria jest w pewnym sensie systemem zabezpieczeń. Pracowanie na non stop podpiętym do zasilania laptopie może powodować przedwczesny spadek maksymalnej wartości przechowywanego ładunku w akumulatorach oraz ich przedwczesne zużycie (w zależności od rodzaju ogniw, nie wszystkie ulegają temu zjawisku). Prawdopodobnie jakiś sterownik odcina zasilanie baterii żeby zapobiec temu zjawisku i niekoniecznie musi być to awaria. 

+2 głosów
odpowiedź 29 maja 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli masz gwarancję to oddaj nawet się nie zastanawiaj czy to system czy HDD, taśma, bateria lub jeszcze coś innego.

Wcześniej zrób sobie backup najistotniejszych danych i zgraj na inne urządzenie/nośnik.
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Ale to nie jest w sumie takie łatwe, zainstalowałam od nowa system, na pewno to nic nie da.No, bo chodzi o to, że co jakis czas ten błąd się pojawia i wyłącza się komputer i jest problem z uruchomieniem (wcześniej wyświetlało się to mniejwięcej raz na tydzień). Wyślę im to powiem co się dzieje, a oni powiedzą, że IM się nic nie wyświetla ani nie wyłącza, bo przetestują laptopa przez 10 min :/ Właśnie nie wiem co mam z tym zrobić, nagrać następnym razem jak będzie wyskakiwał błąd (nie wiem czy zdążę, bo pojawia się na parę sekund)?
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Jeszcze dodam, że teraz normalnie wykrywa dysk twardy.
komentarz 29 maja 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sprawdź SMART'a jakimś programem np. crystal disc info. Sprawdzałaś kod błędu z blescreena?

Padnięte może być wszystko: kontroler, dysk. Może MBR wywala błąd? trudno powiedzieć niech się martwią w serwisie i to diagnozują. Na odległość raczej nikt nie pomoże. Pamiętaj, że jak oddajesz na gwarancję to ona się przedłuża na podzespół, który uległ uszkodzeniu. Oddawaj aż do wyeliminowania problemu.

Możesz także rozwalić laptopa młotkiem jak chciałaś i zapomnieć o problemie, ale uważam, że to jest gorsza opcja.

Możesz nagrać video, nie będą mogli Cię olać, bo będzie dowód, że wada istnieje.
komentarz 29 maja 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Sprawdzałam tym programem Cristal disk info,  i nic nie znalazł takiego ważnego :/ Teraz nie zdążyłam sprawdzić, ale wcześniej dotyczyły jakiś sterowników czy czegoś,  zgubiłam kartkę z zapisanymi błędami.

Ale tak jak wcześniej pisałam,  co ja zrobię,  jeśli wyślę im tego laptopa,  a oni powiedzą że wszystko ok,  bo im nic się nie dzieje?  Nie wiem czy dam radę nagrać ten błąd.
komentarz 31 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Nie mogą cie olać albo powiedzieć że zmyślasz bo Windows robi backup logów sobie. Więc jeśli im to dasz to sprawdzą logi. Co do Cristal disk to on ci nie powie że to nie działa i to, tylko po pewnych parametrach sama masz stwierdzić czy to nie działa czy działa

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,550 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...