• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

Object Storage Arubacloud
+1 głos
463 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w Nasze projekty przez Wojciech Król Nowicjusz (220 p.)
Witam, poprawiłem stronę, którą tworzyłem. Proszę napiszcie mi co zmienić, dodać itd. To moja pierwsza taka strona, którą robię dla kogoś, a nie na ocenę :P

I trochę może nie stosowne pytanie, ale jakiego wynagrodzenie za taką stronę powinienem oczekiwać? :P

http://wojciechkrol3cti.cba.pl/
komentarz 29 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Czy mi się zdaje, czy strona nie reaguje na zmianę rozdzielczości?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 maja 2016 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Hej. Stronka ok. Ale wszystko jest takie wielkie. Jeżeli jest możliwość to wrzuciłbym na główną trochę więcej treści i wszystko pozmniejszał.

1. Nazwy klas, Id,  sekcji - słowem całego kodu - Zawsze po angielsku. To uczy dobrej praktyki (i angielskiego). Chyba, że strony robisz dla siebie i nie zależy Ci na takim aspekcie.

2. Style dla Divów - tylko i zawsze w osobnym pliku CSS. Jest mało sytuacji kiedy powinieneś zrobić to w kodzie HTML.

3.Na górze i dole strony masz 2 divy z reklamą. Psują totalnie wizerunek strony i trochę też firmy. Odradzam korzystać z darmowego hostingu. Tymbardziej jeżeli to ma być strona dla firmy. Nie jest dużym kosztem kupić hosting na działalność. Hosting + Domena na Home.pl.

4. We wszystkich nagłówkach masz klasę przerywnik. Zmień znacznik DIV na h1. Z tych wszyskich nagłówków wyrzuć hovery które zmieniają background-color na niebieski. To nie jest potrzebne.

5. Na każdej stronie masz footer z mapką i adesem. Pozostaw to tylko na głownej stronie i w sekcji kontakt. Uderzasz odbiorcę za każdym razem tym ogromnym footerem i ładujesz dane z google maps. Jak ktoś ogląda stronę na telefonie ze słabym łączem to go dobijasz czasem ładowania.

6. i tutaj pojawia się kolejna sprawa. Strona jest nie responsywna. Nie dostosowywuje się do urządzeń mobilnych. Polecam zacząć uczyć się bootstrapa. On mega ułatwia tworzenie strony. Bez porównania i bezapelacyjnie ułatwia.

http://getbootstrap.com/ - Pełna dokumentacja po angielsku

https://kursbootstrap.pl/ - Kurs po polsku.

Jeżeli nie masz na to czasu i chęci to polecam liznąc chociaż kurs o RWD (tworzenie stron responsywnych)

https://mohi.to/responsive-web-design-prosty-tutorial/

Ogólnie masz dużo pracy jeszcze ale działaj bo temat fajny :)

Pozdrawiam :)
komentarz 29 maja 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Dlaczego polecacie osobom, które nie potrafią dobrze css i same by nie zrobiły responsywnej strony bootstrapa?
Po pierwsze będą używać tego bez zrozumienia, warto chyba wiedzieć jak coś czego używamy działa.
Po drugie żeby kafelki im się zmieniały w zależności od wielkości urządzenia nie potrzeba ładować tego kombajnu jakim jest bootstrap jest dużo lżejszych i odpowiedzialnych tylko za responsywność gridów.
Po trzecie bootstrap imo jest bardzo przydatny jeżeli robisz cms-a dla klienta, jesteś głównie backendowcem i potrzebujesz szybko i ładnie, ale nie potrzebujesz specjalnego designu. Jeżeli jednak jesteś front-endowcem i chcesz żeby strona wyglądała unikatowo to wykorzystasz z bootstrapa tylko grid, a reszte elementów tego frameworka nadpiszesz własnymi stylami, czy nie wydaje się to bezsensu?
I owszem są ładne strony na bootstrapie, które nie wyglądają na bootstrapa, ale ile wtedy bootstrapa w bootstrapie? :D
Ta strona jest napisana tak, że wątpię żeby autor zastosował tu framework jakikolwiek poprawnie.
komentarz 29 maja 2016 przez Wojciech Król Nowicjusz (220 p.)
Dziękuję za ocenę,  na tę domenę wrzuciłem to, żeby można było ją ocenić, a domyślnie strona będzie na natech.pl opłaconą bez reklam :)
komentarz 29 maja 2016 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Sam uczyłem się robić RWD bez boostrapa. Długo. Za długo. Wiem, że jeżeli zacząłbym od razu go używać to byłoby łatwiej.  BS3 jest łatwiej skalowalny niż randomowo napisany kod. Łatwiej w tym kontekscie gdyby osoba która administruje stroną się zmieniła.

