• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Insert into w sql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
391 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2016 w SQL, bazy danych przez Iras Obywatel (1,800 p.)

Cześć,

Mam taki problem potrzebuje zrobić dynamiczny skrypt wielokrotnego użytku z insertem do wpisywania poszczególnych wierszy z wyświetlaniem monitu tylko mam jeden problem gdy napisze:

Insert into my_employee
values (&id,&lname,&fname,substr(fname,1,1)||substr(lname,1,7),&salary,default);

to wyświetla mi błąd przy tych funkcjach jak zrobię pojedynczy apostrof na lname i fname to chodzi ale wyświetla mi tylko flname

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak mam to zrobić 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Może się mylę, ale mam wrażenie, że w php  znak & jest oznaczeniem referencji do oryginału...
komentarz 28 maja 2016 przez Iras Obywatel (1,800 p.)
Ale mi chodzi o SQL
1
komentarz 28 maja 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Może jak byś podał cały przykład to wiadomo było by o co chodzi...  na razie nie masz na wartościach apostrofów, masz jakiś znaczek & cholera wie do czego ci to.. do tego po co wstawiasz całą funkcję do sql? takie coś obrabia się wcześniej;]
komentarz 28 maja 2016 przez Iras Obywatel (1,800 p.)

faktycznie tutaj ich nie wpisałem ale u siebie w bazie miałem.

Dobra w każdym bądź razie to tak 

stworzyłem tabele o nazwie my_employee i potrzebuje zrobić raport lub dynamiczny monit który będzie wyświetlał mi okienka o id,nazwisko,imie i pensje, a kolumne userid ma uzupełniać pierwsza litera imienia i pierwszymi siedmioma nazwiska, a data to defaultowo

create table my_employee(
  Id  number(4) not null,
  Lname varchar2(25),
  Fname varchar2(25),
  Userid varchar2(8) unique,
  Salary number(9,2) check(salary between 1000 and 2000),
  Insert_date date default sysdate);

Insert into my_employee
values (&id,'&lname','&fname',substr(fname,1,1)||substr(lname,1,7),&salary,default);

Te znaczki ampersandu są do wyświetlania monitu i to jest napewno dobrze ale błąd jest w tej kolumnie userid bo ta funkcja blokuje wykonanie tego insertu

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 344 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w SQL, bazy danych przez DinapeS Początkujący (350 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w SQL, bazy danych przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,145 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w SQL, bazy danych przez Szczur Nowicjusz (190 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...