Wiadomo, że dla designera BS3 to czysty grid, czysta forma która operuje jak chce.
+1 głos
odpowiedź 29 maja 2016 przez Al Capone Obywatel (1,230 p.)
Co do wyglądu to kolory wg mnie są za zimne, tekst jest za duży i nieczytelny, brakuje jakiejś grafiki(może dodaj ikony do tego kafelkowego menu na stronie głównej).
komentarz 29 maja 2016 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
http://fontello.com/ tutaj masz ikon moc. Z różnych paczek dostępnych w internetach.
komentarz 29 maja 2016 przez Wojciech Król Nowicjusz (220 p.)
Co do kolorów to takie chciał klient (ciemne odcienie niebieskiego), tekst faktycznie wydaje się być nie czytelny jak tak teraz patrzę :/
komentarz 29 maja 2016 przez Al Capone Obywatel (1,230 p.)
Myślę, że justowanie trochę za to odpowiada. Wszystko jest wyrównane z prawej strony i nie ma na czym "zahaczyć" oka i odległość pomiędzy słowami jest nierówna.
+1 głos
odpowiedź 29 maja 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
edycja 29 maja 2016 przez mitelak
  • Strona nie jest responsywna (chociaż w jej przypadku nie wiele potrzeba by taką się stała) 
  • Wszystko za duże, ten slider bije po oczach i wygląda jak niechciana reklama
  • Jeżeli chodzi o wygląd ogólnie słabo, kod też nie powala
  • <meta http-equiv="X-UA-compatible" content="IE=edge,chrome=1"/> "niepotrzebne" a przynajmneij chrome=1
  • Wszędzie divy, tam gdzie można zastosować tagi z html5 warto je zastosować ponad to divy w stylu <div style="width:100%"> co one tam robią? 
  • Większość stylów w pliku css, ale kilka przy tagach, dlaczego? po co? 
  • ID użyte tylko do stylowania (do stylowania używaj klas) 
  • W nazewnictwie trochę angielskiego, trochę polskiego, myślę że niezależnie czy angielski czy polski liczy się konsekwencja, więc zdecyduj się na jeden język :) 
  • Zamiast div.przerywnik równie dobrze mógłbyś zastosować h2 
  • Po co w linkach div otaczający tekst? tak naprawdę wystarczy ostylować a i ten div nic by nie zmieniał 
  • Zamiast clear: both w divie możesz użyć after, albo w ogóle zamiast float, flex-box
  • W stopce do danych kontaktowych możesz użyć listy (bo tak te dane wyglądają, jak lista), a Ty wrzucasz je w diva i lecisz z <br> 

I tak masz rację to pytanie o wynagrodzenie jest niestosowne, głównie przez poziom jaki reprezentuje ta strona. Jeżeli chcesz zarabiać na stronach to wypadałoby się na tym znać do tego stopnia, żeby nie robić takiego bubla, zamiast kodu. 

komentarz 29 maja 2016 przez Wojciech Król Nowicjusz (220 p.)
Dzięki za konstruktywną krytykę, zastosuję się do twoich uwag i popoprawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w Nasze projekty przez Matiss Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2017 w Nasze projekty przez Totek Użytkownik (860 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...